פורום כאן נעים

דברי ראש הממשלה בנימין נתניהו חונך כביש 31 בערד

ראש הממשלה בנימין נתניהו, יחד עם שר הביטחון אביגדור ליברמן ושר התחבורה והמודיעין ישראל כץ, חונכים את כביש 31 באזור ערד.

כיצד להתנהג באירוע טביעה סרטון מד”א

כיצד להתנהג באירוע טביעה | סרטון בשפה העברית באדיבות מד"א.

שלישיית הגשש החיוור בחוף הים

הגשש החיוור בתכנית "סופסופ" בשנת 1988, מנחה גבי גזית. ערוץ 1.

אודטה שוורץ האמנתי לו | עוד גבר מתחזה

העיתונאית אודטה שוורץ, על גבר מתחזה שהייתה עמו ביחסים: האמנתי לו | הכתב חיים אתגר, ערוץ 2.

המורה התמוטט בשיעור – התלמיד הציל את חייו

המורה דר' "מרקוס הילסנרט" התמוטט באמצע השיעור - התלמיד מתנדב נוער מד"א "אולי רפאלי" ביצע בו פעולות החייאה בהדרכה טלפונית של חובשת במוקד שרי קליין - כתבתו של פוראת נאסר - המהדורה המרכזית - ערוץ 2.

שום פלפל ושמן זית עם חיים כהן – קרין גורן

שום פלפל ושמן זית עם חיים כהן - קרין גורן.

פיתות מתנפחות. מאלף עד תיו

מתכון לפיתות מתנפחות ונפתחות בקלות. בתנור ביתי רגיל. קל, פשוט, ברור ומפורט. מפי מקס מלכיאל.

למי שהחמיץ ראיון מיוחד עם מר בנימין נתניהו

למי שהחמיץ ראיון מיוחד עם מר בנימין נתניהו האדם, האיש לא ראש הממשלה.

תרקוד היא אמרה לו… תרקוד

תרקוד היא אמרה לו... תרקוד. שווה אולי תלמד משהו יא גבר.

ד”ר אופיר ארצי על נזקי עור הפנים

ד"ר אופיר ארצי מומחה ברפואת עור ומין, המרכז המשולב לאסתטיקה, מחלקת עור על נזקי עור הפנים. "חיים בריא" עם פרופ' קרסו.

מפעל הפיס

נעים לעקוב אחרי

מבקים כאן ישראל

A feed could not be found at http://kanisrael.co.il/?feed=rss2. A feed with an invalid mime type may fall victim to this error, or SimplePie was unable to auto-discover it.. Use force_feed() if you are certain this URL is a real feed.
חנן שלאין

בית”ר ירושלים, כדוגמא: המדינה פועלת מעט מדי ומאוחר מדי / הטור האישי של חנן שלאין

מפעיל התכנית למניעת אלימות בספורט בבתי ספר, מר חנן שלאין, בטור אישי; “טועה מי שמטיל את כובד הבעיה על אוהדי בית”ר ירושלים. אוהדי בית”ר, הם הזרקור, שמחזיר אותנו בכל פעם אל תוך הסערה. אבל הכדור הוא לא במגרש של האוהדים. פעילות החינוכית היא הפירות שקוצרים בטווח הארוך. אם “חברים בסביבה הוגנת” ושכמותה היו פועלות בבתי הספר מאז שנות ה-70 של המאה הקודמת, היו רואים שינוי. לצערי, תוכנית זו ואחרות הן היום אקמול לחולה סרטן.
בית
בית”ר ירושלים, כדוגמא: המדינה פועלת מעט מדי ומאוחר מדי / הטור האישי של חנן שלאין

צץ כבוד השופט, חצץ, את הבלוקים גמרנו בשבוע שעבר נגד פתח תקווה – “כך הסביר אוהד בית”ר ירושלים במערכון של שלישיית הגשש החיוור; “אופסייד סטורי” שנכתב על רקע אירועי “פיצוץ” משחק בית”ר ירושלים – הפועל פתח תקווה בשלהי שנות השבעים. חלפו כמעט 50 שנה מאירועי אותו משחק ובעצם, שום דבר כמעט לא השתנה, או שבעצם… כן.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו ל’כאן נעים’ ב’פייסבוק’ או ב’טוויטר’.

חמישים שנה בהם רשויות המדינה לא השכילו לעשות דבר!!! מלבד הצהרות וועדות. חמישים שנה בהם האלימות רק גברה, אליה התווספה גם ה’גזענות’ ויותר מכך חמישים שנה בה לאוהדי בית”ר ירושלים, התווספו אוהדי מכבי תל אביב, הפועל תל אביב, מכבי חיפה ועוד. כל קבוצת אוהדים ומאפייני הגזענות שלה. אירועי הדרבי התל אביב, אוהדי מכבי תל אביב במופע גזענות נגד מהרן ראדי, וכך גם אוהדי חיפה במופע גזענות נגד טאלב טווטחה ו-הבובה שזרקו אוהדי הפועל תל אביב לעבר שוער העבר שורה אוברוב, כיום מאמן השוערים של מכבי תל אביב.

אלא שעם עובדה אחת אי אפשר להתווכח, תמיד הגרעין הקשה של אוהדי בית”ר ירושלים, עולה על כולם. משנדמה היה שהגענו לשיא האלימות, תמיד מגיעה מערכה חדשה מבית היוצר של האוהדים.

ואז, שוב, זועקות הכותרות בעיתונים, ראשי אגודות ספורט, יו”ר ההתאחדות ואנשי המנהלת, והפוליטיקאים בקיצור, כולם. כל אותם אנשים שיכלו במשך 50 שנה, לעשות! ואם לא לעשות לדרוש שייעשו!!! לדרוש מן המשטרה, לדרוש ממערכת המשפט, לדרוש משרי המשפטים לדורותיהם, לפעול לשינוי חקיקה בכנסת. אבל לא! לא עשו דבר!!!

וכך הבוקר, שוב, קמנו לאותן כותרות לאחר לילה ספורטיבי עלוב. ושוב בכיכובם של אוהדי בית”ר. (וצר לי על אותם עשרות אלפי אוהדי בית”ר שהוכתמו הלילה. עשרות אלפי אוהדים שגם שאותו משחק בפתח תקוה היו הרוב הדומם אל מול הקומץ). קמנו לאותן הצהרות של פוליטיקאים וראשי ציבור.

אני משוכנע, כי יש מה לעשות! אני משוכנע, כי עוד העונה הזאת אפשר לצמצם באופן ניכר את התופעה. אבל, שימו לב, טועה מי שמטיל את כובד הבעיה על אוהדי בית”ר ירושלים. אוהדי בית”ר ירושלים, הם הזרקור שמחזיר אותנו בכל פעם אל תוך הסערה. אבל הכדור הוא לא במגרש של האוהדים.

הפעילות החינוכית היא הפירות שקוצרים בטווח הארוך. אם “חברים בסביבה הוגנת” ושכמותה, היו פועלות בבתי הספר, מאז שנות השבעים של המאה הקודמת, היו רואים שינוי. לצערי, תוכנית זו ואחרות הן היום “אקמול לחולה סרטן”.

אבל, כיום יש לפעול במיידי ב-3 זירות; שינוי חקיקה, לזו שתהלום את המלחמה של מדינת ישראל באלימות ובגזענות במגרשים, שינוי בגישת השופטים, כלפי מעורבים בתופעות אלה ובגיבוי מלא של כל המערכת לשינוי גישה בהתנהלות משטרת ישראל אל מול האוהדים באירועי ספורט בכלל וב-כדורגל בפרט.
_______

*הכותב, חנן שלאין, איש תקשורת וספורט, יוזם ומוביל את התוכנית למניעת אלימות והגזענות הפועלת בבתי ספר יסודיים במגזר היהודי והערבי, במגזר החילוני והדתי, תוך שימוש בעולמות התקשורת והספורט למיגור התופעה.

■ מצאתם טעות בכתבה, זה לא נעים! תלחצו כאן ספרו לנו ונתקן.

תגובות • אודות הכותב

  כתב כאן ישראל

  כתב כאן ישראל | כאן נעים, הוא חבר מערכת ו/או מידע שהובא / נשלח על ידי פרטיים ואו מוסדות ואו על ידי כותב שבחר להישאר בעילום שם ונבדק לפני פרסומו על ידי מערכת האתר. פניות בדואר האלקטרוני אל כתב אתר כאן נעים: kanisrael2018@gmail.com

  הוסף תגובה

  לחצו פה להוסיף תגובה

  שינוי גודל גופנים