פורום כאן נעים

ראש הממשלה מר נתניהו בפתח ישיבת הממשלה

דברי ראש הממשלה מר נתניהו בפתח ישיבת הממשלה השבועית.

חדרה בחקירה: שלושה עשורים של שחיתות

זה אחר זה, נקראו ראשי העיר לחדרי החקירות, בחשד שקיבלו שוחד מקבלנים. המשטרה שתלה מצלמות ומיקרופונים בלשכת ראש העירייה צבי גנדלמן כדי לבדוק אם נתן שוחד בחירות לקבלן סמי לוי. כתבתה של איטה גליקסברג. מתוך חדשות השבוע 08.06.18

הפצצת הכור הסורי – הסרט המלא

הסרט חושף את המותחן הדרמטי שעמד מאחורי הפצצת הכור הסורי. מי נתן את ההוראה על מה דיברו אולמרט ובוש? והיכן בילה גבי אשכנזי בזמן ההפצצה הקטלנית?

מיכאל בְּרִיזוֹן קורע את יאיר לפיד

מיכאל בְּרִיזוֹן הידוע בשם-העט ב. מיכאל והסאטיריקן והפובליציסט, קורע את יאיר לפיד לגזרים מפוצץ את הבלוף.

לילת אל קאדר בעיר העתיקה בירושלים

לילת אל קאדר בעיר העתיקה בירושלים | במהלך חודש הרמדאן פקדו מדי שבוע המוני מבקרים את העיר העתיקה בירושלים. כך נראו האירועים במהלך חודש הרמדאן.

הרב יובל הכהן אשרוב – מגלה איך לרזות בלי דיאטה

הרב יובל הכהן אשרוב - מגלה לנו את הסוד איך לרזות בלי דיאטה.

סחלב טעים וחמים | ליהי קרויץ

סחלב טעים וחמים-tasty and warm sahcla | מטבח בקלי קלות- ליהי קרויץ - הערוץ המקורי קל ומהיר.

למי שהחמיץ ראיון מיוחד עם מר בנימין נתניהו

למי שהחמיץ ראיון מיוחד עם מר בנימין נתניהו האדם, האיש לא ראש הממשלה.

אנגלברט המפרדינק – הוולץ האחרון Live 2018 HD

זמר הפופ הבריטי הנודע אנגלברט המפרדינק - הוולץ האחרון Live 2018 HD

ד"ר אופיר ארצי על נזקי עור הפנים

ד"ר אופיר ארצי מומחה ברפואת עור ומין, המרכז המשולב לאסתטיקה, מחלקת עור על נזקי עור הפנים. "חיים בריא" עם פרופ' קרסו.

מפעל הפיס

נעים לעקוב אחרי

נדל"ן

קרן הקריה פרויקט הדגל של רמ"י ועיריית תל אביב אושר להפקדה בוועדה המחוזית

הפרויקט קרן הקריה, הממוקם במתחם צפון הקריה, הנו השני אותו מפנה משרד הביטחון באזור צפון הקריה, כולל את קומפלקס המגורים, העסקים והפנאי הגדול במדינה ◄ מתכננת מרחב עסקי תל אביב הגב’ גילי טסלר; "ב’היבט האורבני’ יש לתכנית זו, חשיבות רבה שכן היא מוגשת במסגרת שינוי גבולות וקרקעות המחנה לשימושים עירוניים מיטביים ומתאימים יותר לעיר תל אביב-יפו".
קרן הקריה פרויקט הדגל של רמ
קרן הקריה פרויקט הדגל של רמ"י ועיריית תל אביב אושר להפקדה בוועדה המחוזית

פרויקט "קרן הקריה" בעיר תל אביב, של רשות מקרקעי ישראל ושל עיריית תל אביב, הינו פרויקט המחבר בין שדירת העסקים לשדרת התרבות. הפרויקט מצוי בפינה הצפון מזרחית של מתחם צפון הקריה בשטח של כ- 38 דונם ומהווה נקודת ציון משמעותית ביותר. המתחם כולל את הבניין הגבוה בעיר ובאזור כולו שאושר עד כה ב’וועדה המחוזית’.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו ל’כאן נעים’ ב’פייסבוק’ או ב’טוויטר’.

מתחם קרן הקריה, הינו המתחם השני אותו מפנה משרד הביטחון באזור צפון הקריה. בהתאם ל’תכנית המתאר המחוזית’ ו’תכנית המתאר העירונית המופקדת’, מתוכנן האזור לכשיתפנה משימושיו הצבאיים, להיות אזור מרכז עסקים מטרופוליני בשימוש מעורב ל-תעסוקה, מסחר ו’מגורים בבינוי אינטנסיבי’.

דוברת הרשות מקרקעי ישראל וממונה על יחסי ציבור, הגב’ אורטל צבר, מסרה לפורטל ’כאן נעים | kan-naim | אתר האינטרנט של כל המדינה’, כי; לפיכך, התכנית כוללת שימושי תעסוקה, מגורים, מסחר ושטחי ציבור, כאשר התכנון המוצע מאפשר בניית דופן עירונית פעילה למחנה הקריה וממשק אזרחי לחלק זה של המחנה, באזור אשר הן עיריית תל אביב והן המדינה רואות כבעל חשיבות אורבנית רבה.

המתחם מצוי בצומת הרחובות אשר מפצל בין שדרת התרבות של העיר (שדרות שאול המלך) הכולל את בתי המשפט, המוזיאון, תיאטראות המשכן לאומנויות הבמה לבין שדרת העסקים – המע"ר הצפוני, בו התמקמו כל בניינים העסקים המהווים את ליבת המטרופולין של מחוז תל אביב, בואכה הבורסה בעיר רמת גן בצפון ו-אזור שרונה ודרומה מכך.

הפרויקט, יכלול 2 בניני תעסוקה תמירים, המגדירים את קרן הרחובות המצטלבים, כאשר הגבוה ביניהם; יכלול כ-80 קומות והנמוך מביניהם כ-50 קומות. כמו כן, יכלול הפרויקט 2 מגדלי מגורים בני 45 קומות בהם יוקמו כ-750 יחידות דיור, מהן 20% דירות קטנות, זאת בהתאם להחלטת ’הועדה המקומית תל אביב-יפו’.

הפרויקט הממוקם ב’מתחם צפון הקריה’ יפותח מעל למרכז מסחרי שילווה את שדרות שאול המלך וחלקו, יופנה לכיוון מנחם בגין. ניצול קומת הגג של מבנה המסחר, יפותח גם לשימושים ציבוריים אשר ישרתו במיידית את דיירי הפרויקט וכן, יפותח מגרש אשר ישרת במבנה ציבור את האזור בנוסף ל’שטחים ציבוריים’ שישולבו במבנים.

גילי טסלר, מתכננת מרחב עסקי תל אביב | צילום שירן כרמל | עיבוד צילום: שולי סונגו ©

השאיפה במתחמים כאלה, המשלבים שימושי קרקע היא להגיע לרמת איכויות ויעילות הן ב-היבט האורבני והן ב-היבט הציבורי אשר מתחם כזה מאפשר. המיקום המאוד ייחודי לו מכתיב גישות והתייחסות להולכי רגל מהמתחם ואליו באופן מיוחד, המאפשר חיבור חזק בין שדרת העסקים העירונית ל’שדרת התרבות’.

◄ מתכננת מרחב עסקי תל אביב, הגב’ גילי טסלר; יוסיפו אלפי יחידות דיור חדשות ב-מרכז תל אביב-יפו

מתכננת מרחב עסקי תל אביב, הגב’ גילי טסלר, אומרת, כי; "ב’היבט האורבני’ יש לתכנית זו, חשיבות רבה שכן היא מוגשת במסגרת שינוי גבולות וקרקעות המחנה לשימושים עירוניים מיטביים ומתאימים יותר לעיר תל אביב-יפו.

כמו כן, היא נושאת באחת מהמטלות הציבוריות החשובות לעיר – שיקוע הקו הירוק בציר אבן גבירול. על פי הסכם אשר נחתם בין אגף התקציבים עיריית תל אביב-יפו ו-רשות מקרקעי ישראל, תכנית זו ועוד תכניות תהוונה בין השאר מקור תקציבי לשיקוע הקו ההולך ומתוכנן בציר רוחב אבן גבירול".

שיתוף הפעולה במקרה זה בין עיריית תל אביב-יפו, רשות מקרקעי ישראל, משרד התחבורה ו-משרד האוצר מאפשר, במקביל לקידום תכנון ציר הקו הירוק, כציר משוקע, קידום של 4 תכניות בנין עיר באזור שבין אבן גבירול ל’מתחם סבידור – רכבת ארלוזורוב’ הקרוי; ’מתחם 2000’, תכניות שיוסיפו אלפי יחידות דיור חדשות ב-מרכז תל אביב-יפו.

תכניות אלה, מקודמות בלוחות זמנים מזורזים תוך שימת דגש לתכנון משלב שטחי ציבור בנויים אשר יתרום לאזור ויאפשר חידוש ופינוי של חלקים נכבדים מאזור ’צפון הקריה’ ושינוי משמעותי באזור ’תחנת הרכבת סבידור’ וסביבותיה.

באמצעות שיתוף הפעולה הפורה וחתימת הסכם זה, מקודמות מספר מטרות ציבוריות; קידום תחבורה ציבורית, תוספת שטחי ציבור, פינוי שטחים תפוסים וכן תוספת שטחי תעסוקה ויחידות דיור חדשות במרכז העיר.

■ מצאתם טעות בכתבה, זה לא נעים! תלחצו כאן ספרו לנו ונתקן.
 • אודות הכותב

  כתב כאן ישראל

  כתב כאן ישראל | כאן נעים, הוא חבר מערכת ו/או מידע שהובא / נשלח על ידי פרטיים ואו מוסדות ואו על ידי כותב שבחר להישאר בעילום שם ונבדק לפני פרסומו על ידי מערכת האתר. פניות בדואר האלקטרוני אל כתב אתר כאן נעים: kanisrael2018@gmail.com

  הוסף תגובה

  לחצו פה להוסיף תגובה

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  שינוי גודל גופנים