פורום כאן נעים

דברי ראש הממשלה בנימין נתניהו חונך כביש 31 בערד

ראש הממשלה בנימין נתניהו, יחד עם שר הביטחון אביגדור ליברמן ושר התחבורה והמודיעין ישראל כץ, חונכים את כביש 31 באזור ערד.

כיצד להתנהג באירוע טביעה סרטון מד"א

כיצד להתנהג באירוע טביעה | סרטון בשפה העברית באדיבות מד"א.

שלישיית הגשש החיוור בחוף הים

הגשש החיוור בתכנית "סופסופ" בשנת 1988, מנחה גבי גזית. ערוץ 1.

אודטה שוורץ האמנתי לו | עוד גבר מתחזה

העיתונאית אודטה שוורץ, על גבר מתחזה שהייתה עמו ביחסים: האמנתי לו | הכתב חיים אתגר, ערוץ 2.

המורה התמוטט בשיעור – התלמיד הציל את חייו

המורה דר' "מרקוס הילסנרט" התמוטט באמצע השיעור - התלמיד מתנדב נוער מד"א "אולי רפאלי" ביצע בו פעולות החייאה בהדרכה טלפונית של חובשת במוקד שרי קליין - כתבתו של פוראת נאסר - המהדורה המרכזית - ערוץ 2.

שום פלפל ושמן זית עם חיים כהן – קרין גורן

שום פלפל ושמן זית עם חיים כהן - קרין גורן.

פיתות מתנפחות. מאלף עד תיו

מתכון לפיתות מתנפחות ונפתחות בקלות. בתנור ביתי רגיל. קל, פשוט, ברור ומפורט. מפי מקס מלכיאל.

למי שהחמיץ ראיון מיוחד עם מר בנימין נתניהו

למי שהחמיץ ראיון מיוחד עם מר בנימין נתניהו האדם, האיש לא ראש הממשלה.

תרקוד היא אמרה לו… תרקוד

תרקוד היא אמרה לו... תרקוד. שווה אולי תלמד משהו יא גבר.

ד"ר אופיר ארצי על נזקי עור הפנים

ד"ר אופיר ארצי מומחה ברפואת עור ומין, המרכז המשולב לאסתטיקה, מחלקת עור על נזקי עור הפנים. "חיים בריא" עם פרופ' קרסו.

מפעל הפיס

נעים לעקוב אחרי

מבקים כאן ישראל

A feed could not be found at http://kanisrael.co.il/?feed=rss2. A feed with an invalid mime type may fall victim to this error, or SimplePie was unable to auto-discover it.. Use force_feed() if you are certain this URL is a real feed.
חדשות בריאות

המרכז הרפואי זיו, צפת: 24 מיליון ₪ למרכז הקרנות של חולי סרטן, מכשיר MRI ומאיץ קווי

מנהל המרכז הרפואי זיו דר’ אוסקר אמבון, מברך על החלטת שר האוצר מר לפיד ושרת הבריאות הגב’ גרמן, על העברת תוספת תקציב של 570 מיליון ₪ לחיזוק מערכת הבריאות הציבורית; "פתיחת מכון ההקרנות ל’חולי סרטן’ הוא אירוע מכונן. אני מודה למנכ"ל משרד הבריאות שנתן לנו רוח גבית לאורך כל הדרך ולשרה גרמן" ◄ שרת הבריאות, סיירה עם מנהל המרכז הרפואי זיו במחלקת הילדים שם מאושפזים הילדים הסורים.
המרכז הרפואי זיו, צפת: 24 מיליון ₪ למרכז הקרנות של חולי סרטן, מכשיר MRI ומאיץ קווי
המרכז הרפואי זיו, צפת: 24 מיליון ₪ למרכז הקרנות של חולי סרטן, מכשיר MRI ומאיץ קווי

בסיור ומסיבת עיתונאים שקיימו היום (יום חמישי | כ"ג טבת התשע"ד), שר האוצר, מר יאיר לפיד ושרת הבריאות, ח"כ יעל גרמן, ב’מרכז הרפואי זיו’ בעיר צפת, הודיעו על חיזוק מערכת הבריאות הציבורית בעזרת תוספת תקציב של 570 מיליון ₪. כאשר מתוכם 24 מיליון שקלים אשר יועברו למרכז הרפואי זיו בעיר צפת, לצורך רכישת ’מכשיר MRI’ וכן מכשיר מאיץ קווי, להקרנות ל’חולי סרטן’ שעד כה נאלצים לנסוע להקרנות בבתי חולים מרוחקים.

מנהל המרכז הרפואי זיו, דר’ אוסקר אמבון, אמר, כי; "פתיחת מכון ההקרנות ל’חולי סרטן’ הוא אירוע מכונן. אני מודה למנכ"ל משרד הבריאות שנתן לנו רוח גבית לאורך כל הדרך ולשרה גרמן. הייתי שותף לוועדה שבקדה את הפערים בין המרכז לפריפריה, יש לחזק תחומים נוספים כמו בתי ספר, כבישים, ומפעלי תעשייה אשר יעודדו אוכלוסייה איכותית להגיע ולהשתקע בגליל ובכלל זה רופאים ואנשי צוות רפואי".

שר האוצר, ח"כ לפיד, אמר במסיבת העיתונאים ב’מרכז הרפואי זיו’; "בתי החולים בפריפריה נותנים טיפול להיקף רחב של תושבים בפרישה גיאוגרפית משמעותית, לכן חשוב כל כך להציב את המרכז הרפואי זיו, כמו גם בתי חולים נוספים בפריפריה, בחזית הציוד והמכשור הרפואי.

השרה גרמן, הוסיפה ואמרה; "תושבי צפת לא צריכים לנסוע כבר לעיר חיפה ואף למרכז הארץ כדי לקבל שירותי בריאות. אחד מעמודי האש במשרד הבריאות הוא צמצום פערים. משום כך, ניהלנו בשבועות האחרונים שר האוצר ואני משא ומתן על תקציבים, כדי להעניק ל’מערכת הבריאות’ את התקציבים שמגיעים לה, עם דגש על הפריפריה, שצפת היא מסמליה".

ראש העיר צפת, מר אילן שוחט, הודה לשר האוצר ולשרת הבריאות ואמר, כי; "כבר הרמנו ידיים ולא האמנו שנצליח לגייס תקציב ל’מכשיר MRI’. זהו יום חג ובשורה מרגשת לתושבי צפת והגליל העליון והמזרחי ואני מודה לשר האוצר".

▼ התקציבים אשר משרד האוצר, מעביר למערכת הבריאות הם;

360 מיליון ש"ח יועברו לחיזוק האיתנות הפיננסית של קופות החולים (90 מיליון לכל קופה) ו- 60 מיליון ש"ח למבחני תמיכה ב’קופות החולים’ עבור טיפולי שיניים.

בנוסף, 150 מיליון ש"ח יוקצו לנושאי תשתית וטכנולוגיה לפי הפירוט הבא;

שרת הבריאות יעל גרמן עם דר’ אוסקר אמבון בסיור אצל הילדים הסורים הפצועים המובאים אל המרכז הרפואי זיו, בעיר צפת | צילום: סימון חדד

1. 45 מיליון ש"ח עבור רכש מכשירי MRI בבתי חולים פריפריאליים, לרבות בתי חולים בבעלות שירותי בריאות כללית, לטובת הנגשת שירותים מתקדמים והגברת זמינותם לתושבי הפריפריה (בתי החולים שיקבלו תקציב; פוריה, זיו, הלל יפה, וולפסון, בי"ח נוסף של "כללית", 9 מיליון ש"ח לכל בי"ח).

2. 40 מיליון ש"ח להשלמת פרויקט לאומי למיגון מיטות אשפוז בצפון הארץ לשעת חרום (בי"ח רמב"ם).

3. 15 מיליון ש"ח להקמת ’מאיץ קווי’ במרכז הרפואי זיו בעיר צפת שיאפשר מתן טיפולים בהקרנות ל-חולי סרטן, אשר אינם זמינים כיום מצפון לעיר חיפה.

4. 20 מיליון ש"ח פיתוח פרויקט מידע לאומי במערכת הבריאות כחלק מהיערכות הממשלה במסגרת מיזם "ישראל דיגיטלית", שיאפשר שיתוף מידע בין בתי חולים לקופות חולים לטובת שיפור הטיפול באזרח ושמירת רצף הטיפול.

5. 10 מיליון ש"ח לחיזוק מרכזים לרפואה דחופה, לפי תכנית שתסוכם במהלך 2014.

6. 20 מיליון ש"ח הצטיידות לבתי חולים כלליים על פי תכנית שתסוכם במהלך 2014.

שרת הבריאות הגב’ יעל גרמן, אף סיירה עם ד"ר אוסקר אמבון, מנהל המרכז הרפואי זיו בצפת, ב-מחלקת הילדים, שם מאושפזים 5 ילדים סורים פצועים, שחלקם הגיעו עם גפיים קטועות עקב פיצוצים.

השרה, הודתה לצוות הרפואי במרכז הרפואי זיו בצפת על העבודה המקצועית והמסורה לאורך כל השנה וציינה במיוחד את הטיפול ההומניטרי בפצועים הסורים ועבודת בי"ח במהלך הסופה האחרונה.

תגובות • אודות הכותב

  כתב כאן ישראל

  כתב כאן ישראל | כאן נעים, הוא חבר מערכת ו/או מידע שהובא / נשלח על ידי פרטיים ואו מוסדות ואו על ידי כותב שבחר להישאר בעילום שם ונבדק לפני פרסומו על ידי מערכת האתר. פניות בדואר האלקטרוני אל כתב אתר כאן נעים: kanisrael2018@gmail.com

  הוסף תגובה

  לחצו פה להוסיף תגובה

  שינוי גודל גופנים