פורום כאן נעים

ראש הממשלה בנימין נתניהו בנאום בגני התערוכה

ראש הממשלה בנימין נתניהו ב'נאום גני התערוכה'.

רונאלדו, מגן דוד אדום ו’אבוט ישראל’ למען תרומות דם

הכדורגלן כריסטיאנו רונאלדו, תורם דם קבוע, קורא לציבור להצטרף לעידוד תרומות דם בישראל

הפצצת הכור הסורי – הסרט המלא

הסרט חושף את המותחן הדרמטי שעמד מאחורי הפצצת הכור הסורי. מי נתן את ההוראה על מה דיברו אולמרט ובוש? והיכן בילה גבי אשכנזי בזמן ההפצצה הקטלנית?

מיכאל בְּרִיזוֹן קורע את יאיר לפיד

מיכאל בְּרִיזוֹן הידוע בשם-העט ב. מיכאל והסאטיריקן והפובליציסט, קורע את יאיר לפיד לגזרים מפוצץ את הבלוף.

ארץ נהדרת | הטורטלים מארחים חברים לשבת

ארץ נהדרת | הטורטלים מארחים חברים לשבת.

חמש עובדות מדעיות על פסח

5 עובדות מדעיות שלא ידעת על פסח והשלכותיו עליך.

סחלב טעים וחמים | ליהי קרויץ

סחלב טעים וחמים-tasty and warm sahcla | מטבח בקלי קלות- ליהי קרויץ - הערוץ המקורי קל ומהיר.

למי שהחמיץ ראיון מיוחד עם מר בנימין נתניהו

למי שהחמיץ ראיון מיוחד עם מר בנימין נתניהו האדם, האיש לא ראש הממשלה.

שלמה ארצי עם עומר אדם | לא הפסקתי לחפש אותך

שלמה ארצי עם עומר אדם - לא הפסקתי לחפש אותך | מילים ולחן: שלמה ארצי | עיבוד והפקה מוזיקלית: יעקב למאי.

ד”ר אופיר ארצי על נזקי עור הפנים

ד"ר אופיר ארצי מומחה ברפואת עור ומין, המרכז המשולב לאסתטיקה, מחלקת עור על נזקי עור הפנים. "חיים בריא" עם פרופ' קרסו.

מפעל הפיס

נעים לעקוב אחרי

אורח נעים

עמותת נגישות ישראל: מה הבעיה עם הגבס ברגלו של ראש הממשלה מר בנימין נתניהו

“אדוני ראש הממשלה, מר בנימין נתניהו, אני פונה אלייך בבקשה, הפסק להסתיר את המוגבלות והגבס ברגלך, זה יכול לקרות לכל אחד. זה הזמן לחזור לחיות באופן מלא ונורמאלי ובלי תירוצים. אולי זו הזדמנות להבין וללמוד ממקור ראשון על קשיי הנגישות בישראל. ואז אולי מניסיונך האישי תמצא לנכון לסייע בקידום את הנגישות בישראל”.
עמותת נגישות ישראל: מה הבעיה עם הגבס ברגלו של ראש הממשלה מר בנימין נתניהו
עמותת נגישות ישראל: מה הבעיה עם הגבס ברגלו של ראש הממשלה מר בנימין נתניהו

בתאריך 11/6, גובסה רגלו של ראש הממשלה מר בנימין נתניהו, בעקבות פציעה במשחק כדור רגל. מלשכת ראש הממשלה, נמסר באותו היום, כי רגלו של נתניהו, תצטרך להיות מגובסת למשך כמה שבועות. נתניהו, ביטל את תוכניותיו להמשך היום, אך מחר ישוב ללשכתו כרגיל. מאז אנחנו למדים, כי מר נתניהו, ראש ממשלתנו, מבטל השתתפותו להגיע לאירועים, כגון; השקת האנדרטה בנתניה עם הנשיא פוטין, השתתפות בישיבות סיעה, סיורים ועוד והכול בגלל הגבס.

בנוסף, נדהמנו לראות שכאשר הנשיא פוטין הגיע ללשכתו של ראש הממשלה מר בנימין נתניהו, הקפיד להסתיר את הגבס מאחורי השולחן, ואף נמנע מהמאמץ הכרוך בעמידה למשך שניות אחדות.

צריך לזכור, כי ראש הממשלה, היה פעם חייל וקצין ב’סיירת מטכ”ל’ – בימים ההם, בטח היה עושה הכול להורדת הגבס, ולחזור ליחידה, ועד שזה היה קורה היה ממשיך לעשות הכול עם הגבס.

אז למה בעצם מפריע לנו שמר בנימין נתניהו, ראש ממשלתנו, מתבייש ומסתיר את הגבס ובמקום להמשיך לנהל את המדינה בסדר יום רגיל, הוא פועל רק מלשכתו.

עמותת נגישות ישראל, פועלת לקידום הנגישות והשילוב של ’אנשים עם מוגבלות’ בחברה של מדינת ישראל.

מדובר ב-1,440,000 איש, ומתוכם 600,000 איש עם מוגבלויות קשות אשר פתאום ביום אחד הם נפצעים או חולים או מזדקנים ופתאום כל חייהם משתנים ללא הכר.

אנשים עם מוגבלויות, ביניהם; נכי צה”ל, נכי תאונות דרכים ו-עבודה, נכי מחלות, ו-זקנה ובין אלה האנשים על כסאות גלגלים או הנעזרים בקביים או העיוורים עם המקל או כלב הנחייה או האנשים עם המוגבלות השכלית או נפגעי הנפש או לקויי השמיעה – כל אלה רוצים לצאת מהבית למרות וחרף מוגבלותם, בראש מורם, בכבוד, בשוויון ובעצמאות. הם רוצים להרגיש בני אדם שווים, הם לא רוצים להתבייש הם לא רוצים להסתיר את מוגבלותם.

עמותת נגישות ישראל, פועלת ליצר מצב שבו גם אם הגורל קבע לאדם פלוני לחיות עם מוגבלות הוא עדיין יוכל לצאת מהבית ולבלות ולקנות, ללמוד ולעבוד ולטייל ומבלי שיצטרך להתבייש במוגבלותו.

אדוני ראש הממשלה, אני פונה אלייך בבקשה, הפסק להסתיר את המוגבלות והגבס ברגלך, זה יכול לקרות לכל אחד. זה הזמן לחזור לחיות באופן מלא ונורמאלי ובלי תירוצים. אולי זו הזדמנות להבין וללמוד ממקור ראשון על קשיי הנגישות בישראל. ואז אולי מניסיונך האישי תמצא לנכון לסייע בקידום את הנגישות בישראל.

אדוני ראש הממשלה, בעודך מסתיר את הגבס, את המוגבלות ומשנה את תוכניתך – המסר המועבר לציבור הרחב על ידך הינו להסתיר את המוגבלויות, להסתיר את האנשים. לזה, אנחנו לא מוכנים!

אדוני ראש הממשלה, אני מאוד אשמח להזמינך לסיור נגישות, בהשתתפות מספר אנשים עם מוגבלויות, להיכרות עם התמודדות וניצחון קשיים גדולים בהרבה מאלה שהינך מתמודד איתם באופן זמני בימים אלה. כמובן, כי בהזדמנות זו, נחתום לך איחולי בריאות ונגישות על הגבס.

במהלך מהיר, הרמנו סוכנות, ו’עמותת נגישות ישראל’, אתר אינטרנט המאפשר לכל אחד ואחת לחתום או לאחל ברכה על הגבס של ראש הממשלה.

כמו כן, ניתן לצפות באיחולים ובמסרים שהשאירו אנשים אחרים, וכמובן הכול ניתן לשיתוף. כתובת האתר; SignBibi.

אנו מאחלים לראש הממשלה מר בנימין נתניהו, בריאות איתנה וחזרה מהירה לשגרה.

_________

* הכותב יובל וגנר, הינו נכה צה”ל על כסא גלגלים, נפצע בעת שרותו הצבאי כטייס מסוקי קרב. כיום, יו”ר ומייסד עמותת נגישות ישראל, ואחד מזוכי אות הנשיא למתנדב 2012.

תגובות • אודות הכותב

  כתב כאן ישראל

  כתב כאן ישראל | כאן נעים, הוא חבר מערכת ו/או מידע שהובא / נשלח על ידי פרטיים ואו מוסדות ואו על ידי כותב שבחר להישאר בעילום שם ונבדק לפני פרסומו על ידי מערכת האתר. פניות בדואר האלקטרוני אל כתב אתר כאן נעים: kanisrael2018@gmail.com

  הוסף תגובה

  לחצו פה להוסיף תגובה

  שינוי גודל גופנים