פורום כאן נעים

דברי ראש הממשלה בנימין נתניהו חונך כביש 31 בערד

ראש הממשלה בנימין נתניהו, יחד עם שר הביטחון אביגדור ליברמן ושר התחבורה והמודיעין ישראל כץ, חונכים את כביש 31 באזור ערד.

כיצד להתנהג באירוע טביעה סרטון מד"א

כיצד להתנהג באירוע טביעה | סרטון בשפה העברית באדיבות מד"א.

שלישיית הגשש החיוור בחוף הים

הגשש החיוור בתכנית "סופסופ" בשנת 1988, מנחה גבי גזית. ערוץ 1.

אודטה שוורץ האמנתי לו | עוד גבר מתחזה

העיתונאית אודטה שוורץ, על גבר מתחזה שהייתה עמו ביחסים: האמנתי לו | הכתב חיים אתגר, ערוץ 2.

המורה התמוטט בשיעור – התלמיד הציל את חייו

המורה דר' "מרקוס הילסנרט" התמוטט באמצע השיעור - התלמיד מתנדב נוער מד"א "אולי רפאלי" ביצע בו פעולות החייאה בהדרכה טלפונית של חובשת במוקד שרי קליין - כתבתו של פוראת נאסר - המהדורה המרכזית - ערוץ 2.

שום פלפל ושמן זית עם חיים כהן – קרין גורן

שום פלפל ושמן זית עם חיים כהן - קרין גורן.

פיתות מתנפחות. מאלף עד תיו

מתכון לפיתות מתנפחות ונפתחות בקלות. בתנור ביתי רגיל. קל, פשוט, ברור ומפורט. מפי מקס מלכיאל.

למי שהחמיץ ראיון מיוחד עם מר בנימין נתניהו

למי שהחמיץ ראיון מיוחד עם מר בנימין נתניהו האדם, האיש לא ראש הממשלה.

תרקוד היא אמרה לו… תרקוד

תרקוד היא אמרה לו... תרקוד. שווה אולי תלמד משהו יא גבר.

ד"ר אופיר ארצי על נזקי עור הפנים

ד"ר אופיר ארצי מומחה ברפואת עור ומין, המרכז המשולב לאסתטיקה, מחלקת עור על נזקי עור הפנים. "חיים בריא" עם פרופ' קרסו.

מפעל הפיס

נעים לעקוב אחרי

מבקים כאן ישראל

A feed could not be found at http://kanisrael.co.il/?feed=rss2. A feed with an invalid mime type may fall victim to this error, or SimplePie was unable to auto-discover it.. Use force_feed() if you are certain this URL is a real feed.
חדשות בריאות

מחקר חדש של אוניברסיטה העברית, קובע: יין המרלו הישראלי בריא יותר

הגילוי נעשה במסגרת מחקר משותף של פרופ’ עודד שוסיוב מן הפקולטה לחקלאות במסגרת עבודת המוסמך של הסטודנט יונתן כהן ◄ פרופ’ שוסיוב; "המחקר שלנו אומנם בראשיתו אך הוא מבשר טובות לעולם היין הישראלי. המהפכה הבאה בפתח הדלת. זו תהיה ללא ספק המהפכה שתציב את ישראל בעולם לצד יצרני יינות איכות מהשורה הראשונה.
מחקר חדש של אוניברסיטה העברית, קובע: יין המרלו הישראלי בריא יותר
מחקר חדש של אוניברסיטה העברית, קובע: יין המרלו הישראלי בריא יותר

מחקר חדש באוניברסיטה העברית, מצא, כי באופן מפתיע רמת ה’רזברטרול’ (Resveratrol) ב-ענבים של זן ה’מרלו’ בישראל, גדולה פי 5 עד 10 מהרמות המקובלות בעולם – מה שהופך את ה'מרלו הישראלי’ להיות היין הבריא ביותר.

רזברטרול הוא מרכיב ב’יין אדום’ אשר מחקרים רבים הוכיחו שתרומתו לבריאות האדם גבוהה וייחודית. הוא אחראי לירידה דרמתית בשיעור תחלואה ב; מחלות לב, סרטן המעי ואף השמנת יתר.

לאחרונה, גם נמצא שהרזברטרול ביין אדום אחראי להגדלה משמעותית ב’תוחלת החיים’ של תאים, רקמות ובעלי חיים על ידי בקרה של חלבון ה’סירטואין’ (האנזים Sirt1), המבקר תמותת תאים מתוכנתת.

הגילוי נעשה במסגרת מחקר משותף של פרופ’ עודד שוסיוב מ’מכון סמית למדעי הצמח והגנטיקה’ ב’פקולטה לחקלאות באוניברסיטה העברית’, במסגרת עבודת המוסמך של הסטודנט יונתן כהן ובשיתוף ד"ר שיבי דרורי מ’אוניברסיטת אריאל’.

מטרת המחקר היא למצוא טיפולים ל’כרם הענבים’ שעשויים להגביר את רמת הרזברטרול. למעשה, זו כנראה הרמה הגבוהה ביותר של רזברטרול שנמדדה אי פעם בעולם.

"המחקר שלנו אומנם בראשיתו אך הוא מבשר טובות ל’עולם היין הישראלי’. המהפכה הבאה בפתח הדלת. זו תהיה ללא ספק המהפכה שתציב את ישראל בעולם לצד יצרני יינות איכות מהשורה הראשונה. יין ישראלי שיתפוס מקום של כבוד בשל העובדה שהוא מוצר איכותי בריאותי ומוקפד לא רק בגלל היותו כשר לפסח". אומר פרופ’ שוסיוב, בעצמו יינן והבעלים של יקב כרמי יוסף.

"לכאורה זו, נראית משימה לא קלה – אך היא בהחלט אפשרית. ארץ ישראל ממוקמת במפגש בין 3 יבשות, אמנם מיקומה הגיאוגרפי הוא סיוט לכל חזאי מזג אויר מתחיל, אך אוצר בלום ל’בוטנאים’.

הקיץ היבש וקרינת השמש המצויה בשפע בארץ, נותנים יתרון בולט על פני המתחרים באירופה הסובלים מגשמי קיץ אשר גורמים לריבוי מחלות וריקבון באשכולות הענבים. קרינת השמש היא מקור האנרגיה, הסוכרים, חומרי הצבע והריח בענב וגם רזברטרול". אומר פרופ’ שוסיוב וממליץ בחום; לשתות יין מרלו בכל עת.

תגובות • אודות הכותב

  כתב כאן ישראל

  כתב כאן ישראל | כאן נעים, הוא חבר מערכת ו/או מידע שהובא / נשלח על ידי פרטיים ואו מוסדות ואו על ידי כותב שבחר להישאר בעילום שם ונבדק לפני פרסומו על ידי מערכת האתר. פניות בדואר האלקטרוני אל כתב אתר כאן נעים: kanisrael2018@gmail.com

  הוסף תגובה

  לחצו פה להוסיף תגובה

  שינוי גודל גופנים