פורום כאן נעים

ראש הממשלה מר נתניהו בפתח ישיבת הממשלה

דברי ראש הממשלה מר נתניהו בפתח ישיבת הממשלה השבועית.

חדרה בחקירה: שלושה עשורים של שחיתות

זה אחר זה, נקראו ראשי העיר לחדרי החקירות, בחשד שקיבלו שוחד מקבלנים. המשטרה שתלה מצלמות ומיקרופונים בלשכת ראש העירייה צבי גנדלמן כדי לבדוק אם נתן שוחד בחירות לקבלן סמי לוי. כתבתה של איטה גליקסברג. מתוך חדשות השבוע 08.06.18

הפצצת הכור הסורי – הסרט המלא

הסרט חושף את המותחן הדרמטי שעמד מאחורי הפצצת הכור הסורי. מי נתן את ההוראה על מה דיברו אולמרט ובוש? והיכן בילה גבי אשכנזי בזמן ההפצצה הקטלנית?

מיכאל בְּרִיזוֹן קורע את יאיר לפיד

מיכאל בְּרִיזוֹן הידוע בשם-העט ב. מיכאל והסאטיריקן והפובליציסט, קורע את יאיר לפיד לגזרים מפוצץ את הבלוף.

לילת אל קאדר בעיר העתיקה בירושלים

לילת אל קאדר בעיר העתיקה בירושלים | במהלך חודש הרמדאן פקדו מדי שבוע המוני מבקרים את העיר העתיקה בירושלים. כך נראו האירועים במהלך חודש הרמדאן.

הרב יובל הכהן אשרוב – מגלה איך לרזות בלי דיאטה

הרב יובל הכהן אשרוב - מגלה לנו את הסוד איך לרזות בלי דיאטה.

סחלב טעים וחמים | ליהי קרויץ

סחלב טעים וחמים-tasty and warm sahcla | מטבח בקלי קלות- ליהי קרויץ - הערוץ המקורי קל ומהיר.

למי שהחמיץ ראיון מיוחד עם מר בנימין נתניהו

למי שהחמיץ ראיון מיוחד עם מר בנימין נתניהו האדם, האיש לא ראש הממשלה.

אנגלברט המפרדינק – הוולץ האחרון Live 2018 HD

זמר הפופ הבריטי הנודע אנגלברט המפרדינק - הוולץ האחרון Live 2018 HD

ד"ר אופיר ארצי על נזקי עור הפנים

ד"ר אופיר ארצי מומחה ברפואת עור ומין, המרכז המשולב לאסתטיקה, מחלקת עור על נזקי עור הפנים. "חיים בריא" עם פרופ' קרסו.

מפעל הפיס

נעים לעקוב אחרי

מדינה ירוקה

המשרד להגנת הסביבה בשת"פ התמ"ת: שולחן עגול לצמיחה ירוקה, מתכנס השבוע

המשרד להגנת הסביבה בשיתוף משרד התמ"ת, יצאו כבר לפני מספר שבועות, ב"קול קורא" לגופים המעוניינים בכך לקחת חלק ב’שולחן עגול לאומי’, במסגרתו תגובש; התוכנית לצמיחה ירוקה בישראל ◄ השולחן העגול לצמיחה ירוקה בישראל, יתכנס ב’מרכז לישראל יפה’, ביום חמישי, 10/11/2011, בשעות; 12:30 ל-15:00 במעמד השר להגנת הסביבה, ושר התעשייה המסחר והתעסוקה.
המשרד להגנת הסביבה בשת
המשרד להגנת הסביבה בשת"פ התמ"ת: שולחן עגול לצמיחה ירוקה, מתכנס השבוע

בהמשך להחלטת ממשלת ישראל על גיבוש ’תכנית לאומית לצמיחה ירוקה’ לשנים 2012-2020, מוקם בימים אלה שולחן עגול תלת-מגזרי, בהשתתפות נציגים מהמגזר הציבורי, המגזר העסקי, המגזר השלישי והאקדמיה. מפגש השולחן הראשון, יתקיים ביום חמישי הקרוב, 10 בנובמבר 2011, בהובלת השרים, והמנכ"לים של המשרד להגנת הסביבה ומשרד התעשייה, המסחר והתעסוקה.

כל זאת בעיתוי מקרי, על רקע פרסום היום (שלישי) של דו"ח על המדיניות הסביבתית של ארגון המדינות המפותחות (OECD), על מדינת ישראל, שבחן הביצועים הסביבתיים של ישראל בתחומים; צמיחה ירוקה, מגוון ביולוגי, איכות אוויר, שינויי אקלים, ניהול משאבי מים, ניהול פסולת ומחזור, ועוד.

הדיון במסגרת השולחן העגול, נועד לייצר תובנות, אשר יאפשרו לממשלה לקבל החלטות מושכלות ומועילות יותר לטווח הארוך.

בתוך כחצי שנה (עד מאי 2012), יידרש ’השולחן העגול לצמיחה ירוקה בישראל’, להציג מדיניות הכוללת כלים שונים (כלכליים, רגולטורים, ביצועיים ואינפורמטיביים) בשלושה תחומים מרכזיים; חדשנות ירוקה, ייצור ירוק, ו’צריכה ירוקה’.

תפקידי השולחן; גיבוש המלצות לתוכנית הלאומית לצמיחה ירוקה; שיתוף פעולה ביישום התוכנית הלאומית; פורום להעברת מידע ועדכונים בקרב השותפים השונים; בניית מדדים לצמיחה ירוקה תוך תיאום עם עבודת ה-OECD.

יושבי ראש השולחן העגול; עו"ד אלונה שפר, מנכלי"ת המשרד לאיכות הסביבה, מר שרון קדמי, מנכ"ל משרד התמ"ת, הגב’ מקסין פסברג, מנכ"לית אינטל-ישראל וסגנית נשיא אינטל העולמי, מר נאור ירושלמי מנכ"ל חיים וסביבה (בכפוף לבדיקת ניגוד עניינים).

השולחן, יתכנס ב’מרכז לישראל יפה’, ביום חמישי, 10/11/2011, בין השעות 12:30 ל-15:00, במעמד השר להגנת הסביבה מר גלעד ארדן, ושר התעשייה המסחר והתעסוקה מר שלום שמחון.

◄ התוכנית הלאומית לצמיחה ירוקה

צמיחה ירוקה, הוגדרה על ידי ארגון ה-OECD, כגידול בתוצר הלאומי הגולמי, תוך מניעת פגיעה שאינה בת-קיימא באיכותם ובכמותם של משאבי הטבע, ומיצוי פוטנציאל הצמיחה מתהליך השינוי עצמו.

במאי 2009, חתמו שרי האוצר של הארגון על הצהרה, בה התחייבו לקדם אסטרטגיות לצמיחה ירוקה, מתוך הבנה ש"’צמיחה’, ו’ירוק’, יכולים ללכת יד ביד" (סעיף 4 בהצהרה). במקביל לכך, הולך וגובר השימוש בתהליכי קבלת החלטות משתפים ב-OECD. על פי השנתון הסטטיסטי של הארגון, כ-30 מדינות נעזרות בקבוצות מייעצות ובאינטרנט בתהליכי חקיקה ראשיים (2009).

המשרד להגנת הסביבה בשיתוף משרד התמ"ת, יצאו כבר לפני מספר שבועות, ב"קול קורא" לגופים המעוניינים בכך לקחת חלק ב’שולחן עגול לאומי’, במסגרתו תגובש; ’התוכנית לצמיחה ירוקה בישראל’. השולחן, בהשתתפות נציגים בכירים מהמגזר העסקי, המגזר השלישי והמגזר הציבורי, יאפשר לגופים בעלי ידע ועניין לעצב ולהוביל את השינוי.

מנכ"ל משרד התמ"ת, קדמי; כלי סיוע לתעשיות הישראליות להפחתת פליטות, ולחיבור למערכת הגז הטבעי

כך לדוגמא, ניתן יהיה למנף את הידע, הניסיון והיכולות שנצברו בישראל בתחום ’החדשנות הטכנולוגית’, על מנת לייצר כלי מדיניות חדשניים שיהפכו חברות ישראליות למובילות בינלאומיות. כפי שישראל, הפכה למובילה בינלאומית בתחום ה’מים’, ינסה השולחן לגבש שינויי מדיניות שיביאו לפריצות דרך בתחומים אחרים – ויציבו את ישראל בחזית.

הדיונים בשולחן המרכזי ובשולחנות המשנה, יובילו לגיבושה של תוכנית שתתמקד בהשגת תוצאות בתחומי החדשנות, הייצור והצריכה, תוך התבססות על הידע והיכולות של השותפים במהלך. את ’שולחן עגול לאומי’, מובילה עו"ד אלונה שפר, מנכ"לית המשרד להגנת הסביבה, מנכ"ל משרד התמ"ת מר שרון קדמי, חברת אינטל ישראל, וארגון "חיים וסביבה", יגבש המלצות לתוכנית, בהמשך להצהרת שרי האוצר במדינות ה-OECD, עליה חתמה ישראל, לפיה הסביבה תשמש כמנוף לצמיחה כלכלית.

מנכ"לית המשרד להגנת הסביבה, עו"ד אלונה שפר, אמרה; "המשרד להגנת הסביבה, רואה חשיבות רבה בשותפות עם המגזרים השונים. אנחנו לא יודעים הכול; היכולת לעבוד ביחד עם גופים ואזרחים מתחומי דעת שונים, תאפשר לנו לקבל החלטות טובות יותר.

תכנית הפעולה הלאומית, נועדה להצעיד את מדינת ישראל לקראת כלכלה הוגנת, יציבה ונקייה, ולהגביר את כושר התחרותיות של התעשייה הישראלית בשוק העולמי".

מנכ"ל משרד התמ"ת, מר שרון קדמי; "פעילות זאת בצמיחה ירוקה, הינה מימד נוסף בו משרד התמ"ת, מתעסק בתחום של סביבה ופיתוח בר קיימא, זאת לצד מימדים אחרים הכוללים כלי סיוע לתעשיות הישראליות להפחתת פליטות, כלי סיוע לחיבור למערכת הגז הטבעי, ועוד יוזמות שיוצאות מן הראיה שיש לסייע ולדחוף את התעשייה הישראלית לאימוץ סטנדרטים של כלכלה ברת קיימא".
 • אודות הכותב

  כתב כאן ישראל

  כתב כאן ישראל | כאן נעים, הוא חבר מערכת ו/או מידע שהובא / נשלח על ידי פרטיים ואו מוסדות ואו על ידי כותב שבחר להישאר בעילום שם ונבדק לפני פרסומו על ידי מערכת האתר. פניות בדואר האלקטרוני אל כתב אתר כאן נעים: kanisrael2018@gmail.com

  הוסף תגובה

  לחצו פה להוסיף תגובה

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.