פורום כאן נעים

הצהרות ראש הממשלה נתניהו ונשיא ארגנטינה

הצהרות ראש הממשלה מר בנימין נתניהו ונשיא ארגנטינה מר מאוריסיו מאקרי לאחר פגישתם היום (שלישי).

כיצד להתנהג באירוע טביעה סרטון מד”א

כיצד להתנהג באירוע טביעה | סרטון בשפה העברית באדיבות מד"א.

שלישיית הגשש החיוור בחוף הים

הגשש החיוור בתכנית "סופסופ" בשנת 1988, מנחה גבי גזית. ערוץ 1.

אודטה שוורץ האמנתי לו | עוד גבר מתחזה

העיתונאית אודטה שוורץ, על גבר מתחזה שהייתה עמו ביחסים: האמנתי לו | הכתב חיים אתגר, ערוץ 2.

איך ניצחו הצמחוניים (פיל ו-תאו) את הטורף אריה

איך ניצחו הצמחוניים (פיל ו-תאו) את הטורף הלביאה

ילד מיוחד, וסוס מיוחד | חובה לצפות

כשהגעתי הביתה וצפיתי בסרטון הבנתי את העוצמה של אותו רגע של בני ארז הלוקה ב'תסמונת ויליאמס' והסוס הרגיש.

מפעל הפיס

צהל איתם – ולמענם

צהל איתם - ולמענם | כך נראה ההאקתון הצה"לי שמפתח פתרונות לקשיים של ילדים אוטיסטים. עוד טכנולוגיות שפותחו בפרויקט המיוחד, עכשיו באתר צה"ל: http://bit.ly/2vsq4w7

שום פלפל ושמן זית עם חיים כהן – קרין גורן

שום פלפל ושמן זית עם חיים כהן - קרין גורן.

נעים לעקוב אחרי

נדל"ן

היועץ המשפטי לממשלה מינה צוות בינמשרדי שיעסוק בבניה בלתי חוקית בישראל

צוות בינמשרדי שיעסוק בבניה בלתי חוקית בישראל, ימפה את תופעת הבנייה הבלתי חוקית, ינתח את התייחסות המשטרה לצרכי האכיפה בתחום ויניח את מסקנותיו והצעותיו לפתרונות בפני היועץ המשפטי לממשלה ושר הפנים ◄ שר הפנים, ח”כ גלעד ארדן: “עלינו להתמודד בצורה נחושה עם תופעת הבנייה הבלתי חוקית ולהוביל אכיפה משמעותית ובלתי מתפשרת כלפיי מפרי חוק”.
היועץ המשפטי לממשלה מינה צוות בינמשרדי שיעסוק בבניה בלתי חוקית בישראל
היועץ המשפטי לממשלה מינה צוות בינמשרדי שיעסוק בבניה בלתי חוקית בישראל

היועץ המשפטי לממשלה, עו”ד יהודה וינשטיין, הודיע היום (יום חמישי | כ”ג שבט התשע”ה), כי מינה צוות בינמשרדי, אשר יעסוק בבניה הבלתי חוקית בישראל, במיפוי התופעה וכן בדרכים השונות להתמודדות עמה, אשר בראשו יעמוד המשנה ליועמ”ש (אזרחי), ארז קמיניץ.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו ל’כאן נעים’ ב’פייסבוק’ או ב’טוויטר’.

בכתב המינוי, המאבק בתופעה זאת הוא יעד אסטרטגי שעל רשויות המדינה להוביל על-מנת לבצר את שלטון החוק ללא מורא וללא משוא פנים. כאמור, בראש הצוות, יעמוד המשנה ליועץ המשפטי לממשלה (אזרחי), ארז קמיניץ.

החלטה על מינוי הצוות, התקבלה בהמשך לדיון שהתקיים בנוכחות פרקליט המדינה, מפכ”ל המשטרה ובכירי משרד המשפטים ו-משטרת ישראל, וכן בהמשך לבקשתו של שר הפנים למנות צוות לבחינת הנושא.

הצוות, ימנה גורמים ממשלתיים בכירים העוסקים באכיפת דיני מקרקעין ותכנון ובניה ב’משרד המשפטים’, ב’משרד הפנים’, ב’משטרת ישראל’ וב’רשות מקרקעי ישראל’. הצוות, ימפה את ’תופעת הבנייה הבלתי חוקית’, ינתח את התייחסות המשטרה לצרכי האכיפה בתחום ויניח את מסקנותיו והצעותיו לפתרונות בפני היועץ המשפטי לממשלה ושר הפנים.

דיני התכנון והבניה, משקפים הכרעה של המחוקק, באשר לאופן הפעלתה של ’רגולציה על הקרקע’. רגולציה זו, נועדה לקבוע את שימושי הקרקע וכן את עוצמות הבינוי המותרים ב’מקרקעין’. ככזאת, היא חייבת להיעשות תוך שמירה על ’שלטון החוק’, עקרונות של צדק טבעי והגינות שלטונית.

תופעת ’הבניה הבלתי חוקית בישראל’ מסכלת את היכולת לממש עקרונות אלה, שכן הפרט עושה דין לעצמו ורומס את עקרון שלטון החוק. כידוע, תופעה זאת מטרידה את רשויות אכיפת החוק מזה זמן רב, ו-בית המשפט, אף ראה בה מעין “מכת מדינה”.

בין היתר, יתייחס הצוות בעבודתו ובהמלצותיו לסוגיות הבאות;

1. מיפוי התופעה, בהתאם למאפיינים של סוגי העבירות השונות בתחום האמור, בין היתר בהתייחס לאזורים השונים ברחבי מדינת ישראל, לרבות הזיקה בינה ובין תופעת הפלישות למקרקעי ציבור.

2. מיפוי השימוש בכל סוגי הצווים המנהליים והשיפוטיים, הנוגעים לבנייה בלתי חוקית ולפלישה לקרקע וכן סיוע המשטרה לאכיפתם של צווים אלה, כל זאת תוך התייחסות למגזרים שונים באוכלוסייה.

3. המלצות אופרטיביות באשר לקידום הלחימה בבנייה הבלתי חוקית, ובכלל זה;

● המלצות באשר לדרכים להגברת מימוש צווים מנהליים ושיפוטיים וכן באשר לדרכים שיש לנקוט לצורך הגברת סיוע המשטרה באכיפתם.

● בחינת דרכים לטיוב ולשימוש בכלי אכיפה מנהליים ושיפוטיים.

● בחינת דרכים לעיגון והפעלה של כלים לאכיפה כלכלית.

● בחינת אפשרות לקבוע סדרי עדיפויות ביחס להוצאת צווים מנהליים ושיפוטיים וכן ביחס לאכיפה של צווים כאמור.

שר הפנים, ח”כ גלעד ארדן, אשר התייחס להחלטה, אמר, כי; “עלינו להתמודד בצורה נחושה עם תופעת הבנייה הבלתי חוקית ולהוביל אכיפה משמעותית ובלתי מתפשרת כלפיי מפרי חוק”.

תגובות • אודות הכותב

  כתב כאן ישראל

  כתב כאן ישראל | כאן נעים, הוא חבר מערכת ו/או מידע שהובא / נשלח על ידי פרטיים ואו מוסדות ואו על ידי כותב שבחר להישאר בעילום שם ונבדק לפני פרסומו על ידי מערכת האתר. פניות בדואר האלקטרוני אל כתב אתר כאן נעים: kanisrael2018@gmail.com

  הוסף תגובה

  לחצו פה להוסיף תגובה

  שינוי גודל גופנים