פורום כאן נעים

דברי ראש הממשלה בנימין נתניהו חונך כביש 31 בערד

ראש הממשלה בנימין נתניהו, יחד עם שר הביטחון אביגדור ליברמן ושר התחבורה והמודיעין ישראל כץ, חונכים את כביש 31 באזור ערד.

כיצד להתנהג באירוע טביעה סרטון מד”א

כיצד להתנהג באירוע טביעה | סרטון בשפה העברית באדיבות מד"א.

שלישיית הגשש החיוור בחוף הים

הגשש החיוור בתכנית "סופסופ" בשנת 1988, מנחה גבי גזית. ערוץ 1.

אודטה שוורץ האמנתי לו | עוד גבר מתחזה

העיתונאית אודטה שוורץ, על גבר מתחזה שהייתה עמו ביחסים: האמנתי לו | הכתב חיים אתגר, ערוץ 2.

המורה התמוטט בשיעור – התלמיד הציל את חייו

המורה דר' "מרקוס הילסנרט" התמוטט באמצע השיעור - התלמיד מתנדב נוער מד"א "אולי רפאלי" ביצע בו פעולות החייאה בהדרכה טלפונית של חובשת במוקד שרי קליין - כתבתו של פוראת נאסר - המהדורה המרכזית - ערוץ 2.

שום פלפל ושמן זית עם חיים כהן – קרין גורן

שום פלפל ושמן זית עם חיים כהן - קרין גורן.

פיתות מתנפחות. מאלף עד תיו

מתכון לפיתות מתנפחות ונפתחות בקלות. בתנור ביתי רגיל. קל, פשוט, ברור ומפורט. מפי מקס מלכיאל.

למי שהחמיץ ראיון מיוחד עם מר בנימין נתניהו

למי שהחמיץ ראיון מיוחד עם מר בנימין נתניהו האדם, האיש לא ראש הממשלה.

תרקוד היא אמרה לו… תרקוד

תרקוד היא אמרה לו... תרקוד. שווה אולי תלמד משהו יא גבר.

ד”ר אופיר ארצי על נזקי עור הפנים

ד"ר אופיר ארצי מומחה ברפואת עור ומין, המרכז המשולב לאסתטיקה, מחלקת עור על נזקי עור הפנים. "חיים בריא" עם פרופ' קרסו.

מפעל הפיס

נעים לעקוב אחרי

מבקים כאן ישראל

A feed could not be found at http://kanisrael.co.il/?feed=rss2. A feed with an invalid mime type may fall victim to this error, or SimplePie was unable to auto-discover it.. Use force_feed() if you are certain this URL is a real feed.
ירושלים

עיריית ירושלים, עתרה לבג”צ בדרישה להורות לערוץ 10 להעביר פעילותו לעיר ירושלים

ניר ברקת; “נפעל לסייע באמצעות הטבות לערוץ 10 לעבור לירושלים, נילחם למען חיזוקה של העיר ולמימוש החוק כלשונו ולא נאפשר התחמקות ממנו” ◄ עיריית ירושלים, בשיתוף הרשות לפיתוח ירושלים, הכינה לערוץ 10, חבילת תמריצים והטבות אטרקטיביות ומשמעותיות למעבר הערוץ לתחומי העיר, שהן אף כלכליות יותר לערוץ מאשר במקומו הנוכחי בעיר גבעתיים.
עיריית ירושלים, עתרה לבג
עיריית ירושלים, עתרה לבג”צ בדרישה להורות לערוץ 10 להעביר פעילותו לעיר ירושלים

עיריית ירושלים, עתרה היום (חמישי) לבג”צ, בדרישה להורות ל’ערוץ 10’ להעתיק את משכנו הקבוע לתחומיה המוניציפאליים של העיר ירושלים, כפי שמורה סעיף 3א’ ל’חוק הרשות השנייה לטלוויזיה ורדיו’. העתירה, הוגשה כנגד הרשות השנייה לטלוויזיה ורדיו, שר התקשורת, וערוץ 10.

ראש העיר ירושלים, מר ניר ברקת, הורה על הגשת העתירה לאחר הודעת הערוץ, כי יעבור ליישוב נווה אילן, ולא לתחומיה המוניציפאליים של ירושלים.

ברקת, אמר, כי; “מעבר ערוץ 10 לירושלים הוא צעד חשוב בחיזוק כלכלתה ומעמדה של בירת ישראל. אנחנו נפעל לסייע לערוץ באמצעות חבילת הטבות ונילחם למען חיזוקה של העיר, ולמימוש החוק, כלשונו.

התחמקות מהמעבר לירושלים היא מדרון חלקלק שעלול לפגוע בחוסנה של העיר. עלינו להמשיך את התנופה כלכלית החלה בבירת ישראל במטרה ליצור בה מקומות תעסוקה נוספים ולמשוך אליה אוכלוסייה איכותית וצעירה”. סיכם ראש העיר ירושלים, מר ברקת.

בעתירה, דורשת העירייה מבית המשפט הגבוה לצדק, להורות ל’רשות השנייה’, לנמק מדוע היא אינה מורה לערוץ 10 ולחברת החדשות של ערוץ 10, להעביר את משכנן הקבוע לעיר ירושלים. כמו כן, מבקשת העירייה מבית המשפט, להוציא צו המורה לערוץ 10, ולחברת החדשות של הערוץ, לחדש את פעולות ההיערכות למעבר לירושלים עד סוף שנת 2011, וכן לעצור את כל היערכות המעבר לנווה אילן.

העירייה, טוענת, כי התופעה לפיה גופים עסקיים מקבלים זיכיונות מהמדינה להשתמש במשאבי הציבור, ואחר כך, אינם ממלאים את התחייבויותיהם – ובעצם נהנים על חשבון הציבור והמדינה – הינה תופעה שבית המשפט חייב להתערב על מנת להפסיקה.

עיריית ירושלים, טוענת בעתירה, כי החלטת בית המשפט המחוזי ב-1998 שקבע ביחס לערוץ 2, כי החוק מתייחס לירושלים רבתי, ולכן ניתן לעבור לנווה אילן, הינה החלטה שגויה שהתבססה רק על השיקול הכלכלי של טובת הזכיין ולא מעבר לכך. בית המשפט המחוזי, נימק בזמנו את ההחלטה בנימוק כלכלי, כי העלות בנווה אילן, נמוכה יותר ולכן, התיר לערוץ 2 להתמקם שם.

כמו כן, טוענת העירייה, כי; “ערוץ 10, הוליך את המדינה שולל, שכן לפני כשנתיים במהלך הדיונים על הארכת תקופת הזיכיון של הערוץ, הציגה הנהלת הערוץ לרשות השנייה, ולוועדת הכלכלה של הכנסת תכנית מפורטת למעבר לירושלים. כעת לאחר שהמדינה, האריכה את הזיכיון “שכח” הזכיין מהתחייבויותיו ומפר אותן ברגל גסה. הדבר מהווה למעשה הפרה של התחייבות הערוץ למדינה”.

עיריית ירושלים, בשיתוף הרשות לפיתוח ירושלים, הכינה לערוץ 10, חבילת תמריצים והטבות אטרקטיביות ומשמעותיות למעבר הערוץ לתחומי העיר, שהן אף כלכליות יותר לערוץ מאשר במקומו הנוכחי בעיר גבעתיים.

בגיבוש התמריצים, נעשתה ע”י הרשות לפיתוח ירושלים, עבודה מקיפה מול משרד ראש הממשלה, ומשרד האוצר להחלת ההטבות של מענקי ירושלים לארנונה, דבר המאפשר לערוץ הטבה של מענק הסתגלות בשווי של כ- 90% מעלות הארנונה בשלוש שנים הראשונות, וכן מתן הטבות לעובדים שמתגוררים מחוץ לעיר, ויעברו לירושלים בסיוע בשכר דירה בשנתיים הראשונות עד לגובה של 30,000 ש”ח לעובד.

תגובות • אודות הכותב

  כתב כאן ישראל

  כתב כאן ישראל | כאן נעים, הוא חבר מערכת ו/או מידע שהובא / נשלח על ידי פרטיים ואו מוסדות ואו על ידי כותב שבחר להישאר בעילום שם ונבדק לפני פרסומו על ידי מערכת האתר. פניות בדואר האלקטרוני אל כתב אתר כאן נעים: kanisrael2018@gmail.com

  הוסף תגובה

  לחצו פה להוסיף תגובה

  שינוי גודל גופנים