פורום כאן נעים

דברי ראש הממשלה בנימין נתניהו באירוע "תגלית"

דברי ראש הממשלה בנימין נתניהו באירוע "תגלית" בבנייני האומה בירושלים.

אנדרה ריו & יוהן שטראוס התזמורת

אנדרה ריו & יוהן שטראוס התזמורת ביצוע ארץ זו שלי חי מאסטריכט.

סיכום 2017 בסביבה

סיכום 2017 בסביבה מטעם האגודה הישראלית לאקולוגיה ומדעי הסביבה

תמונת מצב המהומות ב-איראן

סימה שיין, חוקרת בכירה ב'מכון למחקרי ביטחון לאומי' סוקרת את תמונת המצב של המהומות באיראן.

ארץ נהדרת | הטורטלים מארחים חברים לשבת

ארץ נהדרת | הטורטלים מארחים חברים לשבת.

השף חיים כהן עם הילה אלפרט

בחזרה לשום פלפל ושמן זית עם חיים כהן המארח את עיתונאית האוכל הילה אלפרט.

סחלב טעים וחמים | ליהי קרויץ

סחלב טעים וחמים-tasty and warm sahcla | מטבח בקלי קלות- ליהי קרויץ - הערוץ המקורי קל ומהיר.

למי שהחמיץ ראיון מיוחד עם מר בנימין נתניהו

למי שהחמיץ ראיון מיוחד עם מר בנימין נתניהו האדם, האיש לא ראש הממשלה.

שלמה ארצי עם עומר אדם | לא הפסקתי לחפש אותך

שלמה ארצי עם עומר אדם - לא הפסקתי לחפש אותך | מילים ולחן: שלמה ארצי | עיבוד והפקה מוזיקלית: יעקב למאי.

ד"ר אופיר ארצי על נזקי עור הפנים

ד"ר אופיר ארצי מומחה ברפואת עור ומין, המרכז המשולב לאסתטיקה, מחלקת עור על נזקי עור הפנים. "חיים בריא" עם פרופ' קרסו.

מפעל הפיס

נעים לעקוב אחרי

מבקים כאן ישראל

A feed could not be found at http://kanisrael.co.il/?feed=rss2. A feed with an invalid mime type may fall victim to this error, or SimplePie was unable to auto-discover it.. Use force_feed() if you are certain this URL is a real feed.
מבצע צוק איתן

משרד החקלאות והתאחדות מגדלי הבקר לחלב יממנו מחצית מעלות המיגוניות לרפתות

50 מיגוניות לרפתות הוזמנו תוך פחות מ-24 שעות מרגע ההודעה אל הרפתנים ◄ מנכ"ל התאחדות מגדלי הבקר לחלב, אביתר דותן; "מתחילת ההסלמה בירי הרקטות בדרום, נפגעו שתי רפתות מפגיעה ישירה של רקטות ופצמ"רים; 41 פרות נהרגו ולמעלה מ-40 נפצעו ונגרם נזק רב למבנה הרפתות והסככות…".
משרד החקלאות והתאחדות מגדלי הבקר לחלב יממנו מחצית מעלות המיגוניות לרפתות

משרד החקלאות והתאחדות מגדלי הבקר לחלב יממנו מחצית מעלות המיגוניות לרפתות

משרד החקלאות ופיתוח הכפר בשת"פ התאחדות מגדלי הבקר לחלב, הודיעו היום (יום חמישי | י"ט תמוז התשע"ד), כי יממנו מחצית מעלות המיגוניות לרפתות הנמצאות תחת אש באזור הדרום ועוטף עזה. שמאים, כבר פקדו את הרפתות לאמוד את הנזק הכלכלי.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו ל’כאן נעים’ ב’פייסבוק’.

ההחלטה על הסיוע לרפתנים באזור הדרום ועוטף עזה, נפלה לאחר משא ומתן בהול שהתקיים בימים האחרונים בהן הגיעה ’התאחדות מגדלי הבקר לחלב’ לסיכום עם ’משרד החקלאות’ לאספקת מיידית של מיגוניות לרפתות. מחצית מעלות מימון רכישת המיגוניות תמומן על ידי משרד החקלאות והתאחדות מגדלי הבקר לחלב.

בסיור שערך מר אביתר דותן מנכ"ל התאחדות מגדלי הבקר לחלב, ברפתות ישובי הדרום ועוטף עזה, על מנת לתמוך ברפתנים העובדים תחת איום רקטות ופצמ"רים, הוא סיפר, כי; "שליש מכלל הרפתות בישראל, נמצאו עד היום תחת אש, כאשר במרבית הרפתות לא קיים מיגון".

"כל הרפתות הנמצאות בשטח של 7-40 ק"מ מהרצועה, המטווח ללא הפסקה, נמצאות למעשה ללא מיגון, רק רפתות הנמצאות בטווח של עד 7 ק"מ מגבול רצועת עזה צוידו במיגוניות, אך גם בטווח זה, ישנן רפתות ללא מיגוניות בהן יכולים הרפתנים לתפוס מחסה מפני מטחי הרקטות והפצמ"רים בהישמע אזעקה". הסביר מר דותן.

מאז יצאה ההודעה אל הרפתנים מהתאחדות מגדלי הבקר, בתוך פחות מיממה, הוזמנו מיגוניות על ידי 50 רפתות. עלות כל מיגונית כשלושים אלף שקלים והן יסופקו על ידי ספק מורשה של משרד הביטחון בפרק זמן של עד 7 ימים.

יצוין, כי רפתות אלו עובדות ללא לאות סביב השעון, מאחר וחליבות לא ניתן לדחות ואת הפרות צריך לחלוב מספר פעמים ביום, על מנת לשמור על בריאותן וכן על מנת לדאוג שתגיע אספקת חלב סדירה למחלבות ולתושבי ישראל. אני מודה למשרד החקלאות שנענה לבקשתנו הדחופה ומסייע בציוד הרפתות הנמצאות בטווח הירי של החמאס במיגוניות על מנת שנוכל להגן על חיי הרפתנים, לשמור על ביטחון ייצור המזון בישראל ולספק חלב טרי לתושבי וילדי ישראל" אמר דותן.

עוד מוסיף דותן, כי; "מתחילת ההסלמה בירי הרקטות בדרום נפגעו שתי רפתות מפגיעה ישירה של רקטות ופצמ"רים; פגיעה ישירה ברפת בקיבוץ בעוטף עזה, הביאה למותן של 30 פרות, פציעתן הקשה של 20 נוספות ונזק רב למבנה הרפת והסככה, ברפת נוספת שנפגעה במושב באר טוביה, מתו 11 פרות, נפצעו עשרים נוספות ונגרם נזק רב לרכוש. בסבב הקודם, נפגעו 3 רפתות בעוטף עזה, מפגיעות ישירות של רקטות ופצמ"רים שגרמו למותן של פרות ונזק רב לרכוש.

"אני מחזק את ידי הרפתנים באזור עוטף עזה והדרום, הפועלים סביב השעון, תחת איום רקטות ופצמ"רים וממשיכים לשלוח חלב טרי למחלבות.

המציאות מחייבת הצבת מיגוניות בכל הרפתות הנמצאות תחת אש ואנו נדאג לסייע לכל רפת שתזדקק לכך בשיתוף כל הגורמים בענף החלב" – סיכם, מנכ"ל התאחדות מגדלי הבקר לחלב, מר אביתר דותן.

תגובות • אודות הכותב

  כתב כאן ישראל

  כתב כאן ישראל | כאן נעים, הוא חבר מערכת ו/או מידע שהובא / נשלח על ידי פרטיים ואו מוסדות ואו על ידי כותב שבחר להישאר בעילום שם ונבדק לפני פרסומו על ידי מערכת האתר. פניות בדואר האלקטרוני אל כתב אתר כאן נעים: kanisrael2018@gmail.com

  הוסף תגובה

  לחצו פה להוסיף תגובה

  שינוי גודל גופנים