פורום כאן נעים

ראש הממשלה בנימין נתניהו בנאום בגני התערוכה

ראש הממשלה בנימין נתניהו ב'נאום גני התערוכה'.

רונאלדו, מגן דוד אדום ו’אבוט ישראל’ למען תרומות דם

הכדורגלן כריסטיאנו רונאלדו, תורם דם קבוע, קורא לציבור להצטרף לעידוד תרומות דם בישראל

הפצצת הכור הסורי – הסרט המלא

הסרט חושף את המותחן הדרמטי שעמד מאחורי הפצצת הכור הסורי. מי נתן את ההוראה על מה דיברו אולמרט ובוש? והיכן בילה גבי אשכנזי בזמן ההפצצה הקטלנית?

מיכאל בְּרִיזוֹן קורע את יאיר לפיד

מיכאל בְּרִיזוֹן הידוע בשם-העט ב. מיכאל והסאטיריקן והפובליציסט, קורע את יאיר לפיד לגזרים מפוצץ את הבלוף.

ארץ נהדרת | הטורטלים מארחים חברים לשבת

ארץ נהדרת | הטורטלים מארחים חברים לשבת.

חמש עובדות מדעיות על פסח

5 עובדות מדעיות שלא ידעת על פסח והשלכותיו עליך.

סחלב טעים וחמים | ליהי קרויץ

סחלב טעים וחמים-tasty and warm sahcla | מטבח בקלי קלות- ליהי קרויץ - הערוץ המקורי קל ומהיר.

למי שהחמיץ ראיון מיוחד עם מר בנימין נתניהו

למי שהחמיץ ראיון מיוחד עם מר בנימין נתניהו האדם, האיש לא ראש הממשלה.

שלמה ארצי עם עומר אדם | לא הפסקתי לחפש אותך

שלמה ארצי עם עומר אדם - לא הפסקתי לחפש אותך | מילים ולחן: שלמה ארצי | עיבוד והפקה מוזיקלית: יעקב למאי.

ד”ר אופיר ארצי על נזקי עור הפנים

ד"ר אופיר ארצי מומחה ברפואת עור ומין, המרכז המשולב לאסתטיקה, מחלקת עור על נזקי עור הפנים. "חיים בריא" עם פרופ' קרסו.

מפעל הפיס

נעים לעקוב אחרי

חדשות בריאות

פסוריאזיס: לאפשר לחולים טיפול תרופתי, שהייה בים המלח ופוטו-תרפיה באותה שנה

בהצעת חוק חדשה לתיקון חוק בריאות ממלכתי, שהונחה על שולחן הכנסת, מוצע לבטל המגבלה לפיה לא תינתן השתתפות לטיפול בים המלח ול’טיפול פובה’ באותה שנה, באופן שבו חולי פסוריאזיס, יוכלו לשלב בין הטיפולים הקיימים ב’סל הבריאות’” ◄ יונה קציר יו”ר אגודת הפסוריאזיס הישראלית: “ציבור חולי הפסוריאזיס בישראל מתמודד עם קושי גדול מאוד לקבל טיפולים למחלתם בגלל האילוץ לבחור בטיפול אחד בלבד.
פסוריאזיס: לאפשר לחולים טיפול תרופתי, שהייה בים המלח ופוטו-תרפיה באותה שנה
פסוריאזיס: לאפשר לחולים טיפול תרופתי, שהייה בים המלח ופוטו-תרפיה באותה שנה

הצעת חוק לביטול מגבלת הטיפול הכפול לחולי פסוריאזיס במסגרת חוק בריאות ממלכתי, שהגיש ח”כ יואל רזבוזוב ממפלגת ’יש עתיד’ הונחה אתמול (יום רביעי | כ”ג סיון התשע”ה, 10.6.2015) על שולחן הכנסת. ההצעה, גובשה בסיוע אגודת הפסוריאזיס הישראלית ומטרתו לאפשר ל’חולי הפסוריאזיס’ בישראל לשלב בין טיפול תרופתי, שהייה בים המלח ו’פוטו-תרפיה’ הקיימים ב’סל הבריאות’ באותה שנה.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו ל’כאן נעים’ ב’פייסבוק’ או ב’טוויטר’.

ח”כ יואל רזבוזוב ממפלגת “יש עתיד” הסביר, כי; “’חוק ביטוח בריאות ממלכתי’ מעניק במסגרת ’סל שירותי הבריאות’, שלושה סוגים של טיפולים ל’חולי פסוריאזיס’ – טיפול תרופתי, שהייה ב’ים המלח’ ו’טיפול פוטו-תרפיה’. אולם, בתוספת השנייה לחוק, נכללת הערה לפיה לא תינתן השתתפות לטיפול בים המלח ולטיפול פוטו-תרפיה (פובה) באותה שנה ועל המטופל לבחור בין שני הטיפולים האמורים.

עניין זה, מונע מ’חולי פסוריאזיס’ רבים את האפשרות לממש את מלוא היקף הטיפול המגיע להם, ואשר מתוקצב על ידי קופות החולים. מטופלים רבים אינם מסוגלים לממש את 30 ימי הטיפול בים המלח, שלהם הם זכאים, וזאת מכמה סיבות כגון חוסר אפשרות להיעדר לתקופה ממושכת ממקום העבודה (בהקשר זה, יצוין, כי חוק דמי מחלה מעניק 18 ימי מחלה בלבד לכל עובד) וכן בשל העלייה המשמעותית שחלה במחירי השהייה במלונות באזור ים המלח באופן שבו הסבסוד אינו מכסה בהכרח את כל עלויות השהייה הארוכה במקום.

מחלת הפסוריאזיס, היא מחלה כרונית המופיעה אצל כ-3% מקרב האוכלוסייה, הכוללת ילדים ומבוגרים | צילום: ישראל הדרי

לפיכך, מוצע לבטל את המגבלה לפיה לא תינתן השתתפות לטיפול בים המלח ולטיפול פובה באותה שנה, באופן שבו חולי פסוריאזיס, יוכלו לשלב בין הטיפולים האמורים”.

יונה קציר יו”ר אגודת הפסוריאזיס הישראלית, הוסיפה, כי: “ציבור חולי הפסוריאזיס בישראל מתמודד עם קושי גדול מאוד לקבל טיפולים למחלתם בגלל האילוץ לבחור בטיפול אחד בלבד. הצעת החוק היא מהותית וחשובה לציבור חולים גדול מאוד. בעבר היה נהוג לחשוב שבישראל יש 120 אלף חולי פסוריאזיס, אך מספר זה היה נכון לפני עשור.

בפועל, מדובר על כ-3% מהאוכלוסייה לכן, להערכת ’אגודת הפסוריאזיס’ ישנם בישראל כ-240 אלף חולים אשר בזכות התיקון הזה, יוכלו לממש את זכותם לקבל טיפול למחלתם ובמקביל להמשיך ולתפקד במעגל העבודה, הקריירה והמשפחה”.

◄ על חשיבות הצעת החוק

תקרת ההחזר עבור השהייה במלון עומדת, נכון לדצמבר 2013, על 258 שקלים חדשים ליום. על פי נתוני אגודת הפסוריאזיס הישראלית, משנת 2006 ועד היום עלו מחירי השהייה בבתי המלון באזור ים המלח בכ-50%, בעוד ששיעור ההחזר מקופות החולים עלה בכ-30% בלבד בהתאם ל’סל של משרד הבריאות’.

בנוסף, לעלות השהייה בים המלח מתווספות עלויות נלוות, כגון; כניסה למתקנים הסולאריים הממומנות בשיעור של 80% בלבד.

חולי פסוריאזיס, מפגינים לאפשר לשלב בין טיפול תרופתי, שהייה בים המלח ופוטו-תרפיה, הקיימים ב’סל הבריאות’ באותה שנה | צילום: ישראל הדרי

יודגש, כי בכל מקרה בו אין ניצול מלא של הזכאות ל-03 ימי שהייה בים המלח, נשארים מקורות המימון שהוקצו לכך בידי קופות החולים ולכן המטופל לא יכול לעשות שימוש בהם לצורך טיפול משלים באמצעות מכשירי הפוטו-תרפיה (מכשרים בעלי קרני U.B.B) שהוא טיפול נגיש יותר ואינו מחייב הוצאות לינה והיעדרות מן העבודה.

יצוין, עוד, כי טיפול ב- PUVA, במשך תקופה ארוכה מגביר את הסיכון ל’הזדקנות העור’, להופעת נמשים, ול-סרטן עור ולכן, השילוב עם ימי השהייה בים המלח, יכול להוות פתרון מתאים עבור מטופלים רבים.

◄ על מחלת הפסוריאזיס

מחלת הפסוריאזיס, היא מחלה כרונית המופיעה אצל כ- 3% מקרב האוכלוסייה, הכוללת ילדים ומבוגרים. המחלה מתמשכת כל החיים ומתבטאת ב-משטחי עור אדומים וב’קשקשת’ על פני הגוף. המיקום האופייני ביותר הוא במרפקים, בברכיים וב’עור הקרקפת’.

במקרים קשים יותר של פסוריאזיס, מופיעים שטחי עור דומים בחלקי גוף נוספים לעיתים עד כדי כיסוי שטח הגוף כולו. בשנת 2014, הוכרה המחלה על ידי ארגון הבריאות העולמי כמחלה חמוּרה ויצא בקריאה להנגיש לציבור החולים את מגוון הטיפולים למחלה.

כ–5% מחולי הפסוריאזיס סובלים גם מדלקת מפרקים המתלווה למחלת העור ומתבטאת בכאבים ונפיחות במפרקים עד כדי נכוּת ונקראת; פסוריאזיס ארטריטיס.

למרות המאפיינים החיצוניים, חשוב לדעת, כי פסוריאזיס, – איננה מחלה מדבקת, אין כל מניעה או דאגה לבלות עם אנשים המתמודדים עם פסוריאזיס במסגרות חברתיות, חינוכיות, תעסוקתיות או משפחתיות.

הגב’ יונה קציר יו”ר אגודת הפסוריאזיס הישראלית (משמאל) עם דוברת אגודת הפסוריאזיס הישראלית הגב’ נאוה עינבר | צילום: ישראל הדרי

אין גם בעיה לאכול, לשתות מאותם כלי אוכל, או לבוא במגע עם סדינים, מגבות, ספות או מיטות. בוודאי שאין חשש לחבק, לנשק או לקיים מגע חברי, אינטימי או מיני עם חולה פסוריאזיס. בשנים האחרונות, גוברות העדויות המדעיות המוכיחות, כי חולי פסוריאזיס, נמצאים גם בסיכון מוגבר לחלות ב-מחלות לב וכלי דם במהלך החיים.

דוברת אגודת הפסוריאזיס הישראלית הגב’ נאוה עינבר, ממשרד ’מדיה חברתית ויחסי ציבור בתחום הבריאות’ מסרה לפורטל ’כאן נעים | kan-naim | אתר האינטרנט של כל המדינה’, כי; אגודת הפסוריאזיס, יוזמת ב”חופש הגדול” קייטנת ריפוי בים המלח לילדים ובני נוער המתמודדים עם מחלת הפסוריאזיס בגילאי 8 ועד 18.

הקייטנה, נמשכת שבועיים ומופעלת על ידי צוות רפואי מקצועי. במהלך תקופת הקייטנה שוהים הילדים בבית מלון עם פנסיון מלא, משתתפים בפעילויות המותאמות לגילם ונחשפים לשמש בהשגחת רופא עור בסולריום ובחוף הים.

הפעילות כוללת מפגשי העצמה וחיזוק הרוח עם מדריכים המתמודדים בעצמם עם הפסוריאזיס. הפעילות בסבסוד אגודת הפסוריאזיס, השהייה במלון בהשתתפות חלקית של קופת החולים בין התאריכים; 5-19 ביולי 2015. מספר המקומות מוגבל, להרשמה, אנא פנו בהקדם למוקד הטלפוני; 03-6247611.

■ מצאתם טעות בכתבה, זה לא נעים! תלחצו כאן ספרו לנו ונתקן.
 • אודות הכותב

  כתב כאן ישראל

  כתב כאן ישראל | כאן נעים, הוא חבר מערכת ו/או מידע שהובא / נשלח על ידי פרטיים ואו מוסדות ואו על ידי כותב שבחר להישאר בעילום שם ונבדק לפני פרסומו על ידי מערכת האתר. פניות בדואר האלקטרוני אל כתב אתר כאן נעים: kanisrael2018@gmail.com

  הוסף תגובה

  לחצו פה להוסיף תגובה

  שינוי גודל גופנים