פורום כאן נעים

ראש הממשלה מר נתניהו בפתח ישיבת הממשלה

דברי ראש הממשלה מר נתניהו בפתח ישיבת הממשלה השבועית.

חדרה בחקירה: שלושה עשורים של שחיתות

זה אחר זה, נקראו ראשי העיר לחדרי החקירות, בחשד שקיבלו שוחד מקבלנים. המשטרה שתלה מצלמות ומיקרופונים בלשכת ראש העירייה צבי גנדלמן כדי לבדוק אם נתן שוחד בחירות לקבלן סמי לוי. כתבתה של איטה גליקסברג. מתוך חדשות השבוע 08.06.18

הפצצת הכור הסורי – הסרט המלא

הסרט חושף את המותחן הדרמטי שעמד מאחורי הפצצת הכור הסורי. מי נתן את ההוראה על מה דיברו אולמרט ובוש? והיכן בילה גבי אשכנזי בזמן ההפצצה הקטלנית?

מיכאל בְּרִיזוֹן קורע את יאיר לפיד

מיכאל בְּרִיזוֹן הידוע בשם-העט ב. מיכאל והסאטיריקן והפובליציסט, קורע את יאיר לפיד לגזרים מפוצץ את הבלוף.

לילת אל קאדר בעיר העתיקה בירושלים

לילת אל קאדר בעיר העתיקה בירושלים | במהלך חודש הרמדאן פקדו מדי שבוע המוני מבקרים את העיר העתיקה בירושלים. כך נראו האירועים במהלך חודש הרמדאן.

הרב יובל הכהן אשרוב – מגלה איך לרזות בלי דיאטה

הרב יובל הכהן אשרוב - מגלה לנו את הסוד איך לרזות בלי דיאטה.

סחלב טעים וחמים | ליהי קרויץ

סחלב טעים וחמים-tasty and warm sahcla | מטבח בקלי קלות- ליהי קרויץ - הערוץ המקורי קל ומהיר.

למי שהחמיץ ראיון מיוחד עם מר בנימין נתניהו

למי שהחמיץ ראיון מיוחד עם מר בנימין נתניהו האדם, האיש לא ראש הממשלה.

אנגלברט המפרדינק – הוולץ האחרון Live 2018 HD

זמר הפופ הבריטי הנודע אנגלברט המפרדינק - הוולץ האחרון Live 2018 HD

ד"ר אופיר ארצי על נזקי עור הפנים

ד"ר אופיר ארצי מומחה ברפואת עור ומין, המרכז המשולב לאסתטיקה, מחלקת עור על נזקי עור הפנים. "חיים בריא" עם פרופ' קרסו.

מפעל הפיס

נעים לעקוב אחרי

חדשות בריאות

ח"כ עליזה לביא: תמותת נשים מחוסר מודעות של רופאים, לסיכון שבמחלות לב וכלי דם

יו"ר הוועדה לקידום מעמד האישה ולשוויון מגדרי, על מניעת התקפי לב בקרב נשים ח"כ עליזה לביא, מאשימה; "הממצאים שלכם הם משנת 2010. מה קרה מאז? כבר שנים אתם יודעים שיש ’תמותת נשים’ מחוסר מודעות של רופאים, ומה שאת ממליצה זה ללמד את הנשים מה לאכול? המערכת מפגרת ולא עומדת בקצב הידע של עצמה, נשים מתות ואתן מדברות על תזונה? עד שלא תעבירו את האחריות ל’רופאי המשפחה’, נשים, ימשיכו למות".
ח
ח"כ עליזה לביא: תמותת נשים מחוסר מודעות של רופאים, לסיכון שבמחלות לב וכלי דם

"רוב הנשים אינן מודעות לסיכון שבמחלות לב וכלי דם", אמרה ד"ר דנה צפת, מנהלת המרכז לבריאות לב האישה במרכז הרפואי הדסה, אתמול (יום שלישי | ט’ ’אדר ב התשע"ד) בדיון ’הוועדה לקידום מעמד האישה ולשוויון מגדרי’ בראשות ח"כ עליזה לביא, על מניעת התקפי לב בקרב נשים. "נשים רבות שסובלות מתסמינים של התקף לב, מעדיפות לחשוב שזה יעבור ואינן מתפנות לבית החולים. אפשר למנוע ’מחלות לב וכלי דם’ באמצעות תזונה נכונה, פעילות גופנית בדיקות לחץ דם ולא לעשן. ידיעה מוקדמת מורידה את התפתחות המחלה. ניתן לחולל שינוי מהותי אם נעלה את המודעות".

שרת הבריאות ח"כ יעל גרמן, אמרה, כי; "מעל גיל 75 גורם המוות הראשון בקרב נשים הוא ה’לב’. כאשר בארה"ב, גילו כבר בשנת 2004, כי הסימפטומים אצל נשים שונים לחלוטין מאשר בקרב גברים והורידו את מקרי המוות דרסטית. גם אנו צריכים לעשות זאת ולהעלות את המודעוּת".

דוברת ועדת הכנסת ו’הוועדה לקידום מעמד האישה ולשוויון מגדרי’, הגב’ רבקה קנריק, מסרה לפורטל ’כאן נעים | kan-naim | אתר האינטרנט של כל המדינה’, כי; הוועדה, דורשת מ’משרד הבריאות’ לדווח לה תוך חודשיים על הפעולות והתוכניות להגברת המודעות בקרב רופאים, אחיות, צוותים רפואיים וציבור הנשים בכלל.

"יש צורך דחוף בקמפיין להעלאת המודעות למחלות לב ולסימפטומים השונים למחלות לב אצל נשים, לכלל האוכלוסיות. הקמפיין יתקיים לא רק בעברית. הוועדה, פונה אל שרת הבריאות להנחות את הרופאים ואת קופות החולים לפנות לציבור הנשים באופן אקטיבי ולזמנו להגיע לבדיקות תקופתיות".

כאשר ד"ר רונית אנדוולט, מקדמת בריאות ארצית ב’מכבי שירותי בריאות’ אמרה, כי; "יש תוכנית של בדיקות לאיתור מוקדם. אנו מזמנים את האישה למרפאות מגיל 35 ומעלה אחת ל-5 שנים". הפסיקה אותה יו"ר הוועדה ח"כ עליזה לביא והקשתה; "מישהי כאן בחדר זומנה פעם לבדיקה כזו?" אף אישה אחת בחדר בו נכחו עשרות נשים לא הצליחה להיזכר בזימון כזה.

יעל גרמן, שרת הבריאות: צריכים להעלות את המודעוּת

פרופ’ נעמה קונסטנטיני, יו"ר מועצת בריאות האישה של משרד הבריאות; "זמן הופעת מחלת לב אצל נשים מאוחר בממוצע ב-10 שנים לעומת גברים. אצל נשים גורמי הסוכרת ו-יתר לחץ הדם, בולטים יותר.

גם התסמינים שונים והם אינם תמיד התסמינים שמצפים להם. בכל העולם, נשים עם אוטם מטופלות פחות מהגברים. יש יותר תמותה מוקדמת. גם ל’שיקום לב’ פחות נשים מופנות. מבחני המאמץ, אצל נשים, פחות אמינים, כי יש בהם הרבה "כזב חיובי". יש הבדלי מגדר מהותיים שאינם מוכרים לרופאים".

יו"ר ’הוועדה לקידום מעמד האישה ולשוויון מגדרי’, ח"כ עליזה לביא, האשימה; "הממצאים שלכם הם משנת 2010. מה קרה מאז? כבר שנים אתם יודעים שיש ’תמותת נשים’ מחוסר מודעות של רופאים, ומה שאת ממליצה, זה ללמד את הנשים מה לאכול? המערכת מפגרת ולא עומדת בקצב הידע של עצמה, נשים מתות ואתן מדברות על תזונה? עד שלא תעבירו את האחריות ל’רופאי המשפחה’, נשים, ימשיכו למות".

ל’וועדה לקידום מעמד האישה ולשוויון מגדרי’, הגיע גם צעיר בשם; עדי, שסיפר; "אימא סבלה שנים מ’סכרת’. כשהיא התלוננה על כאבים בכתף, לא חשבנו על לב. כעבור כמה ימים היא התחילה לגמגם. אבא, הציע שניסע ל’חדר מיון’ והיא לא רצתה. לא דאגה.

ב-4 לפנות בוקר, היא ניסתה לקום מהמיטה ואיבדה את ההכרה.
הזמנו אמבולנס. הפרמדיק, אמר שזו "נפילת סוכר" ונתן לה גלוקוז. כאשר אבא התעקש שייקחו אותה לבית חולים. הם לא רצו לפנות אותה.

בסוף הפרמדיק השני, עשה לה א.ק.ג, ואמר שיש לה תוצאות כמו אישה זקנה. אימא הייתה בת 52. בהר הצופים, היא כבר עברה החייאה. השתילו לה ’לב מלאכותי’ וכעברו שנה, נפטרה. החיים בלי האנרגיות של אימא, ריקים".

☚ קראו עוד עובדות נוגעות ללב.
 • אודות הכותב

  כתב כאן ישראל

  כתב כאן ישראל | כאן נעים, הוא חבר מערכת ו/או מידע שהובא / נשלח על ידי פרטיים ואו מוסדות ואו על ידי כותב שבחר להישאר בעילום שם ונבדק לפני פרסומו על ידי מערכת האתר. פניות בדואר האלקטרוני אל כתב אתר כאן נעים: kanisrael2018@gmail.com

  הוסף תגובה

  לחצו פה להוסיף תגובה

  אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

  שינוי גודל גופנים