יום ירושלים: 50 שנים, 50 פנים

50 שנה לשחרור ירושלים: לשכת העיתונות הממשלתית מציגה 50 פנים לעיר שחוברה לה יחדיו, דרך עדשת המצלמה של צלמי לע"מ.

פורום כאן נעים

מבצע "מגן כחול" לרגל ביקור נשיא ארצות הברית

מבצע "מגן כחול" יוצא לדרך לרגל ביקור נשיא ארצות הברית מר דונלד טראמפ בישראל

הפועל תל אביב נגד הפועל אשקלון 6.5.2017 | 0:0

הפועל תל אביב נגד הפועל אשקלון 6.5.2017 | 0:0

קסם הגולן – רמת הגולן

אבי בהרי, צילם וערך סרטון טבע פסטורלי המתעד את נופיה הפראיים של רמת הגולן.

למבוגרים: על חיתול ויאגרה וחתול…

זקן מבקש חיתולים למבוגרים וויאגרה | שחקנים: ורד פלדמן אלברט כהן.

מרואן ברגותי – נתפס בפעם השניה עם המכנסים למטה

מרואן ברגותי - נתפס פעם אחת על ידי כוחות הביטחון בתחתוניו ובפעם השנייה, שובת רעב וטורטית במלתעותיו.

מפעל הפיס

נעים לעקוב אחרי

חדשות בריאות | רפואה

מחקר חדש של אוניברסיטה העברית, קובע: יין המרלו הישראלי בריא יותר

הגילוי נעשה במסגרת מחקר משותף של פרופ’ עודד שוסיוב מן הפקולטה לחקלאות במסגרת עבודת המוסמך של הסטודנט יונתן כהן ◄ פרופ’ שוסיוב; "המחקר שלנו אומנם בראשיתו אך הוא מבשר טובות לעולם היין הישראלי. המהפכה הבאה בפתח הדלת. זו תהיה ללא ספק המהפכה שתציב את ישראל בעולם לצד יצרני יינות איכות מהשורה הראשונה.
מחקר חדש של אוניברסיטה העברית, קובע: יין המרלו הישראלי בריא יותר
מחקר חדש של אוניברסיטה העברית, קובע: יין המרלו הישראלי בריא יותר

מחקר חדש באוניברסיטה העברית, מצא, כי באופן מפתיע רמת ה’רזברטרול’ (Resveratrol) ב-ענבים של זן ה’מרלו’ בישראל, גדולה פי 5 עד 10 מהרמות המקובלות בעולם – מה שהופך את ה'מרלו הישראלי’ להיות היין הבריא ביותר.

רזברטרול הוא מרכיב ב’יין אדום’ אשר מחקרים רבים הוכיחו שתרומתו לבריאות האדם גבוהה וייחודית. הוא אחראי לירידה דרמתית בשיעור תחלואה ב; מחלות לב, סרטן המעי ואף השמנת יתר.

לאחרונה, גם נמצא שהרזברטרול ביין אדום אחראי להגדלה משמעותית ב’תוחלת החיים’ של תאים, רקמות ובעלי חיים על ידי בקרה של חלבון ה’סירטואין’ (האנזים Sirt1), המבקר תמותת תאים מתוכנתת.

הגילוי נעשה במסגרת מחקר משותף של פרופ’ עודד שוסיוב מ’מכון סמית למדעי הצמח והגנטיקה’ ב’פקולטה לחקלאות באוניברסיטה העברית’, במסגרת עבודת המוסמך של הסטודנט יונתן כהן ובשיתוף ד"ר שיבי דרורי מ’אוניברסיטת אריאל’.

מטרת המחקר היא למצוא טיפולים ל’כרם הענבים’ שעשויים להגביר את רמת הרזברטרול. למעשה, זו כנראה הרמה הגבוהה ביותר של רזברטרול שנמדדה אי פעם בעולם.

"המחקר שלנו אומנם בראשיתו אך הוא מבשר טובות ל’עולם היין הישראלי’. המהפכה הבאה בפתח הדלת. זו תהיה ללא ספק המהפכה שתציב את ישראל בעולם לצד יצרני יינות איכות מהשורה הראשונה. יין ישראלי שיתפוס מקום של כבוד בשל העובדה שהוא מוצר איכותי בריאותי ומוקפד לא רק בגלל היותו כשר לפסח". אומר פרופ’ שוסיוב, בעצמו יינן והבעלים של יקב כרמי יוסף.

"לכאורה זו, נראית משימה לא קלה – אך היא בהחלט אפשרית. ארץ ישראל ממוקמת במפגש בין 3 יבשות, אמנם מיקומה הגיאוגרפי הוא סיוט לכל חזאי מזג אויר מתחיל, אך אוצר בלום ל’בוטנאים’.

הקיץ היבש וקרינת השמש המצויה בשפע בארץ, נותנים יתרון בולט על פני המתחרים באירופה הסובלים מגשמי קיץ אשר גורמים לריבוי מחלות וריקבון באשכולות הענבים. קרינת השמש היא מקור האנרגיה, הסוכרים, חומרי הצבע והריח בענב וגם רזברטרול". אומר פרופ’ שוסיוב וממליץ בחום; לשתות יין מרלו בכל עת.

תגובות • אודות הכותב

  כתב כאן נעים

  כתב כאן נעים, הוא חבר מערכת ו/או מידע שהובא / נשלח על ידי פרטיים ואו מוסדות ואו על ידי כותב שבחר להישאר בעילום שם ונבדק לפני פרסומו על ידי מערכת האתר. פניות בדואר האלקטרוני אל כתב אתר כאן נעים: kannaim2017@gmail.com

  הוסף תגובה

  לחצו פה להוסיף תגובה

  שינוי גודל גופנים