פורום כאן נעים

צל״ש ראש הממשלה לפעילות מבצעית של המוסד

דברי ראש הממשלה בנימין נתניהו בטקס הענקת צל״ש ראש הממשלה לפעילות מבצעית של המוסד. וידאו: עומר מירון, לע"מ

כיצד להתנהג באירוע טביעה סרטון מד”א

כיצד להתנהג באירוע טביעה | סרטון בשפה העברית באדיבות מד"א.

שלישיית הגשש החיוור בחוף הים

הגשש החיוור בתכנית "סופסופ" בשנת 1988, מנחה גבי גזית. ערוץ 1.

אודטה שוורץ האמנתי לו | עוד גבר מתחזה

העיתונאית אודטה שוורץ, על גבר מתחזה שהייתה עמו ביחסים: האמנתי לו | הכתב חיים אתגר, ערוץ 2.

איך ניצחו הצמחוניים (פיל ו-תאו) את הטורף אריה

איך ניצחו הצמחוניים (פיל ו-תאו) את הטורף הלביאה

ילד מיוחד, וסוס מיוחד | חובה לצפות

כשהגעתי הביתה וצפיתי בסרטון הבנתי את העוצמה של אותו רגע של בני ארז הלוקה ב'תסמונת ויליאמס' והסוס הרגיש.

מפעל הפיס

צהל איתם – ולמענם

צהל איתם - ולמענם | כך נראה ההאקתון הצה"לי שמפתח פתרונות לקשיים של ילדים אוטיסטים. עוד טכנולוגיות שפותחו בפרויקט המיוחד, עכשיו באתר צה"ל: http://bit.ly/2vsq4w7

שום פלפל ושמן זית עם חיים כהן – קרין גורן

שום פלפל ושמן זית עם חיים כהן - קרין גורן.

נעים לעקוב אחרי

מבקים כאן ישראל

A feed could not be found at http://kanisrael.co.il/?feed=rss2. A feed with an invalid mime type may fall victim to this error, or SimplePie was unable to auto-discover it.. Use force_feed() if you are certain this URL is a real feed.
חדשות בריאות | רפואה

ח”כ עליזה לביא: תמותת נשים מחוסר מודעות של רופאים, לסיכון שבמחלות לב וכלי דם

יו”ר הוועדה לקידום מעמד האישה ולשוויון מגדרי, על מניעת התקפי לב בקרב נשים ח”כ עליזה לביא, מאשימה; “הממצאים שלכם הם משנת 2010. מה קרה מאז? כבר שנים אתם יודעים שיש ’תמותת נשים’ מחוסר מודעות של רופאים, ומה שאת ממליצה זה ללמד את הנשים מה לאכול? המערכת מפגרת ולא עומדת בקצב הידע של עצמה, נשים מתות ואתן מדברות על תזונה? עד שלא תעבירו את האחריות ל’רופאי המשפחה’, נשים, ימשיכו למות”.
ח
ח”כ עליזה לביא: תמותת נשים מחוסר מודעות של רופאים, לסיכון שבמחלות לב וכלי דם

“רוב הנשים אינן מודעות לסיכון שבמחלות לב וכלי דם”, אמרה ד”ר דנה צפת, מנהלת המרכז לבריאות לב האישה במרכז הרפואי הדסה, אתמול (יום שלישי | ט’ ’אדר ב התשע”ד) בדיון ’הוועדה לקידום מעמד האישה ולשוויון מגדרי’ בראשות ח”כ עליזה לביא, על מניעת התקפי לב בקרב נשים. “נשים רבות שסובלות מתסמינים של התקף לב, מעדיפות לחשוב שזה יעבור ואינן מתפנות לבית החולים. אפשר למנוע ’מחלות לב וכלי דם’ באמצעות תזונה נכונה, פעילות גופנית בדיקות לחץ דם ולא לעשן. ידיעה מוקדמת מורידה את התפתחות המחלה. ניתן לחולל שינוי מהותי אם נעלה את המודעות”.

שרת הבריאות ח”כ יעל גרמן, אמרה, כי; “מעל גיל 75 גורם המוות הראשון בקרב נשים הוא ה’לב’. כאשר בארה”ב, גילו כבר בשנת 2004, כי הסימפטומים אצל נשים שונים לחלוטין מאשר בקרב גברים והורידו את מקרי המוות דרסטית. גם אנו צריכים לעשות זאת ולהעלות את המודעוּת”.

דוברת ועדת הכנסת ו’הוועדה לקידום מעמד האישה ולשוויון מגדרי’, הגב’ רבקה קנריק, מסרה לפורטל ’כאן נעים | kan-naim | אתר האינטרנט של כל המדינה’, כי; הוועדה, דורשת מ’משרד הבריאות’ לדווח לה תוך חודשיים על הפעולות והתוכניות להגברת המודעות בקרב רופאים, אחיות, צוותים רפואיים וציבור הנשים בכלל.

“יש צורך דחוף בקמפיין להעלאת המודעות למחלות לב ולסימפטומים השונים למחלות לב אצל נשים, לכלל האוכלוסיות. הקמפיין יתקיים לא רק בעברית. הוועדה, פונה אל שרת הבריאות להנחות את הרופאים ואת קופות החולים לפנות לציבור הנשים באופן אקטיבי ולזמנו להגיע לבדיקות תקופתיות”.

כאשר ד”ר רונית אנדוולט, מקדמת בריאות ארצית ב’מכבי שירותי בריאות’ אמרה, כי; “יש תוכנית של בדיקות לאיתור מוקדם. אנו מזמנים את האישה למרפאות מגיל 35 ומעלה אחת ל-5 שנים”. הפסיקה אותה יו”ר הוועדה ח”כ עליזה לביא והקשתה; “מישהי כאן בחדר זומנה פעם לבדיקה כזו?” אף אישה אחת בחדר בו נכחו עשרות נשים לא הצליחה להיזכר בזימון כזה.

יעל גרמן, שרת הבריאות: צריכים להעלות את המודעוּת

פרופ’ נעמה קונסטנטיני, יו”ר מועצת בריאות האישה של משרד הבריאות; “זמן הופעת מחלת לב אצל נשים מאוחר בממוצע ב-10 שנים לעומת גברים. אצל נשים גורמי הסוכרת ו-יתר לחץ הדם, בולטים יותר.

גם התסמינים שונים והם אינם תמיד התסמינים שמצפים להם. בכל העולם, נשים עם אוטם מטופלות פחות מהגברים. יש יותר תמותה מוקדמת. גם ל’שיקום לב’ פחות נשים מופנות. מבחני המאמץ, אצל נשים, פחות אמינים, כי יש בהם הרבה “כזב חיובי”. יש הבדלי מגדר מהותיים שאינם מוכרים לרופאים”.

יו”ר ’הוועדה לקידום מעמד האישה ולשוויון מגדרי’, ח”כ עליזה לביא, האשימה; “הממצאים שלכם הם משנת 2010. מה קרה מאז? כבר שנים אתם יודעים שיש ’תמותת נשים’ מחוסר מודעות של רופאים, ומה שאת ממליצה, זה ללמד את הנשים מה לאכול? המערכת מפגרת ולא עומדת בקצב הידע של עצמה, נשים מתות ואתן מדברות על תזונה? עד שלא תעבירו את האחריות ל’רופאי המשפחה’, נשים, ימשיכו למות”.

ל’וועדה לקידום מעמד האישה ולשוויון מגדרי’, הגיע גם צעיר בשם; עדי, שסיפר; “אימא סבלה שנים מ’סכרת’. כשהיא התלוננה על כאבים בכתף, לא חשבנו על לב. כעבור כמה ימים היא התחילה לגמגם. אבא, הציע שניסע ל’חדר מיון’ והיא לא רצתה. לא דאגה.

ב-4 לפנות בוקר, היא ניסתה לקום מהמיטה ואיבדה את ההכרה.
הזמנו אמבולנס. הפרמדיק, אמר שזו “נפילת סוכר” ונתן לה גלוקוז. כאשר אבא התעקש שייקחו אותה לבית חולים. הם לא רצו לפנות אותה.

בסוף הפרמדיק השני, עשה לה א.ק.ג, ואמר שיש לה תוצאות כמו אישה זקנה. אימא הייתה בת 52. בהר הצופים, היא כבר עברה החייאה. השתילו לה ’לב מלאכותי’ וכעברו שנה, נפטרה. החיים בלי האנרגיות של אימא, ריקים”.

☚ קראו עוד עובדות נוגעות ללב.

תגובות • אודות הכותב

  כתב כאן ישראל

  כתב כאן ישראל | כאן נעים, הוא חבר מערכת ו/או מידע שהובא / נשלח על ידי פרטיים ואו מוסדות ואו על ידי כותב שבחר להישאר בעילום שם ונבדק לפני פרסומו על ידי מערכת האתר. פניות בדואר האלקטרוני אל כתב אתר כאן נעים: kanisrael2018@gmail.com

  הוסף תגובה

  לחצו פה להוסיף תגובה

  שינוי גודל גופנים