פורום כאן נעים

ראש הממשלה מר נתניהו בפתח ישיבת הממשלה

דברי ראש הממשלה מר נתניהו בפתח ישיבת הממשלה השבועית.

חדרה בחקירה: שלושה עשורים של שחיתות

זה אחר זה, נקראו ראשי העיר לחדרי החקירות, בחשד שקיבלו שוחד מקבלנים. המשטרה שתלה מצלמות ומיקרופונים בלשכת ראש העירייה צבי גנדלמן כדי לבדוק אם נתן שוחד בחירות לקבלן סמי לוי. כתבתה של איטה גליקסברג. מתוך חדשות השבוע 08.06.18

הפצצת הכור הסורי – הסרט המלא

הסרט חושף את המותחן הדרמטי שעמד מאחורי הפצצת הכור הסורי. מי נתן את ההוראה על מה דיברו אולמרט ובוש? והיכן בילה גבי אשכנזי בזמן ההפצצה הקטלנית?

מיכאל בְּרִיזוֹן קורע את יאיר לפיד

מיכאל בְּרִיזוֹן הידוע בשם-העט ב. מיכאל והסאטיריקן והפובליציסט, קורע את יאיר לפיד לגזרים מפוצץ את הבלוף.

לילת אל קאדר בעיר העתיקה בירושלים

לילת אל קאדר בעיר העתיקה בירושלים | במהלך חודש הרמדאן פקדו מדי שבוע המוני מבקרים את העיר העתיקה בירושלים. כך נראו האירועים במהלך חודש הרמדאן.

הרב יובל הכהן אשרוב – מגלה איך לרזות בלי דיאטה

הרב יובל הכהן אשרוב - מגלה לנו את הסוד איך לרזות בלי דיאטה.

סחלב טעים וחמים | ליהי קרויץ

סחלב טעים וחמים-tasty and warm sahcla | מטבח בקלי קלות- ליהי קרויץ - הערוץ המקורי קל ומהיר.

למי שהחמיץ ראיון מיוחד עם מר בנימין נתניהו

למי שהחמיץ ראיון מיוחד עם מר בנימין נתניהו האדם, האיש לא ראש הממשלה.

אנגלברט המפרדינק – הוולץ האחרון Live 2018 HD

זמר הפופ הבריטי הנודע אנגלברט המפרדינק - הוולץ האחרון Live 2018 HD

ד"ר אופיר ארצי על נזקי עור הפנים

ד"ר אופיר ארצי מומחה ברפואת עור ומין, המרכז המשולב לאסתטיקה, מחלקת עור על נזקי עור הפנים. "חיים בריא" עם פרופ' קרסו.

מפעל הפיס

נעים לעקוב אחרי

מדינה ירוקה

המשרד להגנת הסביבה בשיתוף מכון התקנים, השיק היום את התקן הישראלי ל’בנייה ירוקה’

לראשונה בישראל, תקן מקיף ל’בנייה ירוקה’, העומד בסטנדרטים בינלאומיים ומותאם ייחודית לאקלים ולשיטת הבנייה הישראלית ◄ השר להגנת הסביבה, גלעד ארדן; "אני מאמין שקידום השימוש ב"תקן הבנייה הירוקה", ייצור סטנדרט בנייה חדש בישראל" ◄ מנכ"ל מכון התקנים של ישראל, דני גולדשטיין; "תקן ישראלי 5281, עומד בחזית התקנים לבנייה ירוקה בעולם וקל ליישום והבנה".
המשרד להגנת הסביבה בשיתוף מכון התקנים, השיק היום את התקן הישראלי ל’בנייה ירוקה’
המשרד להגנת הסביבה בשיתוף מכון התקנים, השיק היום את התקן הישראלי ל’בנייה ירוקה’

המשרד להגנת הסביבה, ו’מכון התקנים’, השיקו היום (שני), את התקן ל'בנייה ירוקה' במדינת ישראל, אשר נועד לקדם בניית מבנים שיפגעו פחות בסביבה, ויחסכו במשאבים שונים.

השר להגנת הסביבה, מר גלעד ארדן, אמר בעקבות ההשקה, כי; "בניין ירוק הוא בניין שטוב וכדאי לחיות בו. הוא איכותי יותר וחסכוני יותר. אני מאמין שקידום השימוש ב"תקן הבנייה הירוקה", ייצור סטנדרט בנייה חדש בישראל. בקרוב כל רוכשי הדירות, ידרשו מהקבלנים לעמוד בתקן החדש"

מנכ"ל מכון התקנים של ישראל, מר דני גולדשטיין, אמר, כי; "תקן ישראלי 5281 עומד בחזית התקנים לבנייה ירוקה בעולם וקל ליישום והבנה. התקן הישראלי, מרחיב את אפשרויות דירוג ’הבניין הירוק’ ומוסיף מערכת להערכת מבנים קיימים לשיפוץ וחידוש."

תקן בנייה ירוקה הוא בעל חמש דרגות איכות במדרג של כוכב אחד עד חמישה כוכבים לרף האיכותי ביותר.

בין הנושאים שיבדקו על מנת לקבל את התו;

● האם המבנה תוכנן כך שיחסוך בשימוש במים?
● האם תוכננה הפרדת פסולת בבניין?
● האם המבנה תוכנן כך שיהיה חסכוני בצריכת אנרגיה?
● האם נבנה כך שהחומרים ממנו בנוי אינם מזיקים לבריאות הגרים בו? ועוד.

ה’חיסכון הכלכלי’ הצפוי למשפחה ישראלית בדירת 4 חדרים ממוצעת, הבנויה על פי תקן בניה ירוקה, צפוי להיות אלפי שקלים בשנה, זאת במדידה רק של חסכון בחשמל ומים.

קיים חיסכון כלכלי נוסף שלא ניתן לכמת בשלב זה, כמו עלייה ברמת החיים והבריאות של המתגוררים בבנייה ירוקה, לאור השימוש בחומרים טבעיים ונטולי רעלים.

במחקרים בינלאומיים, נמצא, כי ב’מבנים ירוקים’ פיריון העבודה גבוה בעד 34%, עובדים מדווחים על פחות ימי מחלה ושביעות רצון גבוהה יותר במקום העבודה. בנוסף, במבני חינוך ירוקים, נמצא, כי הישגי התלמידים בהם גבוהים יותר ב- 20%.

התקן החדש מורכב מסדרת תקנים המגדירים מהי בנייה ירוקה בישראל, וכולל שמונה תחומים; אנרגיה, קרקע, מים, חומרים, בריאות ורווחה, פסולת, תחבורה, ניהול אתר הבנייה וחדשנות.

מנכ"ל מכון התקנים; תקן ישראלי 5281 עומד בחזית התקנים לבנייה ירוקה בעולם

התקן מתייחס לסוגי מבנים שונים; מגורים, משרדים, מוסדות חינוך, תיירות, מוסדות בריאות, מסחר ומבני התקהלות ציבורית והוא חל הן על מבנים חדשים והן על מבנים שעוברים שיפוץ משמעותי.

התקן, נכתב על ידי מיטב המומחים בארץ, הכוללים נציגים מהאקדמיה, מהסקטור העסקי והמקצועי, נציגי משרדי ממשלה, ואנשי תכנון וביצוע בתחומים השונים אליהם מתייחס התקן, ובסיוע מומחים בינלאומיים לבנייה ירוקה. מנגנון התקן כולל מערך תמיכה והדרכה להטמעה בשוק הבנייה.

מכון התקנים הישראלי, פתח קו חם; 1-800-646646, המיועד לעוסקים בתחום במטרה לסייע ביישום התקן.

▼ למה חשוב לבנות ירוק? איכות חיים, בריאות, חסכון כלכלי

מבנים בישראל אחראים על למעלה מ-60% מצריכת החשמל במשק. בעזרת תכנון נבון ויישום שיטות, טכנולוגיות וחומרים ירוקים בבניה, ניתן לצמצם כ-70% מפסולת הבניין, כ-10% מצריכת המים וכ-30% מצריכת החשמל.

’בניה ירוקה’, תצמצם משמעותית את הוצאות החשמל והמים של משקי הבית והתעשייה.

אדם המתגורר בבית או במשרד הבנויים על פי תקן בניה ירוקה, נהנה מתכנון המאפשר איכות חיים גבוהה יותר גם במרחב הציבורי, מחוץ לכותלי הדירה או המשרד; שטח פתוח ומגונן בצמחיה חסכנית במים, נגישות לתחבורה ציבורית, מסלולי וחניית אופניים, ועוד.

חשוב לזכור; במאה ה -21, מבלה האדם למעלה מ- 90% מזמנו בין קירות, ולאיכות פנים המבנה, השפעה מכרעת על בריאותו. זיהום האוויר, בתוך המבנים עשוי להיות גרוע פי 100 מזיהום האוויר החיצוני ו’מבנים ירוקים’ הם מבנים בריאים וטובים יותר.

● עוד על בנייה ירוקה
 • אודות הכותב

  כתב כאן ישראל

  כתב כאן ישראל | כאן נעים, הוא חבר מערכת ו/או מידע שהובא / נשלח על ידי פרטיים ואו מוסדות ואו על ידי כותב שבחר להישאר בעילום שם ונבדק לפני פרסומו על ידי מערכת האתר. פניות בדואר האלקטרוני אל כתב אתר כאן נעים: kanisrael2018@gmail.com

  הוסף תגובה

  לחצו פה להוסיף תגובה

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.