פורום כאן נעים

ראש הממשלה בנימין נתניהו בנאום בגני התערוכה

ראש הממשלה בנימין נתניהו ב'נאום גני התערוכה'.

רונאלדו, מגן דוד אדום ו’אבוט ישראל’ למען תרומות דם

הכדורגלן כריסטיאנו רונאלדו, תורם דם קבוע, קורא לציבור להצטרף לעידוד תרומות דם בישראל

הפצצת הכור הסורי – הסרט המלא

הסרט חושף את המותחן הדרמטי שעמד מאחורי הפצצת הכור הסורי. מי נתן את ההוראה על מה דיברו אולמרט ובוש? והיכן בילה גבי אשכנזי בזמן ההפצצה הקטלנית?

מיכאל בְּרִיזוֹן קורע את יאיר לפיד

מיכאל בְּרִיזוֹן הידוע בשם-העט ב. מיכאל והסאטיריקן והפובליציסט, קורע את יאיר לפיד לגזרים מפוצץ את הבלוף.

ארץ נהדרת | הטורטלים מארחים חברים לשבת

ארץ נהדרת | הטורטלים מארחים חברים לשבת.

חמש עובדות מדעיות על פסח

5 עובדות מדעיות שלא ידעת על פסח והשלכותיו עליך.

סחלב טעים וחמים | ליהי קרויץ

סחלב טעים וחמים-tasty and warm sahcla | מטבח בקלי קלות- ליהי קרויץ - הערוץ המקורי קל ומהיר.

למי שהחמיץ ראיון מיוחד עם מר בנימין נתניהו

למי שהחמיץ ראיון מיוחד עם מר בנימין נתניהו האדם, האיש לא ראש הממשלה.

שלמה ארצי עם עומר אדם | לא הפסקתי לחפש אותך

שלמה ארצי עם עומר אדם - לא הפסקתי לחפש אותך | מילים ולחן: שלמה ארצי | עיבוד והפקה מוזיקלית: יעקב למאי.

ד”ר אופיר ארצי על נזקי עור הפנים

ד"ר אופיר ארצי מומחה ברפואת עור ומין, המרכז המשולב לאסתטיקה, מחלקת עור על נזקי עור הפנים. "חיים בריא" עם פרופ' קרסו.

מפעל הפיס

נעים לעקוב אחרי

חדשות בריאות

הממשלה אישרה הצעת שרת הבריאות גרמן, לרשות חדשה של מרכזים רפואיים ממשלתיים

בישיבת הממשלה הבוקר אושרה ’הצעת המחליטים’ של שרת הבריאות, ח”כ יעל גרמן; “אני נחושה להקים את הרשות החדשה מהר ככל הניתן” ◄ הקמת הרשות החדשה (’רשות למרכזים רפואיים ממשלתיים’) שתפקח על בתי החולים הממשלתיים, נדרשת לאור ריבוי כובעי משרד הבריאות – שגם קובע רגולציה על בתי החולים הממשלתיים, גם מפקח עליהם וגם משמש בעלים שלהם.
הממשלה אישרה הצעת שרת הבריאות גרמן, לרשות חדשה של מרכזים רפואיים ממשלתיים
הממשלה אישרה הצעת שרת הבריאות גרמן, לרשות חדשה של מרכזים רפואיים ממשלתיים

הממשלה אישרה היום (יום ראשון | כ”ה אייר התשע”ד) בישיבתה את ’הצעת המחליטים’, שהביאה שרת הבריאות, ח”כ יעל גרמן, ל’הקמת רשות חדשה למרכזים רפואיים ממשלתיים’. ייאמר מיד, כי מדובר בהמלצה ראשונה של ’ועדת גרמן’, שכללה 3 ’תת ועדות’, אחת מהן, בראשות; הגב’ רונית קן, עסקה ב”ריבוי הכובעים של משרד הבריאות”.

למעשה, “כפל הכובעים” של משרד הבריאות, מטריד את מערכת הבריאות, כבר למעלה מ- 20 שנה, כמה ועדות ממשלתיות, כבר דנו בנושא (’ועדת נתניהו בשנת 1990’, ’ועדת אמוראי בשנת 2002’,’ ועדת לאון בשנת 2004’), וגם ה- ’OECD’ התייחס לאחרונה, לכשל המבני הקיים במערכת הבריאות, שפוגע קשות בפיקוח ובניהול בתי החולים הממשלתיים על ידי משרד הבריאות, אלא, שעד היום לא קרה בפועל דבר עם ההמלצות השונות.

משמעות ’הצעת המחליטים’, שהתקבלה היום הזה; בתי החולים הממשלתיים, יישארו בידי המדינה וכן האחריות על הסוגיות הרפואיות שבתחומם, אבל הפיקוח על הצדדים הניהוליים, התקציביים וההון האנושי של בתי החולים יוצא לגוף ממשלתי נפרד ממשרד הבריאות.

למעשה, הרשות החדשה, אשר תהיה כפופה לשרת הבריאות, תוקם בנפרד מן המשרד, כדי להבטיח את עצמאותה, וכל בתי החולים הממשלתיים, תאגידי הבריאות שלצדם, ואגודות הידידים, יהיו כפופים לה.

הרשות תוכל לדרוש ולקבל מידע, באופן סדיר ושיטתי, לגבי פעילות בתי החולים, אשר יתפרסם באופן מסודר לציבור. יהיה לה גם כוח אכיפה, תוך אפשרות להטיל סנקציות על בתי חולים ועל מנהליהם. הרשות תהיה גם זו שתאשר את תוכניות העבודה של בתי החולים.

רונית קן, יו”ר תת הוועדה שעסקה בריבוי הכובעים של משרד הבריאות

בנוסף לרשות, יוקמו גם ועדות היגוי, שיתוו את מדיניות בתי החולים, יפקחו על פעילותם ויקבעו את המדיניות הכללית של ’המרכזים הרפואיים’ ואת פעולותיהם הפיננסיות, ועדות ההיגוי יפקחו על התקציבים השנתיים והעל השימוש במקורות העומדים לרשות בתי החולים, התכניות ארוכות הטווח ועוד.

’הצעת המחליטים’, התקבלה במלואה, למעט תיקון אחד, אשר שרת הבריאות הגב’ יעל גרמן, הסכימה לקבלו והוא; ראש רשות מרכזים רפואיים ממשלתיים, ימונה כמשרת אמון ל-שרת הבריאות, ולשרי הבריאות שיבואו בעתיד, ולא על ידי ועדת איתור.

לדברי שרת הבריאות, ח”כ יעל גרמן, לא הסתירה היום את שביעות רצונה מהחלטת הממשלה הבוקר, ואמרה; “משנכנסתי לתפקידי וגיליתי, עד כמה סוגיית ריבוי הכובעים של משרד הבריאות מעסיקה את מערכת הבריאות כבר למעלה משני עשורים, במהלכם דנו בנושא מבקר המדינה וכמה ועדות, החלטתי שזה מצב לא סביר. לקחתי על עצמי לבחון את הפתרון הנכון, ולדחוף למימושו.

היום, זהו יום בשורה למערכת הבריאות, ובעקבות החלטת הממשלה, אני נחושה להקים את הרשות החדשה מהר ככל הניתן”.
 • אודות הכותב

  כתב כאן ישראל

  כתב כאן ישראל | כאן נעים, הוא חבר מערכת ו/או מידע שהובא / נשלח על ידי פרטיים ואו מוסדות ואו על ידי כותב שבחר להישאר בעילום שם ונבדק לפני פרסומו על ידי מערכת האתר. פניות בדואר האלקטרוני אל כתב אתר כאן נעים: kanisrael2018@gmail.com

  הוסף תגובה

  לחצו פה להוסיף תגובה

  שינוי גודל גופנים