פורום כאן נעים

ראש הממשלה בנימין נתניהו בנאום בגני התערוכה

ראש הממשלה בנימין נתניהו ב'נאום גני התערוכה'.

רונאלדו, מגן דוד אדום ו’אבוט ישראל’ למען תרומות דם

הכדורגלן כריסטיאנו רונאלדו, תורם דם קבוע, קורא לציבור להצטרף לעידוד תרומות דם בישראל

הפצצת הכור הסורי – הסרט המלא

הסרט חושף את המותחן הדרמטי שעמד מאחורי הפצצת הכור הסורי. מי נתן את ההוראה על מה דיברו אולמרט ובוש? והיכן בילה גבי אשכנזי בזמן ההפצצה הקטלנית?

מיכאל בְּרִיזוֹן קורע את יאיר לפיד

מיכאל בְּרִיזוֹן הידוע בשם-העט ב. מיכאל והסאטיריקן והפובליציסט, קורע את יאיר לפיד לגזרים מפוצץ את הבלוף.

ארץ נהדרת | הטורטלים מארחים חברים לשבת

ארץ נהדרת | הטורטלים מארחים חברים לשבת.

חמש עובדות מדעיות על פסח

5 עובדות מדעיות שלא ידעת על פסח והשלכותיו עליך.

סחלב טעים וחמים | ליהי קרויץ

סחלב טעים וחמים-tasty and warm sahcla | מטבח בקלי קלות- ליהי קרויץ - הערוץ המקורי קל ומהיר.

למי שהחמיץ ראיון מיוחד עם מר בנימין נתניהו

למי שהחמיץ ראיון מיוחד עם מר בנימין נתניהו האדם, האיש לא ראש הממשלה.

שלמה ארצי עם עומר אדם | לא הפסקתי לחפש אותך

שלמה ארצי עם עומר אדם - לא הפסקתי לחפש אותך | מילים ולחן: שלמה ארצי | עיבוד והפקה מוזיקלית: יעקב למאי.

ד”ר אופיר ארצי על נזקי עור הפנים

ד"ר אופיר ארצי מומחה ברפואת עור ומין, המרכז המשולב לאסתטיקה, מחלקת עור על נזקי עור הפנים. "חיים בריא" עם פרופ' קרסו.

מפעל הפיס

נעים לעקוב אחרי

מדינה ירוקה

מגמה ירוקה ומטה מאבק הגז למדו מתווה הגז מול בית יאיר לפיד

הפעילים קראו ללפיד להתנגד למתווה, שמסתמן כי יעלה להצבעה בקרוב ◄ מנכ"ל "מגמה ירוקה", מור גלבוע; "בכל בית בישראל, כבר יודעים שחייבים פיקוח על מחיר הגז, כך שלא יעלה על 3 דולרים ליחידת אנרגיה. הדרישה שלנו לפיכך, קוראת באופן חד משמעי לבטל את 'מתווה הגז' לאלתר ולהקים ועדה ציבורית, מקצועית ושקופה שתדון בכל סוגיות משק הגז הטבעי של מדינת ישראל כולל ביטול אחוזי הייצוא השערורייתיים שעומדים על למעלה מ 50% מהכמויות הוודאיות של הגז הטבעי".
מגמה ירוקה ומטה מאבק הגז, ארגנו חוג בית ללימוד מתווה הגז מול ביתו של יאיר לפיד
מגמה ירוקה ומטה מאבק הגז, ארגנו חוג בית ללימוד מתווה הגז מול ביתו של יאיר לפיד

ארגון “מגמה ירוקה” ארגון שטח אקטיביסטי, התנדבותי ולא מפלגתי, הפועל לקידום נושאי איכות הסביבה בישראל בשיתוף עם ‘מטה מאבק הגז’ ארגנו אמש (מוצ”ש) חוג בית ללימוד מתווה הגז מול ביתו של ח”כ יאיר לפיד, שעד כה לא השמיע את עמדתו באופן ברור בנוגע למתווה הגז. הפעילים קראו ללפיד להתנגד למתווה, שמסתמן, כי יעלה להצבעה בקרוב. במקביל, נערך חוג בית מול ביתו של ח”כ אלי אלאלוף בעיר באר שבע, ובעיר ירושלים, התקיים מפגן תמיכה בגב ‘אורית פרקש-הכהן בירושלים, יו”ר רשות החשמל אשר הודחה בעקבות התנגדותה ל’מונופול הגז’.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו ל’כאן נעים’ ב’פייסבוק’ או ב’טוויטר’.

עומרי בללי, מוביל מאבק הגז מטעם מגמה ירוקה; “הגענו לכאן הערב, כדי לקרוא לח”כ יאיר לפיד ולשאר חברי הכנסת, לגלות אחריות לאומית ולהצביע נגד מתווה שהוא מסוכן לישראל. מפלגת “יש עתיד” שעמדתה אינה ברורה בנושא מתווה הגז, יכולה להוות לשון מאזניים בהכרעה.

בללי, אמר עוד, כי; “הדחתה של יושבת ראש רשות החשמל הגב’ אורית פרקש-הכהן, מסמנת את הרגולטור השני שמוצא את עצמו בחוץ, לאחר שהעזה לקרוא תיגר על שליטתו הבלעדית של המונופול. מה צופן לנו העתיד אם זה המסר עבור כל מי שלא מיישר קו? אם כל מי שמעז לקרוא תיגר על שליטתו של המונופול – עורפים את ראשו?

יאיר לפיד ויתר חברי הכנסת, אל תתנו יד להליך האנטי-דמוקרטי, האתגר לפנינו הוא עצום בגודלו, ולמעשים שלכם השלכות הרות גורל על עתידנו. אישור המתווה, יהווה כתם שחור על הדמוקרטיה הישראלית. יש בידכם כוח אדיר לשנות זאת באמצעות החלטה אמיצה אחת”. סיכם מוביל מאבק הגז מטעם “מגמה ירוקה”, מר בללי.

מנכ”ל “מגמה ירוקה”, מאז יוני 2011, מר מור גלבוע, אמר; “בימים הקרובים שר התשתיות הלאומיות, האנרגיה והמים, מר יובל שטייניץ, מתכנן להעביר את מתווה הגז כהצבעת אמון בממשלה ובכך בעצם לסנדל את חברי הכנסת לתמוך ב”שוד הגז” ולגזול מתושבי ישראל את התקווה האחרונה שעוד נותרה להם להורדת יוקר המחייה, לפיתוח תעשייה חזקה ולעצמאות אנרגטית.

אני מבטיח לשטייניץ, כי כך או אחרת אתם לא תצליחו לשדוד אותנו. הציבור חכם ומבין היטב כי מדיניות האנרגיה הכושלת שלך ושל נתניהו, מוליכה אותנו אל עבר אל עתיד שחור שמדיף ריח חזק של הון שלטון ואינטרסים לא כשרים.

“סתימת הפיות” שאנחנו עדים לה חדשות לבקרים, מוכיחה שוב ושוב שזה לא העתיד לו אנחנו מייחלים ולכן אנחנו ממשיכים במאבק, מגיעים לבתי הח”כים, נמצאים במסדרונות הכנסת ויוצאים לרחובות.

משאב הגז הטבעי, חייב להישאר בידיו של הציבור, כך שהוא ולא תשובה ונובל אנרג’י, יהיה הנהנה המרכזי מרווחיו שילכו לטובת המשק הישראלי, בכלכלה, בהפחתת זיהום האוויר, בחינוך ובהוזלת חשבון החשמל החודשי שלנו במאות שקלים בשנה.

בכל בית בישראל, כבר יודעים שחייבים פיקוח על מחיר הגז, כך שלא יעלה על 3 דולרים ליחידת אנרגיה. הדרישה שלנו, לפיכך, קוראת באופן חד משמעי לבטל את ‘מתווה הגז’ לאלתר ולהקים ועדה ציבורית, מקצועית ושקופה שתדון בכל סוגיות משק הגז הטבעי של מדינת ישראל, כולל ביטול אחוזי הייצוא השערורייתיים שעומדים על למעלה מ-50% מהכמויות הוודאיות של הגז הטבעי.

זאת התקווה היחידה שלנו לעתיד טוב יותר, בריא וזול יותר לנו ולדורות הבאים שיחיו כאן”. סיכם מנכ”ל מגמה ירוקה, מר גלבוע.

■ מצאתם טעות בכתבה, זה לא נעים! תלחצו כאן ספרו לנו ונתקן.

תגובות • אודות הכותב

  כתב כאן ישראל

  כתב כאן ישראל | כאן נעים, הוא חבר מערכת ו/או מידע שהובא / נשלח על ידי פרטיים ואו מוסדות ואו על ידי כותב שבחר להישאר בעילום שם ונבדק לפני פרסומו על ידי מערכת האתר. פניות בדואר האלקטרוני אל כתב אתר כאן נעים: kanisrael2018@gmail.com

  הוסף תגובה

  לחצו פה להוסיף תגובה

  שינוי גודל גופנים