יום ירושלים: 50 שנים, 50 פנים

50 שנה לשחרור ירושלים: לשכת העיתונות הממשלתית מציגה 50 פנים לעיר שחוברה לה יחדיו, דרך עדשת המצלמה של צלמי לע"מ.

פורום כאן נעים

מבצע "מגן כחול" לרגל ביקור נשיא ארצות הברית

מבצע "מגן כחול" יוצא לדרך לרגל ביקור נשיא ארצות הברית מר דונלד טראמפ בישראל

הפועל תל אביב נגד הפועל אשקלון 6.5.2017 | 0:0

הפועל תל אביב נגד הפועל אשקלון 6.5.2017 | 0:0

קסם הגולן – רמת הגולן

אבי בהרי, צילם וערך סרטון טבע פסטורלי המתעד את נופיה הפראיים של רמת הגולן.

למבוגרים: על חיתול ויאגרה וחתול…

זקן מבקש חיתולים למבוגרים וויאגרה | שחקנים: ורד פלדמן אלברט כהן.

מרואן ברגותי – נתפס בפעם השניה עם המכנסים למטה

מרואן ברגותי - נתפס פעם אחת על ידי כוחות הביטחון בתחתוניו ובפעם השנייה, שובת רעב וטורטית במלתעותיו.

מפעל הפיס

נעים לעקוב אחרי

נדל"ן

שר האוצר יביא לאישור קבינט הדיור תכנית מורחבת של מחיר למשתכן

בתכנית שר האוצר, משה כחלון; מענקים, הנחות במחיר הקרקע וסבסוד הפיתוח ביישובי הפריפריה- שיעור ההנחה הכולל לדירה – 200,000 ₪ בממוצע ◄ יישום ההחלטה צפוי להעניק סיוע לרוכשי דירות בכלל, ובאזורי הפריפריה בפרט, ובכך להביא להקלה במאמצים לרכישת דירה בקרב אוכלוסיות זכאיות.
שר האוצר, כחלון, יביא לאישור קבינט הדיור תכנית מורחבת של ’מחיר למשתכן’
שר האוצר, כחלון, יביא לאישור קבינט הדיור תכנית מורחבת של ’מחיר למשתכן’

"לדור הצעיר שלנו יש גם זכויות, לא רק חובות. קורת גג היא זכות בסיסית ומחובתנו לספק לו אותה. התכנית תשנה את שיטת המכרזים ותייצר היצע מאסיבי של דירות אשר מיועדות אך ורק לזוגות צעירים – גם בפריפריה וגם באזורי ביקוש" – כך אמר היום (רביעי, כ"א תמוז תשע"ה) שר האוצר, מר משה כחלון, אשר יביא לאישור קבינט הדיור את התכנית המורחבת של "מחיר למשתכן".

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו ל’כאן נעים’ ב’פייסבוק’ או בטוויטר.

בשנים האחרונות, קיבלו הממשלה ו’מועצת מקרקעי ישראל’ מספר החלטות בדבר שיווק ב’מחיר מופחת’, ביניהן; החלטות לעניין שיווק בשיטת "מחיר למשתכן" המכרז מייצר תחרות בין הקבלנים על המחיר הזול ביותר לדירה תוך שמירה על מחיר קרקע נמוך וקבוע.

דובר משרד האוצר, מסר, כי שר האוצר, מר משה כחלון, יעלה ביום שני ה- 13 ביולי, לאישור ’קבינט הדיור’ את התכנית למתן הנחות בקרקע, מענקים וסבסוד פיתוח ב"בנייה רוויה".

בישיבת ועדת השרים לענייני תכנון, בניה, מקרקעין ודיור מיום 22 ביוני 2015, קיבלה הועדה, החלטה בנושא; "הרחבת התכנית לדיור במחיר מופחת", אשר קבעה, כי בכלל הקרקעות המתאימות אופן השיווק, יהיה בשיטת מחיר למשתכן, וכן קבעה מדרג הנחות על פי שווי הקרקע.

כתיקון להחלטה זו, מוצע בהחלטה הנוכחית, להרחיב את מדרג ההנחות, כך שיעלה עד לשיעור מקסימלי של 80% מערך הקרקע.

כמו כן, קובעת הצעת ההחלטה, כי עבור הדירות אשר שווקו ב’תכנית מחיר למשתכן’ במתכונתה החדשה, יוקצו מענקים וכן, יוענק סבסוד לעלויות הפיתוח לרוכשי דירות בבנייה רוויה ב-קרקע מדינה, אשר עומדים בתנאי הזכאות של משרד הבינוי.

הדירות אשר שווקו ב’תכנית מחיר למשתכן’ במתכונתה החדשה, יוקצו מענקים

מענקים אלו, יועמדו ביישובים בהם ערך הקרקע, אינו עולה על 100 אלף ש"ח, לאור ההנחה הנמוכה, באופן יחסי, אשר תינתן לרוכשים אלו מכוח תכנית "מחיר למשתכן" החדשה.

על פי הקבוע בהחלטה, המענק לרוכש דירה בישובים אלו אשר שווקה בתכנית מחיר למשתכן החדשה, יעמוד בין 40 אלף ל- 60 אלף ש"ח, ואילו סבסוד הפיתוח יעמוד על40 אלף ש"ח. כל זאת, בנוסף לסך של 80% הנחה על ערך הקרקע במקומות אלו.

הנחות אלו בקרקע בשילוב עם מענקי הרוכשים וסבסוד הפיתוח עתידים להביא להנחה של כ- 200,000 ש"ח ל-צרכן הקצה, זאת לנוכח השפעת התכנית על הפחתת מס הרכישה, הפחתת המע"מ והפחתת הוצאות השיווק והרווח היזמי.

על פי ההחלטה, יוטל על "מועצת מקרקעי ישראל" לקבוע את אופן קביעת ערכי הקרקע לעניין מתן המענקים וההנחות, באופן שיקבע את ערך הקרקע, נכון למועד ה-1.6.2015.

יישום ההחלטה צפוי להעניק סיוע לרוכשי דירות בכלל, ובאזורי הפריפריה בפרט, ובכך להביא להקלה במאמצים לרכישת דירה בקרב אוכלוסיות זכאיות. כמו כן, ההחלטה צפויה להביא לגידול בביקוש לרכישת דירות ביישובים בהם הביקוש הינו נמוך באופן יחסי.

 

תגובות • אודות הכותב

  כתב כאן נעים

  כתב כאן נעים, הוא חבר מערכת ו/או מידע שהובא / נשלח על ידי פרטיים ואו מוסדות ואו על ידי כותב שבחר להישאר בעילום שם ונבדק לפני פרסומו על ידי מערכת האתר. פניות בדואר האלקטרוני אל כתב אתר כאן נעים: kannaim2017@gmail.com

  הוסף תגובה

  לחצו פה להוסיף תגובה

  שינוי גודל גופנים