פורום כאן נעים

דברי ראש הממשלה בנימין נתניהו בדיון 40 חתימות בכנסת

דברי ראש הממשלה מר בנימין נתניהו בדיון ביום שני, 13-11-17 לאחר שנאספו 40 חתימות בכנסת.

כיצד להתנהג באירוע טביעה סרטון מד”א

כיצד להתנהג באירוע טביעה | סרטון בשפה העברית באדיבות מד"א.

שלישיית הגשש החיוור בחוף הים

הגשש החיוור בתכנית "סופסופ" בשנת 1988, מנחה גבי גזית. ערוץ 1.

אודטה שוורץ האמנתי לו | עוד גבר מתחזה

העיתונאית אודטה שוורץ, על גבר מתחזה שהייתה עמו ביחסים: האמנתי לו | הכתב חיים אתגר, ערוץ 2.

המורה התמוטט בשיעור – התלמיד הציל את חייו

המורה דר' "מרקוס הילסנרט" התמוטט באמצע השיעור - התלמיד מתנדב נוער מד"א "אולי רפאלי" ביצע בו פעולות החייאה בהדרכה טלפונית של חובשת במוקד שרי קליין - כתבתו של פוראת נאסר - המהדורה המרכזית - ערוץ 2.

שום פלפל ושמן זית עם חיים כהן – קרין גורן

שום פלפל ושמן זית עם חיים כהן - קרין גורן.

פיתות מתנפחות. מאלף עד תיו

מתכון לפיתות מתנפחות ונפתחות בקלות. בתנור ביתי רגיל. קל, פשוט, ברור ומפורט. מפי מקס מלכיאל.

למי שהחמיץ ראיון מיוחד עם מר בנימין נתניהו

למי שהחמיץ ראיון מיוחד עם מר בנימין נתניהו האדם, האיש לא ראש הממשלה.

תרקוד היא אמרה לו… תרקוד

תרקוד היא אמרה לו... תרקוד. שווה אולי תלמד משהו יא גבר.

מדהים? תשפטו בעצמכם

מדהים? תשפטו בעצמכם רק אל תנסו בבית וגם לא ברחוב.

מפעל הפיס

נעים לעקוב אחרי

מבקים כאן ישראל

A feed could not be found at http://kanisrael.co.il/?feed=rss2. A feed with an invalid mime type may fall victim to this error, or SimplePie was unable to auto-discover it.. Use force_feed() if you are certain this URL is a real feed.
מבצע צוק איתן

צה”ל השמיד את כלל המנהרות שאותרו ונכנס ל’הפסקת אש’ החל מהשעה 08:00 בבוקר

מתווה הפסקת האש אושר ע”י ראש הממשלה מר בנימין נתניהו שנתן למצרים תשובה חיובית ◄ מפקד פיקוד הדרום, אלוף שלמה (סמי) תורג’מן; “בכל מקום גברנו על האויב שהגן על המנהרות – איתרנו המנהרות והשמדנו אותן…” ◄ למעלה מ-4,720 יעדי טרור, הותקפו מתחילת מבצע “צוק איתן”.
צה

צה”ל השמיד את כלל המנהרות שאותרו ונכנס ל’הפסקת אש’ החל מהשעה 08:00 בבוקר

עיתוי מושלם לסיום ’מבצע צוק איתן’; בעוד צה”ל, השמיד את כלל המנהרות שאותרו, הודיעה הלילה (יום שלישי | ט’ אב התשע”ד), ישראל, כי היא מסכימה ל’הפסקת אש’ של 72 שעות מול ארגון הטרור החמאס, שהציעה מצרים, זאת החל מהשעה 08:00 בבוקר.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו ל’כאן נעים’ ב’פייסבוק’.

המצרים, קראו למשלחות של הישראלים והפלסטינים להגיע כעת לקהיר, לשם שיחות לגיבוש תנאי הפסקת האש. הפלגים הפלסטינים, בראשות בכיר הפתח מר עזאם אל-אחמד, הודיעו, כי הסכימו ליוזמה אשר במהלך ההפוגה, יתקיים משא ומתן בין הצדדים. נודע, כי משלחת ישראלית, תצא לקהיר בימים הקרובים, אם הפסקת אש, תשמר.

שרי הקבינט של ממשלת ישראל, עודכנו על ההחלטה ולא התקיימה הצבעה בנושא. התברר, כי השר נפתלי בנט, מסר שהוא מתנגד להפסקת האש בתנאים שהוצעו בהן ההצעה שהיא לצנינים בעיניו היא, כי; כוחות צה”ל שעדיין נותרו בעזה ייסוגו מספר שעות לאחר שהפסקת האש תיכנס לתוקפה.

בהודעה רשמית שפרסם משרד החוץ המצרי אמש (שני), נכתב; “אנחנו קוראים לצד הישראלי ולצד הפלסטיני להגיע לקהיר למשא ומתן לכינון הסדר קבע ומקווים שבקרוב נראה יציבות באזור”.

הלילה (ג’) סמוך לשעה אחת לאחר חצות, לאחר 3 שעות של שקט, הופרה הדממה כאשר אזעקה נשמעה בעיר אשקלון, נמסר, כי אזעקות “צבע אדום” רבות נשמעו בעיר אשקלון נודע, כיפת ברזל, יירטה שתי רקטות שנורו לעבר אשקלון ובשטחי המועצות האזוריות שליד רצועת עזה.

◄ למעלה מ-4,720 יעדי טרור הותקפו מתחילת מבצע “צוק איתן”

דובר צה”ל, הודיע אמש, כי המאמץ היבשתי נמשך במסגרת מבצע “צוק איתן” (Operation Protective Edge), אליו יצא צה”ל לפני חודש, על רקע ירי הרקטות הנרחב ליישובי דרום הארץ. צה”ל, קרוב להשמדת כלל מנהרות התופת של ארגון הטרור חמאס, אשר אותרו ע”י כוחות צה”ל ברצועת עזה.

כזכור, מנהרות הטרור, נועדו למטרות הברחת נשק וחטיפת אזרחים וחיילים. במקביל, נמשכים המאמצים לסיכול תשתיות הטרור ברצועה. מאז תחילת המבצע נתקפו כ-4,720 יעדי טרור מהיבשה, מהאוויר ומהים, ובסיוע מודיעין מדויק.

חייל צה”ל חושף נשק רב של הטרוריסטים שהותירו באחת המנהרות מעזה לישראל | צילום: דו”ץ

ראש המטה הכללי, רב-אלוף בנימין (בני) גנץ, התייחס אמש (שני) להמשך הפעילות המבצעית במסגרת מבצע “צוק איתן” והדגיש, כי; “המבצע לא הושלם – הוא ממשיך ומבוצע ברגעים אלה בהלימה מוחלטת בין הדרג המדיני, הדרג הצבאי האסטרטגי והדרגים האופרטיביים והמבצעים. נעשית פה עבודה מצוינת והתאמה נדרשת בכל שלב ושלב”.

מפקד פיקוד הדרום, אלוף שלמה (סמי) תורג’מן, הוסיף, כי; “בשעות הקרובות, נסיים את משימת השמדת המנהרות שחודרות לשטח מדינת ישראל”. לדבריו, במהלך השבועיים האחרונים התמודדו הכוחות עם כל שטח רצועת עזה; “בכל מקום גברנו על האויב שהגן על המנהרות – איתרנו את המנהרות והשמדנו אותן”, הדגיש אלוף תורג’מן. “את כל המנהרות שהכרנו – השמדנו. את כל המנהרות שגילינו תוך כדי המבצע – השמדנו גם כן”.

אלוף תורג’מן, הדגיש והרגיע, כי השטח נוטרל ממנהרות בצורה משמעותית; “אנחנו מוכנים להשלים את המשימה בשעות הקרובות אל מול הנכס האסטרטגי של החמאס. המשימה הושלמה בזכות החיילים והמפקדים אשר שילמו בחייהם, בגופם ובנפשם”.

אתמול בבוקר סמוך לשעה 09:21 – תקף צה”ל, פעיל טרור בדרום רצועת עזה באמצעות כלי טיס של חיל האוויר, דווח, כי זוהתה פגיעה.

דובר צה”ל, תא”ל מוטי אלמוז, התייחס בבוקר (שני) לירי שבוצע לעבר ’בית הספר של אונר”א’ והדגיש, כי; “יש בירור ראשוני של העובדות, אין לנו כרגע שום אימות שבכל הפעילות שבוצעה שם יש ירי של צה”ל. אנחנו תקפנו בסמוך לבית הספר, ולא רואים פגיעה של כוחות צה”ל באזור”.

כמו כן, הוסיף תא”ל אלמוז, כי העמקת התחקיר נמשכת. “אין לנו שום אישור לכך שהירי הזה בוצע על ידי כוחות צה”ל ואנחנו ממשיכים לבדוק”, הבהיר.

דובר צה”ל תא”ל מוטי אלמוז; “חמאס כופה על האזרחים להישאר בתוך שטחי הלחימה”

בדבריו התייחס תא”ל אלמוז, למורכבות שבלחימה באזורים צפופי אוכלוסייה; “יש לנסות ולהפריד בין המורכבות ולא לסכן את חיילי צה”ל שממשיכים בפעילות המבצעית”, אמר דובר צה”ל.

“אין לנו שום עניין בפגיעה באזרחים – אנחנו צריכים לאפשר להם להתארגן, להצטייד במזון ובמים – חלות עלינו חובות ועלינו לקיים אותן”. הוסיף תא”ל אלמוז, אשר לדבריו, בלחימה מסוג זה מחויבים הכוחות לבודד את האוכלוסייה האזרחית עד כמה שניתן בתוך אזורי הלחימה.

“עם זאת, ממש בדקות האלה חמאס כופה על האזרחים להישאר בתוך שטחי הלחימה”, סיפר תא”ל אלמוז והוסיף, כי; “אנחנו עושים מה שאנחנו צריכים לעשות, ופחות מה שחמאס רוצה. האזרחים האלה נקלעו לסיטואציה בה החמאס מחייב אותם להישאר בתוך אזורי הלחימה – אין לנו שום עניין לפגוע בהם וההפוגה נועדה בדיוק לסיבות האלה”.

באשר להמשך הפעילות במסגרת המבצע, אמר דובר צה”ל תא”ל אלמוז, כי; “אין מדובר בסיום – יש כאן שלבים שמסתכלים קדימה ומכינים את הכוחות להמשך המשימות. אנחנו קרובים להשלמת היעד של המנהרות ועוסקים בכך כל הזמן במטרה למקסם את הטיפול במנהרות כמה שניתן”.

דובר צה”ל, ציין בהודעתו אתמול, בבוקר, כי לאור חששות תושבי הצפון מתופעת מנהרות הטרור, שלשום (א’) התקיים מפגש בין מפקד עוצבת הגליל, תא”ל מוני כץ, לבין ראשי הרשויות וקציני הביטחון בקו הגבול הצפוני; “הכוחות מבצעים פעילות ביטחון שוטף עם מרכיבי ההגנה והאיסוף המודיעיני”, ציין תא”ל כץ בהתייחסו לשיתוף הפעולה של צה”ל עם הרשויות במרחב.

תגובות • אודות הכותב

  כתב כאן ישראל

  כתב כאן ישראל | כאן נעים, הוא חבר מערכת ו/או מידע שהובא / נשלח על ידי פרטיים ואו מוסדות ואו על ידי כותב שבחר להישאר בעילום שם ונבדק לפני פרסומו על ידי מערכת האתר. פניות בדואר האלקטרוני אל כתב אתר כאן נעים: kanisrael2018@gmail.com

  הוסף תגובה

  לחצו פה להוסיף תגובה

  שינוי גודל גופנים