פורום כאן נעים

שידור חי | היכנסו לאתר וצפו ב'מצעד החיים'

שידור חי | היכנסו לכתבה | בנט: אחריות הנצחת השואה מוטלת עלינו כאנשי חינוך | באתר וצפו ב'מצעד החיים' באיכות HD

הפסקת אוכל: ארוחות בוקר עם שי לי ליפא

רותי רוסו וקבוצת ילדים מארחים במטבח של "הפסקת אוכל" את מנחת תוכניות הבישול שי לי ליפא.

ראש הממשלה נתניהו עם מזכיר ההגנה האמריקני מאטיס

פגישת ראש הממשלה בנימין נתניהו עם מזכיר ההגנה האמריקני ג'יימס מאטיס

בני סכנין נגד הפועל ב"ש | 3:1 | 22.4.2017

בני סכנין נגד הפועל ב"ש | 3:1 | 22.4.2017 | תקציר המשחק באיכות גבוהה

קסם הגולן – רמת הגולן

אבי בהרי, צילם וערך סרטון טבע פסטורלי המתעד את נופיה הפראיים של רמת הגולן.

מציאות נושכת | על פליטי הריאליטי

מציאות נושכת - הסרט המלא (על פליטי הריאליטי)

מפעל הפיס

חדרה

חדרה, אוהבת בעלי חיים וגם מחממת אותם כאשר יש קור כלבים

ועדת זב"ח (זכויות בעלי חיים), העירונית של עיריית חדרה, פועלת ללא לאות לשיפור התנאים בתאי ההסגר בכלבייה העירונית. אחרי שיפור חזות התאים ושדרוג מזון הכלבים, התקינו אמצעי חימום, כדי שגם לכלבים יהיה חמים ונעים ◄ בתכנון הקמת גינת כלבים ראשונה בעיר חדרה.
חדרה, אוהבת בעלי חיים וגם מחממת אותם כאשר יש קור כלבים
חדרה, אוהבת בעלי חיים וגם מחממת אותם כאשר יש קור כלבים

עיריית חדרה, כמו כל הרשויות במדינה, הייתה ערה באחרונה ל"קור הכלבים" ששרר בימים בלילות ויזמה התקנת מנורות חימום בתאי ההסגר ב’כלבייה העירונית’. יו"ר ועדת זב"ח (זכויות בעלי חיים) של עיריית חדרה, חבר מועצת העיר מר שי ברכה, הבהיר, כי; "החלטנו בוועדה, לפעול לקראת החורף ולהכניס אמצעי חימום לתאי הכלבים".

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו ל’כאן נעים’ ב’פייסבוק’ או ב’טוויטר’.

חבר המועצה מר ברכה (סיעת "יש עתיד"), סיפר, כי; "ראש העיר מר צביקה גנדלמן, אשר הפעילות מתבצעת על-פי מדיניותו, נענה מיד להצעה בחיוב ואף הוקצה תקציב מהעירייה עבור הכנת תאי הכלבים לחורף. אפשר לומר בהחלט ששינינו סדרי עדיפויות בעירייה לטובת הכלבים בהסגר, ואני גאה על כך".

כזכור, במאי 2014, אישרה מועצת העיר חדרה את הקמתה של ועדת זב"ח העירונית אשר חבר המועצה מר ברכה, עומד בראשה, וחברים בה חברי המועצה עו"ד יניב דרי, אמיר ימין ומר ניסים אביטן, וכן נציגי ציבור וביניהם; עידו הרניק.

בעת ההצבעה להקמתה של ועדת זב"ח, נימק ראש העיר מר גנדלמן את הצורך בהקמתה של הוועדה החדשה. לדבריו, מדובר בנושא חשוב הקרוב לליבם של רבים ולכן, מתבקש אישור המועצה להקים ועדה שתפעל למען זכויות בעלי החיים וההגנה עליהם.

מאז הקמת הוועדה, פועלים חבריה רבות לטובת בעלי החיים. בין היתר ערכו חברי הוועדה בשיתוף מתנדבים יום ניקיונות ושיפוצים ב’תחנת ההסגר העירונית’, שבמסגרתו צבעו, ניקו, וסידרו את תאי הכלבים. בנוסף, כחלק מהחלטות הוועדה הוחלף המזון בכלבייה לאוכל מזין ואיכותי יותר.

לאחר שיפור חזות התאים ו-שדרוג המזון, החלה ועדת זב"ח, לפעול להכנת תאי הכלבים לחורף. בשלב ראשון, נבחנו אפשרויות לחימום התאים, ולבסוף הוחלט על נורות החימום כאפשרות המתאימה ביותר.

חבר המועצה מר שי ברכה; "רכשנו מנורות חימום לכל התאים, והתקנו אותן. ההבדל הוא עצום. בעבר היו הכלבים חסרי מנוחה, קפצו ונבחו לעבר כל מי שהתקרב, ולעומת זאת השבוע כשנכנסתי לבדוק איך הם מסתגלים לחימום החדש, הם היו רגועים ושקטים בסלסלות שלהם, ואפשר לראות שחם ונעים להם".

פרסומת; תרומת כאן נעים | עיתון האינטרנט של כל המדינה | סקירת חדשות ואירועים ב’רשויות מקומיות’

בנוסף השיגה ’ועדת זב"ח’ תרומה של עשרות שמיכות צמר מבית החולים הלל יפה-חדרה, ואף הם משמשות את הכלבים בימי החורף. כמו כן, כוסו פתחים גדולים במבנה ההסגר, ובכך נחסמה חדירת רוחות לתאי הכלבים.

שי ברכה; "התאים המחוממים, מניעת החדירה של רוחות, וכן תרומת השמיכות, בהחלט הכינו את הכלבייה לעונת החורף. הכלבים, היו מוגנים אפילו בימי הסופה".

נודע, כי בשלב הבא, פועלת הוועדה להקמת גינת כלבים ראשונה בעיר חדרה.

חבר המועצה ברכה; "כחלק מהחלטות הוועדה וקידום מדיניותו של ראש עיריית חדרה, יזמנו הקמה של גינת כלבים. ההחלטה נמצאת כרגע בשלבים מתקדמים לקבלת אישורים סופיים, אשר עם קבלתם נקים ’גינת כלבים’".

פעילותה ושמה של ועדת זב"ח (זכויות בעלי חיים) של עיריית חדרה, עשו לה כנפיים, ואל חברה המועצה מר שי ברכה, מגיעים מתנדבים וחובבי בעלי חיים מרשויות אחרות בארץ, המשבחים את הישגי הוועדה ומבקשים ממנו סיוע בקידום הנושא גם בעריהם.

תגובות • אודות הכותב

  כתב כאן נעים

  כתב כאן נעים, הוא חבר מערכת ו/או מידע שהובא / נשלח על ידי פרטיים ואו מוסדות ואו על ידי כותב שבחר להישאר בעילום שם ונבדק לפני פרסומו על ידי מערכת האתר. פניות בדואר האלקטרוני אל כתב אתר כאן נעים: kannaim2017@gmail.com

  הוסף תגובה

  לחצו פה להוסיף תגובה

  שינוי גודל גופנים