פורום כאן נעים

ראש הממשלה בנימין נתניהו בנאום בגני התערוכה

ראש הממשלה בנימין נתניהו ב'נאום גני התערוכה'.

רונאלדו, מגן דוד אדום ו’אבוט ישראל’ למען תרומות דם

הכדורגלן כריסטיאנו רונאלדו, תורם דם קבוע, קורא לציבור להצטרף לעידוד תרומות דם בישראל

הפצצת הכור הסורי – הסרט המלא

הסרט חושף את המותחן הדרמטי שעמד מאחורי הפצצת הכור הסורי. מי נתן את ההוראה על מה דיברו אולמרט ובוש? והיכן בילה גבי אשכנזי בזמן ההפצצה הקטלנית?

מיכאל בְּרִיזוֹן קורע את יאיר לפיד

מיכאל בְּרִיזוֹן הידוע בשם-העט ב. מיכאל והסאטיריקן והפובליציסט, קורע את יאיר לפיד לגזרים מפוצץ את הבלוף.

ארץ נהדרת | הטורטלים מארחים חברים לשבת

ארץ נהדרת | הטורטלים מארחים חברים לשבת.

חמש עובדות מדעיות על פסח

5 עובדות מדעיות שלא ידעת על פסח והשלכותיו עליך.

סחלב טעים וחמים | ליהי קרויץ

סחלב טעים וחמים-tasty and warm sahcla | מטבח בקלי קלות- ליהי קרויץ - הערוץ המקורי קל ומהיר.

למי שהחמיץ ראיון מיוחד עם מר בנימין נתניהו

למי שהחמיץ ראיון מיוחד עם מר בנימין נתניהו האדם, האיש לא ראש הממשלה.

שלמה ארצי עם עומר אדם | לא הפסקתי לחפש אותך

שלמה ארצי עם עומר אדם - לא הפסקתי לחפש אותך | מילים ולחן: שלמה ארצי | עיבוד והפקה מוזיקלית: יעקב למאי.

ד”ר אופיר ארצי על נזקי עור הפנים

ד"ר אופיר ארצי מומחה ברפואת עור ומין, המרכז המשולב לאסתטיקה, מחלקת עור על נזקי עור הפנים. "חיים בריא" עם פרופ' קרסו.

מפעל הפיס

נעים לעקוב אחרי

מבצע צוק איתן

כוחות מד”א, טיפלו ב-842 אזרחים במהלך 50 ימי מבצע “צוק איתן”

צוותי מד”א, נאלצו לקבוע את מותו של גבר כבן 50 ביום ה-50 למבצע ’צוק איתן’, שנפגע מרסיסי פצמ”ר במועצה האזורית אשכול, עוד אדם שנפצע אנושות מת מפצעיו ◄ צוותי מד”א, שהגיעו למקום העניקו טיפול רפואי לפצוע אנוש אשר פונה במסוק לביה”ח סורוקה, יחד עם שני פצועים נוספים במצב קשה ובינוני ◄ במהלך מבצע “צוק איתן” העניקו כוחות מד”א, טיפול ל-842 אזרחים.
כוחות מד

כוחות מד”א, טיפלו ב-842 אזרחים במהלך 50 ימי מבצע “צוק איתן”

היום (יום שלישי | ל’ אב התשע”ד), היום ה-50 למבצע ’צוק איתן’, בו הוכרזה הפסקת אש בין ארגון המרצחים חמאס ולבין מדינת ישראל, הוזנקו צוותי מד”א, סמוך לשעה 18:00 בערב, לקריאה בקיבוץ בשטח ’המועצה אזורית אשכול’ לאחר דיווח על נפילת פצצת מרגמה (פצמ”ר) במקום. צוותי מגן דוד אדום, אשר הגיעו לשטח, נאלצו לאחר ניסיונות החייאה ממושכים לקבוע בצער רב את מותו של גבר כבן 50, אשר נפגע מרסיסים. מאוחר יותר נקבע מותו של ישראלי נוסף.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו ל’כאן נעים’ ב’פייסבוק’.

בנוסף העניקו צוותי מד”א, טיפול רפואי ל’פצוע אנוש’, נוסף שספג רסיסים בכל חלקי גופו ולשני פצועים נוספים האחד מהם באורח קשה עם רסיסים בגפיים התחתונות והשני בינוני עם רסיסים בחזה, אשר פונו כולם במסוק אל בית החולים “סורוקה”.

בשטח אותרו גם שלושה פצועים באורח קל אשר קיבלו טיפול רפואי ראשוני במקום ופונו על ידי ניידת טיפול נמרץ של מד”א לבית החולים סורוקה.

במהלך האירוע, סיפקו שירותי הדם של מד”א כ- 140 מנות דם ומרכיבים לבי”ח סורוקה בעיר באר שבע.

לוני לוקסמבורג, פארמאדיק של מד״א, אשר צוותו היה מן הראשונים להגיע לזירת הפיגוע; ״סמוך לאחד המבנים בקיבוץ, שכבו מספר פצועים בהם גבר כבן 50 במצב אנוש עם פגיעות רסיסים רבות בכל חלקי גופו. ניסינו לבצע בו פעולות החייאה מתקדמות וממושכות תחת אש כבדה וירי פצמ”רים אולם נאלצנו לקבוע את מותו.

הענקנו טיפול ראשוני בשטח גם לפצוע אנוש עם רסיסים בגב ובגפיים ולפצוע קשה עם חבלה קשה בגפיים התחתונות בנוסף טיפלנו גם בפצוע בינוני עם רסיס בחזה, שלושתם פונו במסוק לבית החולים סורוקה.

בשטח היו גם 3 פצועים קל אשר טופלו על ידי צוותי מד”א ופונו בניידת טיפול נמרץ לבי”ח סורוקה”.

אורן וכט, פארמאדיק נוסף של מד״א, אשר העניק טיפול לפצוע אנוש, מספר; “כשהגענו אל השטח, פאראמדיקים של מד”א, ביצעו החייאה בפצוע אנוש שנפגע מרסיסים ובסמוך אליו טופל פצוע אנוש נוסף שנפגע מרסיסים בכל חלקי גופו, ביצענו בו פועלות מצילות חיים, הרדמנו והנשמנו אותו ובשיתוף כוח רפואה של צה״ל, הפצוע פונה אל בית חולים סורוקה במסוק של צה”ל, כאשר בכל מהלך הטיפול וההגעה לשטח, אנו נאלצו למצוא מחסות תחת האש הכבדה שנורתה לעברנו בקיבוץ״.

דובר מד”א, תת-מגן זכי הלר, מסר לפורטל ’כאן נעים | kan-naim | אתר האינטרנט של כל המדינה’, כי; “הבוקר בשעה 06:35, מיד לאחר שמיעת האזעקות בגזרת העיר אשקלון, התקבלו ב’מוקד מד”א’ קריאות רבות מאזרחים המדווחים על רקטה שנפלה בשטח בנוי והרסיסים פגעו במספר מבנים, כוחות גדולים של מד”א, העניקו במקום טיפול רפואי ל-41 נפגעים, בהם 17 נפגעי מזכוכיות שהתנפצו, מחפצים שעפו מההדף ומההריסות במבנים, 3 נפגעים שנפלו ונחבלו בדרך ל’מרחב מוגן’ ו- 21 נפגעי חרדה, כל הנפגעים טופלו ופונו באמבולנסים וניידות טיפול נמרץ של מד”א אל בי”ח ברזילי, במצב קל.

במהלך 50 ימי מבצע ’צוק איתן’, העניקו כוחות מד”א טיפול ל-842 אזרחים, בהם 5 הרוגים מרסיסים ועוד 37 נפגעי רסיסים בדרגות שונות;

זירת נפילת פצצת המרגמה ששיגר חמאס בקיבוץ והרגה שניים | צילום: דוברות מדא

■ 1 במצב אנוש,
■ 10 נפגעים במצב קשה,
■ 6 פצועים באורח בינוני,
■ 20 פצועים קל, כתוצאה מרסיסים.

בנוסף, טיפלו כוחות מד”א במבצע ’צוק איתן’ גם ב-33 בני אדם שנפצעו כתוצאה משברי זכוכיות ומהריסות במבנים, 18 נפגעים כתוצאה מתאונות דרכים שאירעו בעת האזעקות מתוכם 1 במצב קשה והשאר באורח קל ובינוני, 159 נפגעים כתוצאה מחבלות ונפילות בדרך למרחב המוגן ו-581 נפגעי חרדה.

9 נפגעים, טופלו בפיגועי טרור, בהם פצוע בינוני מדקירה בכניסה למעלה אדומים, 7 נפגעי פיגוע הטרקטור בהם צעיר כבן 25 שנפטר מפצעיו, ופצוע ירי באורח קשה מפיגוע הירי שאירע בהר הצופים.

מתחילת מבצע “צוּק איתן” ועד היום, סיפקו שירותי הדם של מד”א כ-58,156 מנות ומרכיבי דם לבתי החולים ולצה”ל לטיפול בכלל החולים והפצועים.

מנכ”ל מד”א, רמ”ג אלי בין, אמר, כי; “צוותי מד”א, פעלו ללא לאות ועומדים בכוננות גבוהה במשך כל 50 ימי המבצע, פעלו גם היום תחת אש והעניקו טיפול רפואי מקצועי ומהיר לפצועים בזירות השונות. בית ’מגן דוד אדום’ משתתף בצער משפחת ההרוג ומאחל החלמה מהירה לפצועים”.

מד”א, ערוכים לכל תרחיש ופרוסים ברחבי הארץ ב’כוננות גבוהה’. אני קורא לציבור להישמע להנחיות פיקוד העורף ולהזעיק את כוחות מד”א בכל צורך רפואי באמצעות חיוג למוקד החירום שלנו 101″. הוסיף מנכ”ל מד”א, רמ”ג בין.

תגובות • אודות הכותב

  כתב כאן ישראל

  כתב כאן ישראל | כאן נעים, הוא חבר מערכת ו/או מידע שהובא / נשלח על ידי פרטיים ואו מוסדות ואו על ידי כותב שבחר להישאר בעילום שם ונבדק לפני פרסומו על ידי מערכת האתר. פניות בדואר האלקטרוני אל כתב אתר כאן נעים: kanisrael2018@gmail.com

  הוסף תגובה

  לחצו פה להוסיף תגובה

  שינוי גודל גופנים