פורום כאן נעים

ראש הממשלה בנימין נתניהו בנאום בגני התערוכה

ראש הממשלה בנימין נתניהו ב'נאום גני התערוכה'.

רונאלדו, מגן דוד אדום ו’אבוט ישראל’ למען תרומות דם

הכדורגלן כריסטיאנו רונאלדו, תורם דם קבוע, קורא לציבור להצטרף לעידוד תרומות דם בישראל

הפצצת הכור הסורי – הסרט המלא

הסרט חושף את המותחן הדרמטי שעמד מאחורי הפצצת הכור הסורי. מי נתן את ההוראה על מה דיברו אולמרט ובוש? והיכן בילה גבי אשכנזי בזמן ההפצצה הקטלנית?

מיכאל בְּרִיזוֹן קורע את יאיר לפיד

מיכאל בְּרִיזוֹן הידוע בשם-העט ב. מיכאל והסאטיריקן והפובליציסט, קורע את יאיר לפיד לגזרים מפוצץ את הבלוף.

ארץ נהדרת | הטורטלים מארחים חברים לשבת

ארץ נהדרת | הטורטלים מארחים חברים לשבת.

חמש עובדות מדעיות על פסח

5 עובדות מדעיות שלא ידעת על פסח והשלכותיו עליך.

סחלב טעים וחמים | ליהי קרויץ

סחלב טעים וחמים-tasty and warm sahcla | מטבח בקלי קלות- ליהי קרויץ - הערוץ המקורי קל ומהיר.

למי שהחמיץ ראיון מיוחד עם מר בנימין נתניהו

למי שהחמיץ ראיון מיוחד עם מר בנימין נתניהו האדם, האיש לא ראש הממשלה.

שלמה ארצי עם עומר אדם | לא הפסקתי לחפש אותך

שלמה ארצי עם עומר אדם - לא הפסקתי לחפש אותך | מילים ולחן: שלמה ארצי | עיבוד והפקה מוזיקלית: יעקב למאי.

ד”ר אופיר ארצי על נזקי עור הפנים

ד"ר אופיר ארצי מומחה ברפואת עור ומין, המרכז המשולב לאסתטיקה, מחלקת עור על נזקי עור הפנים. "חיים בריא" עם פרופ' קרסו.

מפעל הפיס

נעים לעקוב אחרי

פטנטים | המצאות

כנס ננו ישראל: יישום, חב’ המחקר ופיתוח של האוניברסיטה העברית, תחשוף: דיו ננומטרי

יישום, תציג בתערוכת “ננו-ישראל 2014”; דיו ננומטרי, שפותח ע”י פרופסור שלמה מגדסי, אשר יאפשר הדפסת מעגלים חשמליים זולים ליישומי תצוגות גמישות, תוויות חכמות, פוסטרים נעים וביגוד אקטיבי ◄ יעקב מיכלין, מנכ”ל יישום החברה למחקר ופיתוח של האוניברסיטה העברית; “סך השוק לאלקטרוניקה מודפסת, אורגנית וגמישה צפוי לגדול מכ- 16 מיליארד דולר ב-2013 ל-76.8 מיליארד בעשור הקרוב”.
כנס ננו ישראל: יישום, חב’ המחקר ופיתוח של האוניברסיטה העברית, תחשוף: דיו ננומטרי
כנס ננו ישראל: יישום, חב’ המחקר ופיתוח של האוניברסיטה העברית, תחשוף: דיו ננומטרי

הדפסת מעגלי אלקטרוניקה הפכה לטכנולוגיה מרכזית בתעשיית האלקטרוניקה, משום שהיא מאפשרת לחווט מרכיבים אלקטרוניים ומעגלים חשמליים בקלות רבה וברמת דיוק גבוהה. עם זאת, ’דיו מוליך’ על בסיס כסף יקר מאד, ו’דיו המבוסס על נחושת’, האמור להחליף אותו, אינו יציב במגע עם אוויר. יתר על כן, שלא כמו הדפסה גרפית, קיבוע הדיו דורש חימום, (Sintering) כדי שחלקיקי ה’ננו’ יוכלו להידבק זה לזה וליצור מבנה מוליך רציף. דיו הנחושת הקיים היום, דורש חימום בטמפרטורות גבוהות, המגבילות עוד יותר את השימוש בדיו על גבי משטחים רגישים לחום.

יישום, החברה למחקר ופיתוח של האוניברסיטה העברית, תציג בכנס “ננו ישראל 2014”, שיתקיים החודש ב-24-25 במרץ, בעיר תל אביב, סוג של דיו-נחושת חדש, עמיד בפני חמצון והדורש חימום בטמפרטורות נמוכות (מתחת ל-150oC), תכונות המאפשרות הדפסת מעגלים חשמליים זולים על משטחי פלסטיק רגישים לחום.

בזכות תכונות אלו, ניתן להתאים את הדיו החדש, שפותח על ידי פרופסור שלמה מגדסי מן המכון לכימיה והמרכז לננו מדע וננוטכנולוגיה באוניברסיטה העברית, למגוון יישומים, כולל; מדפסות הזרקת דיו, פלקסוגרפיה (Flexography, שיטת דפוס, תוצר של התפתחות דפוס הבלט) והדפסה על גבי מסכים.

“הדפסת ’מעגלים אלקטרוניים’ פותחת את הדלת בפני יישומים אלקטרוניים עתידיים, כמו; תצוגות גמישות, תוויות חכמות, פוסטרים נעים ו’ביגוד אקטיבי’. סך השוק לאלקטרוניקה מודפסת, אורגנית וגמישה צפוי לגדול מכ- 16 מיליארד דולר ב-2013 ל-76.8 מיליארד בעשור הקרוב” – אומר מר יעקב מיכלין, מנכ”ל ’יישום’ החברה למחקר ופיתוח של האוניברסיטה העברית.

“הדיו הננומטרי המבוסס על נחושת שהומצא על ידי פרופסור מגדסי, פותר חלק מן המגבלות המרכזיות שמונעות שימוש נרחב ב’דיו מוליך’, ואנו בטוחים שה’דיו החדש’ יהפוך לנדבך חשוב בתעשייה הגדלה והולכת של הדפסת אלקטרוניקה.

בשל תכונותיו הייחודיות, הדיו החדש מתאים למגוון יישומים כולל ’תגי RFID’ (תגים משדרים), תאים סולאריים, חיישנים ואלקטרודות לתצוגות. “יישום”, תרה כעת אחר שותפים להמשך הפיתוח והמסחור של המצאה זו.” אמר מיכלין, מנכ”ל חב’ יישום.

כנס “ננו-ישראל 2014”, והתערוכה הנלווית אליו, ייערכו השנה בין ה-24 ל-25 במרס 2014 ב’מלון דויד אינטרקונטיננטל’ בעיר תל אביב ויתמקדו בחידושים ובהזדמנויות העסקיות בתחומי האנרגיה, מים, סביבה, ננו-חומרים, ננו-אלקטרוניקה, ננו-פוטוניקה, ננו-ביו וננו-רפואה.

האירוע מיועד לחוקרים באקדמיה, לאנשי תעשייה ועסקים מרחבי העולם, וישמש נקודת מפגש לגורמי אקדמיה מדענים וחוקרים, חברות, אנשי הון סיכון, קרנות פרטיות, משקיעים מוסדיים וארגוניים, אנשי רגולציה, טכנולוגיה ופיתוח, ומקבלי החלטות בממשל.

כנס “ננו-ישראל 2014”, נערך בשיתוף הוועדה הלאומית לננוטכנולוגיה INNI ומרכזי הננו-טכנולוגיה באוניברסיטאות השונות ובארגון חברת כנס תערוכות.

☚ אל אתר; כנס תערוכות.

▼ אודות יישום

יישום, החברה לפיתוח המחקר של האוניברסיטה העברית בירושלים בע”מ, אחראית בלעדית למסחור הטכנולוגיות והפטנטים שמקורם ב’אוניברסיטה העברית’. החברה, שהוקמה בשנת 1964, נחשבת כיום לאחת המובילות בעולם בתחומה.

יישום, החברה לפיתוח המחקר של האוניברסיטה העברית בירושלים בע”מ

יישום, רשמה למעלה מ-8,100 פטנטים על 2,300 המצאות בכל תחומי ה’טכנולוגיה’ וה’ביוטכנולוגיה’.

כשליש מ’הפטנטים’, מוסחרו, ומוצרים המבוססים עליהם נמכרים בלמעלה מ- 2 מיליארד דולר בשנה.

ל’יישום’ יש 80 חברות פורטפוליו המבוססות על המצאות חוקרי האוניברסיטה, ביניהן; מוביל-איי, בריפקם, קולפלנט וב’יוקנסל’.

ל’יישום’, הסכמי שיתופי פעולה עם חברות בינלאומיות מובילות דוגמת; נוברטיס, רוש, ג’ונסון אנד ג’ונסון, טבע, מרק, גוגל, אדובה מונסנטו, סינג’נטה, וילמורין ועוד רבים נוספים. לפרטים נוספים .

☚ אל אתר; יישום
 • אודות הכותב

  כתב כאן ישראל

  כתב כאן ישראל | כאן נעים, הוא חבר מערכת ו/או מידע שהובא / נשלח על ידי פרטיים ואו מוסדות ואו על ידי כותב שבחר להישאר בעילום שם ונבדק לפני פרסומו על ידי מערכת האתר. פניות בדואר האלקטרוני אל כתב אתר כאן נעים: kanisrael2018@gmail.com

  הוסף תגובה

  לחצו פה להוסיף תגובה

  שינוי גודל גופנים