פורום כאן נעים

הצהרות ראש הממשלה נתניהו ונשיא ארגנטינה

הצהרות ראש הממשלה מר בנימין נתניהו ונשיא ארגנטינה מר מאוריסיו מאקרי לאחר פגישתם היום (שלישי).

כיצד להתנהג באירוע טביעה סרטון מד”א

כיצד להתנהג באירוע טביעה | סרטון בשפה העברית באדיבות מד"א.

שלישיית הגשש החיוור בחוף הים

הגשש החיוור בתכנית "סופסופ" בשנת 1988, מנחה גבי גזית. ערוץ 1.

אודטה שוורץ האמנתי לו | עוד גבר מתחזה

העיתונאית אודטה שוורץ, על גבר מתחזה שהייתה עמו ביחסים: האמנתי לו | הכתב חיים אתגר, ערוץ 2.

איך ניצחו הצמחוניים (פיל ו-תאו) את הטורף אריה

איך ניצחו הצמחוניים (פיל ו-תאו) את הטורף הלביאה

ילד מיוחד, וסוס מיוחד | חובה לצפות

כשהגעתי הביתה וצפיתי בסרטון הבנתי את העוצמה של אותו רגע של בני ארז הלוקה ב'תסמונת ויליאמס' והסוס הרגיש.

מפעל הפיס

צהל איתם – ולמענם

צהל איתם - ולמענם | כך נראה ההאקתון הצה"לי שמפתח פתרונות לקשיים של ילדים אוטיסטים. עוד טכנולוגיות שפותחו בפרויקט המיוחד, עכשיו באתר צה"ל: http://bit.ly/2vsq4w7

שום פלפל ושמן זית עם חיים כהן – קרין גורן

שום פלפל ושמן זית עם חיים כהן - קרין גורן.

נעים לעקוב אחרי

מבצע צוק איתן

משרד החקלאות והתאחדות מגדלי הבקר לחלב יממנו מחצית מעלות המיגוניות לרפתות

50 מיגוניות לרפתות הוזמנו תוך פחות מ-24 שעות מרגע ההודעה אל הרפתנים ◄ מנכ”ל התאחדות מגדלי הבקר לחלב, אביתר דותן; “מתחילת ההסלמה בירי הרקטות בדרום, נפגעו שתי רפתות מפגיעה ישירה של רקטות ופצמ”רים; 41 פרות נהרגו ולמעלה מ-40 נפצעו ונגרם נזק רב למבנה הרפתות והסככות…”.
משרד החקלאות והתאחדות מגדלי הבקר לחלב יממנו מחצית מעלות המיגוניות לרפתות

משרד החקלאות והתאחדות מגדלי הבקר לחלב יממנו מחצית מעלות המיגוניות לרפתות

משרד החקלאות ופיתוח הכפר בשת”פ התאחדות מגדלי הבקר לחלב, הודיעו היום (יום חמישי | י”ט תמוז התשע”ד), כי יממנו מחצית מעלות המיגוניות לרפתות הנמצאות תחת אש באזור הדרום ועוטף עזה. שמאים, כבר פקדו את הרפתות לאמוד את הנזק הכלכלי.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו ל’כאן נעים’ ב’פייסבוק’.

ההחלטה על הסיוע לרפתנים באזור הדרום ועוטף עזה, נפלה לאחר משא ומתן בהול שהתקיים בימים האחרונים בהן הגיעה ’התאחדות מגדלי הבקר לחלב’ לסיכום עם ’משרד החקלאות’ לאספקת מיידית של מיגוניות לרפתות. מחצית מעלות מימון רכישת המיגוניות תמומן על ידי משרד החקלאות והתאחדות מגדלי הבקר לחלב.

בסיור שערך מר אביתר דותן מנכ”ל התאחדות מגדלי הבקר לחלב, ברפתות ישובי הדרום ועוטף עזה, על מנת לתמוך ברפתנים העובדים תחת איום רקטות ופצמ”רים, הוא סיפר, כי; “שליש מכלל הרפתות בישראל, נמצאו עד היום תחת אש, כאשר במרבית הרפתות לא קיים מיגון”.

“כל הרפתות הנמצאות בשטח של 7-40 ק”מ מהרצועה, המטווח ללא הפסקה, נמצאות למעשה ללא מיגון, רק רפתות הנמצאות בטווח של עד 7 ק”מ מגבול רצועת עזה צוידו במיגוניות, אך גם בטווח זה, ישנן רפתות ללא מיגוניות בהן יכולים הרפתנים לתפוס מחסה מפני מטחי הרקטות והפצמ”רים בהישמע אזעקה”. הסביר מר דותן.

מאז יצאה ההודעה אל הרפתנים מהתאחדות מגדלי הבקר, בתוך פחות מיממה, הוזמנו מיגוניות על ידי 50 רפתות. עלות כל מיגונית כשלושים אלף שקלים והן יסופקו על ידי ספק מורשה של משרד הביטחון בפרק זמן של עד 7 ימים.

יצוין, כי רפתות אלו עובדות ללא לאות סביב השעון, מאחר וחליבות לא ניתן לדחות ואת הפרות צריך לחלוב מספר פעמים ביום, על מנת לשמור על בריאותן וכן על מנת לדאוג שתגיע אספקת חלב סדירה למחלבות ולתושבי ישראל. אני מודה למשרד החקלאות שנענה לבקשתנו הדחופה ומסייע בציוד הרפתות הנמצאות בטווח הירי של החמאס במיגוניות על מנת שנוכל להגן על חיי הרפתנים, לשמור על ביטחון ייצור המזון בישראל ולספק חלב טרי לתושבי וילדי ישראל” אמר דותן.

עוד מוסיף דותן, כי; “מתחילת ההסלמה בירי הרקטות בדרום נפגעו שתי רפתות מפגיעה ישירה של רקטות ופצמ”רים; פגיעה ישירה ברפת בקיבוץ בעוטף עזה, הביאה למותן של 30 פרות, פציעתן הקשה של 20 נוספות ונזק רב למבנה הרפת והסככה, ברפת נוספת שנפגעה במושב באר טוביה, מתו 11 פרות, נפצעו עשרים נוספות ונגרם נזק רב לרכוש. בסבב הקודם, נפגעו 3 רפתות בעוטף עזה, מפגיעות ישירות של רקטות ופצמ”רים שגרמו למותן של פרות ונזק רב לרכוש.

“אני מחזק את ידי הרפתנים באזור עוטף עזה והדרום, הפועלים סביב השעון, תחת איום רקטות ופצמ”רים וממשיכים לשלוח חלב טרי למחלבות.

המציאות מחייבת הצבת מיגוניות בכל הרפתות הנמצאות תחת אש ואנו נדאג לסייע לכל רפת שתזדקק לכך בשיתוף כל הגורמים בענף החלב” – סיכם, מנכ”ל התאחדות מגדלי הבקר לחלב, מר אביתר דותן.

תגובות • אודות הכותב

  כתב כאן ישראל

  כתב כאן ישראל | כאן נעים, הוא חבר מערכת ו/או מידע שהובא / נשלח על ידי פרטיים ואו מוסדות ואו על ידי כותב שבחר להישאר בעילום שם ונבדק לפני פרסומו על ידי מערכת האתר. פניות בדואר האלקטרוני אל כתב אתר כאן נעים: kanisrael2018@gmail.com

  הוסף תגובה

  לחצו פה להוסיף תגובה

  שינוי גודל גופנים