פורום כאן נעים

דברי ראש הממשלה בנימין נתניהו חונך כביש 31 בערד

ראש הממשלה בנימין נתניהו, יחד עם שר הביטחון אביגדור ליברמן ושר התחבורה והמודיעין ישראל כץ, חונכים את כביש 31 באזור ערד.

כיצד להתנהג באירוע טביעה סרטון מד”א

כיצד להתנהג באירוע טביעה | סרטון בשפה העברית באדיבות מד"א.

שלישיית הגשש החיוור בחוף הים

הגשש החיוור בתכנית "סופסופ" בשנת 1988, מנחה גבי גזית. ערוץ 1.

אודטה שוורץ האמנתי לו | עוד גבר מתחזה

העיתונאית אודטה שוורץ, על גבר מתחזה שהייתה עמו ביחסים: האמנתי לו | הכתב חיים אתגר, ערוץ 2.

המורה התמוטט בשיעור – התלמיד הציל את חייו

המורה דר' "מרקוס הילסנרט" התמוטט באמצע השיעור - התלמיד מתנדב נוער מד"א "אולי רפאלי" ביצע בו פעולות החייאה בהדרכה טלפונית של חובשת במוקד שרי קליין - כתבתו של פוראת נאסר - המהדורה המרכזית - ערוץ 2.

שום פלפל ושמן זית עם חיים כהן – קרין גורן

שום פלפל ושמן זית עם חיים כהן - קרין גורן.

פיתות מתנפחות. מאלף עד תיו

מתכון לפיתות מתנפחות ונפתחות בקלות. בתנור ביתי רגיל. קל, פשוט, ברור ומפורט. מפי מקס מלכיאל.

למי שהחמיץ ראיון מיוחד עם מר בנימין נתניהו

למי שהחמיץ ראיון מיוחד עם מר בנימין נתניהו האדם, האיש לא ראש הממשלה.

תרקוד היא אמרה לו… תרקוד

תרקוד היא אמרה לו... תרקוד. שווה אולי תלמד משהו יא גבר.

ד”ר אופיר ארצי על נזקי עור הפנים

ד"ר אופיר ארצי מומחה ברפואת עור ומין, המרכז המשולב לאסתטיקה, מחלקת עור על נזקי עור הפנים. "חיים בריא" עם פרופ' קרסו.

מפעל הפיס

נעים לעקוב אחרי

מבקים כאן ישראל

A feed could not be found at http://kanisrael.co.il/?feed=rss2. A feed with an invalid mime type may fall victim to this error, or SimplePie was unable to auto-discover it.. Use force_feed() if you are certain this URL is a real feed.
בעולם

טומטינה, 70 שנים לפסטיבל טומטינה בספרד, אפילו דודל (Doodle) העניק מחווה לאירוע

המסורת, של “טומטינה” החלה בשנת 1945 בערך, אך מקורו של הפסטיבל אינו ברור. ייתכן, כי הוא התפתחות של קרב אוכל קטן שהפך למסורת, או התפתחות של התפרעות בעקבות התהפכותה של משאית עמוסת עגבניות. יש המבקרים את האירוע באשמה, כבזבוז גדול של אוכל, כשיש מיליוני אנשים רעבים.
טומטינה, 70 שנים לפסטיבל טומטינה בספרד, אפילו דודל (Doodle) העניק מחווה לאירוע
טומטינה, 70 שנים לפסטיבל טומטינה בספרד, אפילו דודל (Doodle) העניק מחווה לאירוע

פסטיבל “טומטינה” השנתי והמסורתי (Tomatina), שהפך לאטרקציה תיירותית הנערך מדי קיץ ב-ספרד לקראת סוף חודש אוגוסט ושבמסגרתו נערכת ביום רביעי האחרון בחודש (היום רביעי, 26.08.15) וחותמת אותו ב; ’מלחמת עגבניות’ בהשתתפות עשרות אלפי בני אדם. הפסטיבל השנתי, המתקיים בעיר בוניול (Buñol) שבקהילה האוטונומית ולנסיה בספרד.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו ל’כאן נעים’ ב’פייסבוק’ או ב’טוויטר’.

הבוקר, הגדיל ועשה מנוע החיפוש באינטרנט של גוגל (google.co.il) במחווה לכבוד “פסטיבל טומטינה” במלאות לו 70 שנה ב”דודל ספרדי” גם ב-גוגל ישראל וחשף את פנטזיית הילדות האוניברסלית שבהן בא לכולנו להתפנק במקלחת של התפרעות אחד נגד השני עם עגבניות, ומכל הבא ליד במקרה הזה של בלגן מימי-אדום סמיך והשליך לעבר הגולשים/מחפשים עגבנייה עסיסית.

ליום השנה ה-70 של הפסטיבל, משרבט Doodler Nate Swinehart ותוך שהוא לוכד את האנרגיה של החגיגות של היום עם אנימציה מוצפת בעגבניות ניתזו ושופע שמחת הנעורים של הדמויות שלה.

כזכור, גוגל, ענק החיפוש באינטרנט, יש מסורת של איור הלוגו (“Google Doodle”) לפי נושאים כמו בחגים (בעיקר אמריקנים, נוצרים וגם יהודים), אירועים שונים, כמו; אולימפיאדה, המצאות שונות, ימי הולדת של אנשי מפורסמים בעולם, בהם מדענים וממציאים ועד כאמור לשטות הזו במיץ עגבניות בה תצפו הערב בכל מהדורת חדשות המחשיבה את עצמה בעולם. לחיצה על הלוגו, מאפשרת תוצאות חיפוש מורחבים בנושאים להם מקדיש Google Doodle (דודל), את הנושא שבחר.

פסטיבל טומטינה: אנשים מתפלשים במיץ עגבניות | צילום: tomatina.es | עיבוד: שולי סונגו ©

פסטיבל “טומטינה” נערך כל שנה לקראת סוף אוגוסט, וכאמור, מלחמת העגבניות, חותמת אותו, ביום רביעי האחרון בחודש. עשרות אלפי תיירים, מגיעים מכל העולם לעיר, כדי להשתתף במלחמה שבה איש אינו נפגע למעט פגיעות של עגבניות.

הפסטיבל, עצמו נמשך מספר ימים שבמהלכם מתקיימים מופעי מוזיקה, זיקוקין די-נור ותהלוכות וכן, תחרות בישול מסורתית.

בבוקר המלחמה, נתלה בשר חזיר על עמוד גבוה. על המשתתפים לנסות ולהגיע בכוחות עצמם אל הבשר, כאשר הם מטפסים אחד על השני בניסיון להגיע אליו. מן הרגע שבו אחד האנשים מצליח להוריד את הבשר וזוכה בו, נפתחת “מלחמת העגבניות”.

את הנשק למלחמה מספקות עשרות משאיות המביאות יותר מ-100 טונות של עגבניות אל מרכז העיר ומשתתפי מלחמת השלכת העגבניות בתוך דקות מתפלשים במיץ האדום בחיוך, כשרחובות העיר בוניול, הופכים לנהרות אדומים של מיץ עגבניות.

בשנים האחרונות, צוינו בירי תותח פתיחת הקרב וסיומו לאחר שעה בדיוק. החל משנת 2013, הכניסה לפסטיבל, אף כרוכה בתשלום ומספר המשתתפים מוגבל, מסיבות בטיחותיות.

המסורת, החלה בשנת 1945 בערך, אך מקורו של הפסטיבל, אינו ברור. ייתכן, כי הוא התפתחות של קרב אוכל קטן שהפך למסורת, או התפתחות של התפרעות בעקבות התהפכותה של משאית עמוסת עגבניות.

יש הטוענים, כי מדובר במזכרת לימים של הרודן הספרדי פרנקו, כאשר כמזכרת לשלטונו העריץ נוהגים בני העיירה בוניול שבמחוז ולנסיה, לקיים את פסטיבל זריקת עגבניות.

70 שנים לפסטיבל טומטינה בספרד, גוגל, העניק מחווה לאירוע | איור: Doodler Nate Swinehart | עיבוד: שולי סונגו ©

יש המבקרים את האירוע באשמה, כי מדובר בבזבוז גדול של אוכל, בעוד שברחבי העולם, יש מיליוני אנשים רעבים. ויש גם לכותב שורות שאת דרכו החל כעיתונאי ספורט, דעה בנושא; פעם כאשר הגיעה הפגרה מאירועי הכדורגל ולא הייתה בנמצא כל ידיעה חדשותית מעניינת, כונה הדבר בברנז’ה, מצב של; “עונת המלפפונים”… עתה, ככל הנראה, אפשר להגדיר את האירוע והידיעה; “שטויות במיץ עגבניות”.

אל האתר הרשמי של האירוע.

■ מצאתם טעות בכתבה, זה לא נעים! תלחצו כאן ספרו לנו ונתקן.

תגובות • אודות הכותב

  כתב כאן ישראל

  כתב כאן ישראל | כאן נעים, הוא חבר מערכת ו/או מידע שהובא / נשלח על ידי פרטיים ואו מוסדות ואו על ידי כותב שבחר להישאר בעילום שם ונבדק לפני פרסומו על ידי מערכת האתר. פניות בדואר האלקטרוני אל כתב אתר כאן נעים: kanisrael2018@gmail.com

  הוסף תגובה

  לחצו פה להוסיף תגובה

  שינוי גודל גופנים