פורום כאן נעים

דברי ראש הממשלה בנימין נתניהו חונך כביש 31 בערד

ראש הממשלה בנימין נתניהו, יחד עם שר הביטחון אביגדור ליברמן ושר התחבורה והמודיעין ישראל כץ, חונכים את כביש 31 באזור ערד.

כיצד להתנהג באירוע טביעה סרטון מד”א

כיצד להתנהג באירוע טביעה | סרטון בשפה העברית באדיבות מד"א.

שלישיית הגשש החיוור בחוף הים

הגשש החיוור בתכנית "סופסופ" בשנת 1988, מנחה גבי גזית. ערוץ 1.

אודטה שוורץ האמנתי לו | עוד גבר מתחזה

העיתונאית אודטה שוורץ, על גבר מתחזה שהייתה עמו ביחסים: האמנתי לו | הכתב חיים אתגר, ערוץ 2.

המורה התמוטט בשיעור – התלמיד הציל את חייו

המורה דר' "מרקוס הילסנרט" התמוטט באמצע השיעור - התלמיד מתנדב נוער מד"א "אולי רפאלי" ביצע בו פעולות החייאה בהדרכה טלפונית של חובשת במוקד שרי קליין - כתבתו של פוראת נאסר - המהדורה המרכזית - ערוץ 2.

שום פלפל ושמן זית עם חיים כהן – קרין גורן

שום פלפל ושמן זית עם חיים כהן - קרין גורן.

פיתות מתנפחות. מאלף עד תיו

מתכון לפיתות מתנפחות ונפתחות בקלות. בתנור ביתי רגיל. קל, פשוט, ברור ומפורט. מפי מקס מלכיאל.

למי שהחמיץ ראיון מיוחד עם מר בנימין נתניהו

למי שהחמיץ ראיון מיוחד עם מר בנימין נתניהו האדם, האיש לא ראש הממשלה.

תרקוד היא אמרה לו… תרקוד

תרקוד היא אמרה לו... תרקוד. שווה אולי תלמד משהו יא גבר.

ד”ר אופיר ארצי על נזקי עור הפנים

ד"ר אופיר ארצי מומחה ברפואת עור ומין, המרכז המשולב לאסתטיקה, מחלקת עור על נזקי עור הפנים. "חיים בריא" עם פרופ' קרסו.

מפעל הפיס

נעים לעקוב אחרי

מבקים כאן ישראל

A feed could not be found at http://kanisrael.co.il/?feed=rss2. A feed with an invalid mime type may fall victim to this error, or SimplePie was unable to auto-discover it.. Use force_feed() if you are certain this URL is a real feed.
מדינה ירוקה

מגמה ירוקה ומטה מאבק הגז למדו מתווה הגז מול בית יאיר לפיד

הפעילים קראו ללפיד להתנגד למתווה, שמסתמן כי יעלה להצבעה בקרוב ◄ מנכ"ל "מגמה ירוקה", מור גלבוע; "בכל בית בישראל, כבר יודעים שחייבים פיקוח על מחיר הגז, כך שלא יעלה על 3 דולרים ליחידת אנרגיה. הדרישה שלנו לפיכך, קוראת באופן חד משמעי לבטל את 'מתווה הגז' לאלתר ולהקים ועדה ציבורית, מקצועית ושקופה שתדון בכל סוגיות משק הגז הטבעי של מדינת ישראל כולל ביטול אחוזי הייצוא השערורייתיים שעומדים על למעלה מ 50% מהכמויות הוודאיות של הגז הטבעי".
מגמה ירוקה ומטה מאבק הגז, ארגנו חוג בית ללימוד מתווה הגז מול ביתו של יאיר לפיד
מגמה ירוקה ומטה מאבק הגז, ארגנו חוג בית ללימוד מתווה הגז מול ביתו של יאיר לפיד

ארגון “מגמה ירוקה” ארגון שטח אקטיביסטי, התנדבותי ולא מפלגתי, הפועל לקידום נושאי איכות הסביבה בישראל בשיתוף עם ‘מטה מאבק הגז’ ארגנו אמש (מוצ”ש) חוג בית ללימוד מתווה הגז מול ביתו של ח”כ יאיר לפיד, שעד כה לא השמיע את עמדתו באופן ברור בנוגע למתווה הגז. הפעילים קראו ללפיד להתנגד למתווה, שמסתמן, כי יעלה להצבעה בקרוב. במקביל, נערך חוג בית מול ביתו של ח”כ אלי אלאלוף בעיר באר שבע, ובעיר ירושלים, התקיים מפגן תמיכה בגב ‘אורית פרקש-הכהן בירושלים, יו”ר רשות החשמל אשר הודחה בעקבות התנגדותה ל’מונופול הגז’.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו ל’כאן נעים’ ב’פייסבוק’ או ב’טוויטר’.

עומרי בללי, מוביל מאבק הגז מטעם מגמה ירוקה; “הגענו לכאן הערב, כדי לקרוא לח”כ יאיר לפיד ולשאר חברי הכנסת, לגלות אחריות לאומית ולהצביע נגד מתווה שהוא מסוכן לישראל. מפלגת “יש עתיד” שעמדתה אינה ברורה בנושא מתווה הגז, יכולה להוות לשון מאזניים בהכרעה.

בללי, אמר עוד, כי; “הדחתה של יושבת ראש רשות החשמל הגב’ אורית פרקש-הכהן, מסמנת את הרגולטור השני שמוצא את עצמו בחוץ, לאחר שהעזה לקרוא תיגר על שליטתו הבלעדית של המונופול. מה צופן לנו העתיד אם זה המסר עבור כל מי שלא מיישר קו? אם כל מי שמעז לקרוא תיגר על שליטתו של המונופול – עורפים את ראשו?

יאיר לפיד ויתר חברי הכנסת, אל תתנו יד להליך האנטי-דמוקרטי, האתגר לפנינו הוא עצום בגודלו, ולמעשים שלכם השלכות הרות גורל על עתידנו. אישור המתווה, יהווה כתם שחור על הדמוקרטיה הישראלית. יש בידכם כוח אדיר לשנות זאת באמצעות החלטה אמיצה אחת”. סיכם מוביל מאבק הגז מטעם “מגמה ירוקה”, מר בללי.

מנכ”ל “מגמה ירוקה”, מאז יוני 2011, מר מור גלבוע, אמר; “בימים הקרובים שר התשתיות הלאומיות, האנרגיה והמים, מר יובל שטייניץ, מתכנן להעביר את מתווה הגז כהצבעת אמון בממשלה ובכך בעצם לסנדל את חברי הכנסת לתמוך ב”שוד הגז” ולגזול מתושבי ישראל את התקווה האחרונה שעוד נותרה להם להורדת יוקר המחייה, לפיתוח תעשייה חזקה ולעצמאות אנרגטית.

אני מבטיח לשטייניץ, כי כך או אחרת אתם לא תצליחו לשדוד אותנו. הציבור חכם ומבין היטב כי מדיניות האנרגיה הכושלת שלך ושל נתניהו, מוליכה אותנו אל עבר אל עתיד שחור שמדיף ריח חזק של הון שלטון ואינטרסים לא כשרים.

“סתימת הפיות” שאנחנו עדים לה חדשות לבקרים, מוכיחה שוב ושוב שזה לא העתיד לו אנחנו מייחלים ולכן אנחנו ממשיכים במאבק, מגיעים לבתי הח”כים, נמצאים במסדרונות הכנסת ויוצאים לרחובות.

משאב הגז הטבעי, חייב להישאר בידיו של הציבור, כך שהוא ולא תשובה ונובל אנרג’י, יהיה הנהנה המרכזי מרווחיו שילכו לטובת המשק הישראלי, בכלכלה, בהפחתת זיהום האוויר, בחינוך ובהוזלת חשבון החשמל החודשי שלנו במאות שקלים בשנה.

בכל בית בישראל, כבר יודעים שחייבים פיקוח על מחיר הגז, כך שלא יעלה על 3 דולרים ליחידת אנרגיה. הדרישה שלנו, לפיכך, קוראת באופן חד משמעי לבטל את ‘מתווה הגז’ לאלתר ולהקים ועדה ציבורית, מקצועית ושקופה שתדון בכל סוגיות משק הגז הטבעי של מדינת ישראל, כולל ביטול אחוזי הייצוא השערורייתיים שעומדים על למעלה מ-50% מהכמויות הוודאיות של הגז הטבעי.

זאת התקווה היחידה שלנו לעתיד טוב יותר, בריא וזול יותר לנו ולדורות הבאים שיחיו כאן”. סיכם מנכ”ל מגמה ירוקה, מר גלבוע.

■ מצאתם טעות בכתבה, זה לא נעים! תלחצו כאן ספרו לנו ונתקן.

תגובות • אודות הכותב

  כתב כאן ישראל

  כתב כאן ישראל | כאן נעים, הוא חבר מערכת ו/או מידע שהובא / נשלח על ידי פרטיים ואו מוסדות ואו על ידי כותב שבחר להישאר בעילום שם ונבדק לפני פרסומו על ידי מערכת האתר. פניות בדואר האלקטרוני אל כתב אתר כאן נעים: kanisrael2018@gmail.com

  הוסף תגובה

  לחצו פה להוסיף תגובה

  שינוי גודל גופנים