פורום כאן נעים

פגישת ראש הממשלה עם המאבטח ששב מירדן

נתניהו: "שמחתי לפגוש הבוקר את השגרירה עינת ואת המאבטח זיו. הם מייצגים את מדינת ישראל - ומדינת ישראל לא שוכחת את זה אפילו לרגע אחד".

כיצד להתנהג באירוע טביעה סרטון מד"א

כיצד להתנהג באירוע טביעה | סרטון בשפה העברית באדיבות מד"א.

שלישיית הגשש החיוור בחוף הים

הגשש החיוור בתכנית "סופסופ" בשנת 1988, מנחה גבי גזית. ערוץ 1.

יוסי ביטון הפקת קיץ 2017

יוסי ביטון הפקת קיץ 2017 | איפור קיץ.

איך ניצחו הצמחוניים (פיל ו-תאו) את הטורף אריה

איך ניצחו הצמחוניים (פיל ו-תאו) את הטורף הלביאה

ילד מיוחד, וסוס מיוחד | חובה לצפות

כשהגעתי הביתה וצפיתי בסרטון הבנתי את העוצמה של אותו רגע של בני ארז הלוקה ב'תסמונת ויליאמס' והסוס הרגיש.

מפעל הפיס

צהל איתם – ולמענם

צהל איתם - ולמענם | כך נראה ההאקתון הצה"לי שמפתח פתרונות לקשיים של ילדים אוטיסטים. עוד טכנולוגיות שפותחו בפרויקט המיוחד, עכשיו באתר צה"ל: http://bit.ly/2vsq4w7

שום פלפל ושמן זית עם חיים כהן – קרין גורן

שום פלפל ושמן זית עם חיים כהן - קרין גורן.

נעים לעקוב אחרי

מדינה ירוקה

מגמה ירוקה ומטה מאבק הגז למדו מתווה הגז מול בית יאיר לפיד

הפעילים קראו ללפיד להתנגד למתווה, שמסתמן כי יעלה להצבעה בקרוב ◄ מנכ"ל "מגמה ירוקה", מור גלבוע; "בכל בית בישראל, כבר יודעים שחייבים פיקוח על מחיר הגז, כך שלא יעלה על 3 דולרים ליחידת אנרגיה. הדרישה שלנו לפיכך, קוראת באופן חד משמעי לבטל את 'מתווה הגז' לאלתר ולהקים ועדה ציבורית, מקצועית ושקופה שתדון בכל סוגיות משק הגז הטבעי של מדינת ישראל כולל ביטול אחוזי הייצוא השערורייתיים שעומדים על למעלה מ 50% מהכמויות הוודאיות של הגז הטבעי".
מגמה ירוקה ומטה מאבק הגז, ארגנו חוג בית ללימוד מתווה הגז מול ביתו של יאיר לפיד
מגמה ירוקה ומטה מאבק הגז, ארגנו חוג בית ללימוד מתווה הגז מול ביתו של יאיר לפיד

ארגון "מגמה ירוקה" ארגון שטח אקטיביסטי, התנדבותי ולא מפלגתי, הפועל לקידום נושאי איכות הסביבה בישראל בשיתוף עם 'מטה מאבק הגז' ארגנו אמש (מוצ"ש) חוג בית ללימוד מתווה הגז מול ביתו של ח"כ יאיר לפיד, שעד כה לא השמיע את עמדתו באופן ברור בנוגע למתווה הגז. הפעילים קראו ללפיד להתנגד למתווה, שמסתמן, כי יעלה להצבעה בקרוב. במקביל, נערך חוג בית מול ביתו של ח"כ אלי אלאלוף בעיר באר שבע, ובעיר ירושלים, התקיים מפגן תמיכה בגב 'אורית פרקש-הכהן בירושלים, יו"ר רשות החשמל אשר הודחה בעקבות התנגדותה ל'מונופול הגז'.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו ל’כאן נעים’ ב’פייסבוק’ או ב’טוויטר’.

עומרי בללי, מוביל מאבק הגז מטעם מגמה ירוקה; "הגענו לכאן הערב, כדי לקרוא לח"כ יאיר לפיד ולשאר חברי הכנסת, לגלות אחריות לאומית ולהצביע נגד מתווה שהוא מסוכן לישראל. מפלגת "יש עתיד" שעמדתה אינה ברורה בנושא מתווה הגז, יכולה להוות לשון מאזניים בהכרעה.

בללי, אמר עוד, כי; "הדחתה של יושבת ראש רשות החשמל הגב' אורית פרקש-הכהן, מסמנת את הרגולטור השני שמוצא את עצמו בחוץ, לאחר שהעזה לקרוא תיגר על שליטתו הבלעדית של המונופול. מה צופן לנו העתיד אם זה המסר עבור כל מי שלא מיישר קו? אם כל מי שמעז לקרוא תיגר על שליטתו של המונופול – עורפים את ראשו?

יאיר לפיד ויתר חברי הכנסת, אל תתנו יד להליך האנטי-דמוקרטי, האתגר לפנינו הוא עצום בגודלו, ולמעשים שלכם השלכות הרות גורל על עתידנו. אישור המתווה, יהווה כתם שחור על הדמוקרטיה הישראלית. יש בידכם כוח אדיר לשנות זאת באמצעות החלטה אמיצה אחת". סיכם מוביל מאבק הגז מטעם "מגמה ירוקה", מר בללי.

מנכ"ל "מגמה ירוקה", מאז יוני 2011, מר מור גלבוע, אמר; "בימים הקרובים שר התשתיות הלאומיות, האנרגיה והמים, מר יובל שטייניץ, מתכנן להעביר את מתווה הגז כהצבעת אמון בממשלה ובכך בעצם לסנדל את חברי הכנסת לתמוך ב"שוד הגז" ולגזול מתושבי ישראל את התקווה האחרונה שעוד נותרה להם להורדת יוקר המחייה, לפיתוח תעשייה חזקה ולעצמאות אנרגטית.

אני מבטיח לשטייניץ, כי כך או אחרת אתם לא תצליחו לשדוד אותנו. הציבור חכם ומבין היטב כי מדיניות האנרגיה הכושלת שלך ושל נתניהו, מוליכה אותנו אל עבר אל עתיד שחור שמדיף ריח חזק של הון שלטון ואינטרסים לא כשרים.

"סתימת הפיות" שאנחנו עדים לה חדשות לבקרים, מוכיחה שוב ושוב שזה לא העתיד לו אנחנו מייחלים ולכן אנחנו ממשיכים במאבק, מגיעים לבתי הח"כים, נמצאים במסדרונות הכנסת ויוצאים לרחובות.

משאב הגז הטבעי, חייב להישאר בידיו של הציבור, כך שהוא ולא תשובה ונובל אנרג'י, יהיה הנהנה המרכזי מרווחיו שילכו לטובת המשק הישראלי, בכלכלה, בהפחתת זיהום האוויר, בחינוך ובהוזלת חשבון החשמל החודשי שלנו במאות שקלים בשנה.

בכל בית בישראל, כבר יודעים שחייבים פיקוח על מחיר הגז, כך שלא יעלה על 3 דולרים ליחידת אנרגיה. הדרישה שלנו, לפיכך, קוראת באופן חד משמעי לבטל את 'מתווה הגז' לאלתר ולהקים ועדה ציבורית, מקצועית ושקופה שתדון בכל סוגיות משק הגז הטבעי של מדינת ישראל, כולל ביטול אחוזי הייצוא השערורייתיים שעומדים על למעלה מ-50% מהכמויות הוודאיות של הגז הטבעי.

זאת התקווה היחידה שלנו לעתיד טוב יותר, בריא וזול יותר לנו ולדורות הבאים שיחיו כאן". סיכם מנכ"ל מגמה ירוקה, מר גלבוע.

■ מצאתם טעות בכתבה, זה לא נעים! תלחצו כאן ספרו לנו ונתקן.

תגובות • אודות הכותב

  כתב כאן נעים

  כתב כאן נעים, הוא חבר מערכת ו/או מידע שהובא / נשלח על ידי פרטיים ואו מוסדות ואו על ידי כותב שבחר להישאר בעילום שם ונבדק לפני פרסומו על ידי מערכת האתר. פניות בדואר האלקטרוני אל כתב אתר כאן נעים: kannaim2017@gmail.com

  הוסף תגובה

  לחצו פה להוסיף תגובה

  שינוי גודל גופנים