פורום כאן נעים

ראש הממשלה בנימין נתניהו בנאום בגני התערוכה

ראש הממשלה בנימין נתניהו ב'נאום גני התערוכה'.

רונאלדו, מגן דוד אדום ו’אבוט ישראל’ למען תרומות דם

הכדורגלן כריסטיאנו רונאלדו, תורם דם קבוע, קורא לציבור להצטרף לעידוד תרומות דם בישראל

הפצצת הכור הסורי – הסרט המלא

הסרט חושף את המותחן הדרמטי שעמד מאחורי הפצצת הכור הסורי. מי נתן את ההוראה על מה דיברו אולמרט ובוש? והיכן בילה גבי אשכנזי בזמן ההפצצה הקטלנית?

מיכאל בְּרִיזוֹן קורע את יאיר לפיד

מיכאל בְּרִיזוֹן הידוע בשם-העט ב. מיכאל והסאטיריקן והפובליציסט, קורע את יאיר לפיד לגזרים מפוצץ את הבלוף.

ארץ נהדרת | הטורטלים מארחים חברים לשבת

ארץ נהדרת | הטורטלים מארחים חברים לשבת.

חמש עובדות מדעיות על פסח

5 עובדות מדעיות שלא ידעת על פסח והשלכותיו עליך.

סחלב טעים וחמים | ליהי קרויץ

סחלב טעים וחמים-tasty and warm sahcla | מטבח בקלי קלות- ליהי קרויץ - הערוץ המקורי קל ומהיר.

למי שהחמיץ ראיון מיוחד עם מר בנימין נתניהו

למי שהחמיץ ראיון מיוחד עם מר בנימין נתניהו האדם, האיש לא ראש הממשלה.

שלמה ארצי עם עומר אדם | לא הפסקתי לחפש אותך

שלמה ארצי עם עומר אדם - לא הפסקתי לחפש אותך | מילים ולחן: שלמה ארצי | עיבוד והפקה מוזיקלית: יעקב למאי.

ד”ר אופיר ארצי על נזקי עור הפנים

ד"ר אופיר ארצי מומחה ברפואת עור ומין, המרכז המשולב לאסתטיקה, מחלקת עור על נזקי עור הפנים. "חיים בריא" עם פרופ' קרסו.

מפעל הפיס

נעים לעקוב אחרי

מבצע צוק איתן

מד”א, העניק טיפול ופינוי ל-3 פצועים קשה ובינוני מרסיסי פצמ”ר ליד מעבר ארז

מנכ”ל מד”א, רמ”ג אלי בין, שהיה בסיור בגזרה; “צוותי מד”א, ערוכים לכל תרחיש ופרוסים ברחבי הארץ בכוננות גבוהה. אני קורא לציבור להישמע להנחיות פיקוד העורף ולהזעיק את כוחות מד”א בכל צורך רפואי באמצעות חיוג למוקד החירום שלנו; 101” ◄ במהלך מבצע “צוק איתן” העניקו כוחות מד”א טיפול ל-759 אזרחים.
מד
מד”א, העניק טיפול ופינוי ל-3 פצועים קשה ובינוני מרסיסי פצמ”ר ליד מעבר ארז

צוותי מד”א, העניקו היום (יום ראשון | כ”ח אב התשע”ד) היום ה-48 למבצע ’צוק איתן’, טיפול ופינוי ל-3 פצועים מרסיסי פצמ”ר מהם שניים באורח קשה ואחד באורח בינוני באזור מעבר ארז שהוא מעבר גבול לאנשים הנמצא בצפון רצועת עזה, בסמוך לגדר המערכת של ציר הוברס.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו ל’כאן נעים’ ב’פייסבוק’.

המעבר נקרא בעבר; “מחסום ארז” הוא מעבר הגבול היחיד בין רצועת עזה לישראל המשמש למעבר בני אדם. בהתאם למדיניות הסגר על רצועת עזה, המעבר סגור כיום, פרט למקרים הומניטאריים.

מהדיווח שהתקבל, עולה, כי סמוך לשעה 13:05, הוזעקו כוחות מד”א אל מעבר ארז (Erez Crossing) לאחר דיווח על פצועים מנפילת פצמ”ר באזור.

צוותי מגן דוד אדום, העניקו טיפול ופינוי ל-3 פצועים בשנות ה-30 מהם שניים במצב קשה עם רסיסים בבטן ופצוע נוסף במצב בינוני עם רסיסים בגפיים העליונות.

חובש מד”א כונן מאיר יצחק שהגיע ראשון לזירת האירוע, סיפר, כי: “הייתי בביתי בקיבוץ יד מרדכי, ככונן עם אמבולנס של מד”א, מיד עם קבלת הקריאה על פצועים הגענו במהירות לאזור הפגיעה וזיהינו 3 פצועים, מהם שניים במצב קשה עם פגיעות מרסיסים בבטן ופצוע נוסף במצב בינוני עם פגיעות מרסיסים בגפיים העליונות.

פינינו את הפצועים למרחב מוגן סמוך לאזור האירוע כאשר ברקע ממשיכה שריקות ורעשי הנפילה של הפצמ”רים. לאחר הטיפול הרפואי הראשוני בשטח פינינו את הפצועים בניידות טיפול נמרץ של מד”א לבית החולים ברזילי בעיר אשקלון”.

דובר מד”א, תת-מגן זכי הלר, מסר לפורטל ’כאן נעים | kan-naim | אתר האינטרנט של כל המדינה’, כי; במהלך 48 ימי מבצע ’צוק איתן’, העניקו כוחות מד”א טיפול ל-759 אזרחים, בהם; ארבעה הרוגים מרסיסים ועוד 31 נפגעי רסיסים בדרגות שונות; 9 נפגעים במצב קשה, 5 פצועים באורח בינוני ו- 17 פצועים קל כתוצאה מרסיסים.

בנוסף, טיפלו כוחות מד”א במבצע ’צוק איתן’ גם ב-15 בני אדם שנפצעו כתוצאה משברי זכוכיות ומהריסות במבנים, 18 נפגעים כתוצאה מתאונות דרכים שאירעו בעת האזעקות מתוכם 1 במצב קשה והשאר באורח קל ובינוני, 142 נפגעים כתוצאה מחבלות ונפילות בדרך למרחב המוגן ו-540 נפגעי חרדה.

מנכ”ל מגן דוד אדום, רמ”ג אלי בין, מתגונן מהירי לאחר שהגיע לזירת הירי ועמד מקרוב על הטיפול בנפגעים שנעשה תחת אש | צילום: אדי ישראל

9 נפגעים טופלו בפיגועי טרור, בהם פצוע בינוני מדקירה בכניסה לישוב מעלה אדומים, 7 נפגעי “פיגוע הטרקטור” בהם צעיר כבן 25 שנפטר מפצעיו, ופצוע ירי באורח קשה מפיגוע הירי שאירע ב”הר הצופים”.

מנכ”ל מד”א, רמ”ג אלי בין, שהיה בסיור בגזרה, הגיע בתוך דקות ספורות למקום ועמד מקרוב על הטיפול בנפגעים שנעשה תחת אש, סיפר; “צוותי מד”א, ערוכים לכל תרחיש ופרוסים ברחבי הארץ בכוננות גבוהה. הצוותים ממשיכים להעניק טיפול גם תחת אש ודואגים לטיפול הבטוח ביותר שניתן להעניק בתנאי השטח הקשים.

אני קורא לציבור להישמע להנחיות פיקוד העורף ולהזעיק את כוחות מד”א בכל צורך רפואי באמצעות חיוג למוקד החירום שלנו 101”. הוסיף מנכ”ל מד”א, רמ”ג בין.
 • אודות הכותב

  כתב כאן ישראל

  כתב כאן ישראל | כאן נעים, הוא חבר מערכת ו/או מידע שהובא / נשלח על ידי פרטיים ואו מוסדות ואו על ידי כותב שבחר להישאר בעילום שם ונבדק לפני פרסומו על ידי מערכת האתר. פניות בדואר האלקטרוני אל כתב אתר כאן נעים: kanisrael2018@gmail.com

  הוסף תגובה

  לחצו פה להוסיף תגובה

  שינוי גודל גופנים