פורום כאן נעים

דברי ראש הממשלה בנימין נתניהו בדיון 40 חתימות בכנסת

דברי ראש הממשלה מר בנימין נתניהו בדיון ביום שני, 13-11-17 לאחר שנאספו 40 חתימות בכנסת.

כיצד להתנהג באירוע טביעה סרטון מד”א

כיצד להתנהג באירוע טביעה | סרטון בשפה העברית באדיבות מד"א.

שלישיית הגשש החיוור בחוף הים

הגשש החיוור בתכנית "סופסופ" בשנת 1988, מנחה גבי גזית. ערוץ 1.

אודטה שוורץ האמנתי לו | עוד גבר מתחזה

העיתונאית אודטה שוורץ, על גבר מתחזה שהייתה עמו ביחסים: האמנתי לו | הכתב חיים אתגר, ערוץ 2.

המורה התמוטט בשיעור – התלמיד הציל את חייו

המורה דר' "מרקוס הילסנרט" התמוטט באמצע השיעור - התלמיד מתנדב נוער מד"א "אולי רפאלי" ביצע בו פעולות החייאה בהדרכה טלפונית של חובשת במוקד שרי קליין - כתבתו של פוראת נאסר - המהדורה המרכזית - ערוץ 2.

שום פלפל ושמן זית עם חיים כהן – קרין גורן

שום פלפל ושמן זית עם חיים כהן - קרין גורן.

פיתות מתנפחות. מאלף עד תיו

מתכון לפיתות מתנפחות ונפתחות בקלות. בתנור ביתי רגיל. קל, פשוט, ברור ומפורט. מפי מקס מלכיאל.

למי שהחמיץ ראיון מיוחד עם מר בנימין נתניהו

למי שהחמיץ ראיון מיוחד עם מר בנימין נתניהו האדם, האיש לא ראש הממשלה.

תרקוד היא אמרה לו… תרקוד

תרקוד היא אמרה לו... תרקוד. שווה אולי תלמד משהו יא גבר.

מדהים? תשפטו בעצמכם

מדהים? תשפטו בעצמכם רק אל תנסו בבית וגם לא ברחוב.

מפעל הפיס

נעים לעקוב אחרי

מבקים כאן ישראל

A feed could not be found at http://kanisrael.co.il/?feed=rss2. A feed with an invalid mime type may fall victim to this error, or SimplePie was unable to auto-discover it.. Use force_feed() if you are certain this URL is a real feed.
הדברה ביולוגית

חקלאי מושב עין יהב: הלחימה בדרום נמשכת, חרקים טורפים, יחסלו מזיקי ירקות

רמי שדה, אגרונום אגודת “יופי של ירקות” של חקלאי עין יהב; “חצי מיליארד החרקים הטורפים, אינם מסוכנים בשום דרך לבני אדם ופוגעים רק ב-מזיקים למיניהם שאליהם הם מיועדים. במבצע הקרב, יפוזרו החרקים הטורפים ממספר מינים. הודות לפעילות החרקים הטורפים יכולים חקלאי עין יהב, לוותר על ריסוסים בשלב הגידול המוקדם של הירקות וכך לספק לצרכנים ירקות נקיים ובריאים.
חקלאי מושב עין יהב: הלחימה בדרום נמשכת, חרקים טורפים, יחסלו מזיקי ירקות
חקלאי מושב עין יהב: הלחימה בדרום נמשכת, חרקים טורפים, יחסלו מזיקי ירקות

באזור הערבה, החליטו ללכת על ’לוחמה ביולוגית’ (Biological Control). במושב עין יהב, מוותרים על ריסוסים כבר בשלב הגידול המוקדם של הירקות למיניהם. על פי רמי שדה, אגרונום אגודת “יופי של ירקות”, השטחים החקלאיים של המושב בערבה, יהפכו החל מהשבוע הבא למעין “שדה קרב” של לוחמה ביולוגית בין חרקים.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו ל’כאן נעים’ ב’פייסבוק’.

לצורך כך, הם “גייסו” כחצי מיליארד ’חרקים טורפים’ אשר מנקים את שטחי את החממות מ’מזיקים’ בשיטות שהיו גורמות למפיקי סרטי האימה בהוליווד לקנא, זאת בשל העובדה שחלקם מוצצים את נוזלי הגוף של המזיקים בחיים ואילו אחרים מטילים ביצה בתוך הגוף של החרק, ממנה בוקע זחל, שאוכל את החרק מבפנים בעודו בחיים.

האגרונום מר רמי שדה, ממהר להרגיע; “כל חצי מיליארד ’חרקים טורפים’, אינם מסוכנים בשום דרך לבני אדם ופוגעים ומזיקים רק ל’מזיקים’ למיניהם שאליהם הם מיועדים.

במבצע הקרב, יפוזרו החרקים הטורפים ממספר מינים; ’אקרית טורפת’ שעונה לשם; “סבירסקי” על שם המגלה שלה, “אוריוס” ו”פרסימיליס”. אליהם מצטרפות צרעות טפיליות אכזריות ביותר”.

החרקים הטורפים מגיעים למושב עין יהב באזור הערבה, לאחר שבקיץ נערכה השבתה יזומה של כל הגידולים לתקופה של כחודש ימים. השטחים, כוסו ביריעות שיצרו תחתן חום עצום שניקה את השטח באופן מוחלט מ-מזיקים ואפשר פתיחת עונה חדשה בלי “אורחים לא רצויים” מהעבר.

זאת ועוד; “החרקים הטורפים לא פוגעים בירקות מאחר והם אינם ניזונים מהם. הודות לפעילות של החרקים הטורפים, כמו למשל; ’מושית השבע’, מין במשפחת ה’מושיתיים’, שהיא דוגמה ל’הדברה ביולוגית של חרקים’ על ידי שימוש ב”אויבים טבעיים”; משחררים את המושיות בשדות, והן אוכלות את ה’כנימות’ המזיקות לגידולים החקלאיים.

בכך יכולים ’חקלאי עין יהב’ לוותר, למעשה, על ריסוסים כבר בשלב הגידול המוקדם של הירקות וכך לספק לצרכנים ירקות נקיים ובריאים.

הירקות נשטפים היטב טרם השיווק, כחלק מבקרת האיכות של עין יהב, כדי לוודא שאף חרק לא “תפס טרמפ” על ירק כזה או אחר ונסע צפונה.

מושית השבע, ל’הדברה ביולוגית של חרקים’ ע”י שימוש באויבים טבעיים | צילום: ויקיפדיה

רמי שדה, אגרונום אגודת “יופי של ירקות” של חקלאי עין יהב, מספר שאספקת החרקים מתנהלת ממש כמבצע צבאי. החרקים, מגיעים לערבה במשאיות קירור מיוחדות, כל חקלאי, מקבל ישירות אל החממה שלו קופסאות עם החרקים שדרושים לו בהתאם להזמנתו ולשטח הגידול ולאוכלוסיית החרקים שהתנחלה אצלו ויקבל גם הודעה כתובה (SMS), ישירות למכשיר הסלולרי שמדווחת על הגעתם של החרקים הרעבים.

ממשרד ’רוני חסיד – דוברות ויחסי ציבור’ מסר אופיר אבסלנדר לפורטל ’כאן נעים | kan-naim | אתר האינטרנט של כל המדינה’, כי; “האגודה החקלאית ’יופי של ירקות’ עין-יהב, היא יצרנית הירקות הגדולה ביותר לשוק המקומי בישראל ומחויבת לתקנים מחמירים בכל הנוגע לניקיון התוצרת.

האגודה ’יופי של ירקות’, עובדת מול כל רשתות השיווק והסיטונאים הגדולים שדורשים ומקבלים ירקות נקיים משאריות חומרי הדברה. לכן, ננקטים האמצעים הביולוגים המיוחדים ובנוסף בדיקות מעבדה מתקדמות באופן שוטף למניעת מקרים חריגים.

☚ עדכונים נוספים על ירקות עין יהב בעמוד ה’פייסבוק’.

תגובות • אודות הכותב

  כתב כאן ישראל

  כתב כאן ישראל | כאן נעים, הוא חבר מערכת ו/או מידע שהובא / נשלח על ידי פרטיים ואו מוסדות ואו על ידי כותב שבחר להישאר בעילום שם ונבדק לפני פרסומו על ידי מערכת האתר. פניות בדואר האלקטרוני אל כתב אתר כאן נעים: kanisrael2018@gmail.com

  הוסף תגובה

  לחצו פה להוסיף תגובה

  שינוי גודל גופנים