פורום כאן נעים

פגישת ראש הממשלה עם המאבטח ששב מירדן

נתניהו: "שמחתי לפגוש הבוקר את השגרירה עינת ואת המאבטח זיו. הם מייצגים את מדינת ישראל - ומדינת ישראל לא שוכחת את זה אפילו לרגע אחד".

כיצד להתנהג באירוע טביעה סרטון מד"א

כיצד להתנהג באירוע טביעה | סרטון בשפה העברית באדיבות מד"א.

שלישיית הגשש החיוור בחוף הים

הגשש החיוור בתכנית "סופסופ" בשנת 1988, מנחה גבי גזית. ערוץ 1.

יוסי ביטון הפקת קיץ 2017

יוסי ביטון הפקת קיץ 2017 | איפור קיץ.

איך ניצחו הצמחוניים (פיל ו-תאו) את הטורף אריה

איך ניצחו הצמחוניים (פיל ו-תאו) את הטורף הלביאה

ילד מיוחד, וסוס מיוחד | חובה לצפות

כשהגעתי הביתה וצפיתי בסרטון הבנתי את העוצמה של אותו רגע של בני ארז הלוקה ב'תסמונת ויליאמס' והסוס הרגיש.

מפעל הפיס

צהל איתם – ולמענם

צהל איתם - ולמענם | כך נראה ההאקתון הצה"לי שמפתח פתרונות לקשיים של ילדים אוטיסטים. עוד טכנולוגיות שפותחו בפרויקט המיוחד, עכשיו באתר צה"ל: http://bit.ly/2vsq4w7

שום פלפל ושמן זית עם חיים כהן – קרין גורן

שום פלפל ושמן זית עם חיים כהן - קרין גורן.

נעים לעקוב אחרי

לאישה

שר המדע, הטכנולוגיה והחלל, מינה מחדש את המועצה הלאומית לקידום נשים במדע

שר המדע, הטכנולוגיה והחלל, ח"כ יעקב פרי; "הקמתה מחדש של המועצה היא חלק ממהלך כולל שמוביל המשרד לקידום שילוב נשים במדע ובמקצועות הנדסה ומחשבים בפרט" ◄ משרד המדע, הטכנולוגיה והחלל, מפעיל בשנה האחרונה תכנית "מדעניות העתיד" המסייעת לנערות מצטיינות מהפריפריה להשתלב בלימודי מדעים, מעניק מלגות מיוחדות למדעניות.
שר המדע, הטכנולוגיה והחלל, מינה מחדש את המועצה הלאומית לקידום נשים במדע
שר המדע, הטכנולוגיה והחלל, מינה מחדש את המועצה הלאומית לקידום נשים במדע

שר המדע, הטכנולוגיה והחלל מר יעקב פרי, הכריז על מינוי מחדש של חברות ל’מועצה הלאומית לקידום נשים במדע ובטכנולוגיה’ בראשות המדענית הראשית של משרד המדע פרופ’ נורית ירמיה. בדיון שנערך היום (יום שני | י"ט אייר התשע"ד) ב’וועדה לקידום מעמד האישה בכנסת’, הודיע השר על המינויים במועצה ועל הפרויקטים ל’קידום נשים במדע’ שאותם מקדם המשרד, בהם; תכנית לעידוד נערות למקצועות מדע, קמפיין הסברה בערוצי ילדים, כנס נשים במדע והענקת מלגות ומענקים לנשים.

’המועצה לקידום נשים במדע וטכנולוגיה’ הוקמה על פי החלטת ממשלה לפני כעשור במטרה להגדיל את התוצר הלאומי ולשפר את איכות החיים באמצעות הגדלת השתתפות נשים בתחומי מדע וטכנולוגיה ושיפור מעמדן.

ליבי עוז, דוברת משרד המדע, הטכנולוגיה והחלל, מסרה לפורטל ’כאן נעים | kan-naim | אתר האינטרנט של כל המדינה’, כי; ’המועצה לקידום נשים במדע וטכנולוגיה’ מתאמת בין גורמים ממלכתיים, ציבוריים ופרטיים לקידום נשים במדע, יוזמת פעילויות, פועלת להעלאת המודעות לחסמים בתחום ולהסרתם, ותומכת במיזמים לקידום נשים בחינוך, באקדמיה ובתעשייה.

המועצה, עוסקת בטיפול בסוגיות, כגון; שיעור הנשים הנמוך בפקולטות הנדסה, חסמים בכניסה ובהשלמת דוקטורט, הגדלת שיעור הנשים בסגל הבכיר באוניברסיטאות והבטחת שכר שווה.

▼ בראשות המועצה, תעמוד מעתה;

● פרופ’ נורית ירמיה המדענית הראשית של משרד המדע, הטכנולוגיה והחלל.

▼ למועצה מונו שש חברות;

● ד"ר סיניה נתניהו, המדענית הראשית של המשרד להגנת הסביבה;

● שושי כהן, מנהלת תחום מדעים ומפמ"ר מדע וטכנולוגיה במשרד החינוך;

● לימור ניסן, מנהלת המכון להכשרה טכנולוגית במשרד הכלכלה;

● פרופ’ מלכה חובב-רפפורט, פרופסור באוניברסיטה העברית וחברת ות"ת;

● ליאורה לנגר, יו"ר נעמת ת"א יפו ויו"ר פורום מנהלות בתעשייה;

● תא"ל רחל טבת-ויזל, יועצת הרמטכ"ל לענייני נשים.

● ורד סוויד, מנהלת הרשות לקידום נשים תכהן כמשקיפה בוועדה.

ב-3 השנים האחרונות, כיהנה כיו"ר המועצה פרופ’ מרים ארז.

שר המדע, הטכנולוגיה והחלל, ח"כ יעקב פרי, הודה לפעילותה ואמר; "הייתה לנו הזכות שאישיות כפרופסור ארז, כלת פרס ישראל, תייצג את נושא הנשים במדע בישראל ומול העולם. הפרופסור ארז, פעלה רבות למען הנושא ואנו מאחלים לה בהצלחה בהמשך".

השר פרי, הוסיף, כי; "הקמתה מחדש של המועצה היא חלק ממהלך כולל שמוביל המשרד לקידום שילוב נשים במדע ובמקצועות הנדסה ומחשבים בפרט".

משרד המדע, הטכנולוגיה והחלל, מפעיל בשנה האחרונה את תכנית "מדעניות העתיד" המסייעת לנערות מצטיינות מהפריפריה להשתלב בלימודי מדעים, מעניק מלגות מיוחדות למדעניות, וכן מתכנן קמפיין הסברה ציבורי לשינוי המודעות ועידוד נערות למקצועות מדע בערוצי ילדים.

תגובות • אודות הכותב

  כתב כאן נעים

  כתב כאן נעים, הוא חבר מערכת ו/או מידע שהובא / נשלח על ידי פרטיים ואו מוסדות ואו על ידי כותב שבחר להישאר בעילום שם ונבדק לפני פרסומו על ידי מערכת האתר. פניות בדואר האלקטרוני אל כתב אתר כאן נעים: kannaim2017@gmail.com

  הוסף תגובה

  לחצו פה להוסיף תגובה

  שינוי גודל גופנים