פורום כאן נעים

בנימין נתניהו בפנייה נרגשת למייק פנס Mike Pence

ראש הממשלה בנימין נתניהו בפנייה נרגשת לסגן נשיא ארצות הברית מייק פנס בכנסת. ירושלים.

אנדרה ריו & יוהן שטראוס התזמורת

אנדרה ריו & יוהן שטראוס התזמורת ביצוע ארץ זו שלי חי מאסטריכט.

סיכום 2017 בסביבה

סיכום 2017 בסביבה מטעם האגודה הישראלית לאקולוגיה ומדעי הסביבה

תמונת מצב המהומות ב-איראן

סימה שיין, חוקרת בכירה ב'מכון למחקרי ביטחון לאומי' סוקרת את תמונת המצב של המהומות באיראן.

ארץ נהדרת | הטורטלים מארחים חברים לשבת

ארץ נהדרת | הטורטלים מארחים חברים לשבת.

השף חיים כהן עם הילה אלפרט

בחזרה לשום פלפל ושמן זית עם חיים כהן המארח את עיתונאית האוכל הילה אלפרט.

סחלב טעים וחמים | ליהי קרויץ

סחלב טעים וחמים-tasty and warm sahcla | מטבח בקלי קלות- ליהי קרויץ - הערוץ המקורי קל ומהיר.

למי שהחמיץ ראיון מיוחד עם מר בנימין נתניהו

למי שהחמיץ ראיון מיוחד עם מר בנימין נתניהו האדם, האיש לא ראש הממשלה.

שלמה ארצי עם עומר אדם | לא הפסקתי לחפש אותך

שלמה ארצי עם עומר אדם - לא הפסקתי לחפש אותך | מילים ולחן: שלמה ארצי | עיבוד והפקה מוזיקלית: יעקב למאי.

ד"ר אופיר ארצי על נזקי עור הפנים

ד"ר אופיר ארצי מומחה ברפואת עור ומין, המרכז המשולב לאסתטיקה, מחלקת עור על נזקי עור הפנים. "חיים בריא" עם פרופ' קרסו.

מפעל הפיס

נעים לעקוב אחרי

מבקים כאן ישראל

A feed could not be found at http://kanisrael.co.il/?feed=rss2. A feed with an invalid mime type may fall victim to this error, or SimplePie was unable to auto-discover it.. Use force_feed() if you are certain this URL is a real feed.
אינטרנט

איגוד האינטרנט הישראלי אל שר התקשורת: חייב ספקי האינטרנט לתת לציבור שירות IPv6

איגוד האינטרנט הישראלי פנה אל שר התקשורת, והתריע על כשל, שעשוי לפגוע בשוק כולו; מצוקת כתובות IP בעקבות ההתדלדלות המואצת של מלאי כתובות IPv4 בעולם, מתנה רישיון ספקי האינטרנט לציבור בשירות IPv6, כחלק מתנאי הרישיון ◄ דורון שקמוני, סגן נשיא איגוד האינטרנט הישראלי: "פעלנו לא מעט לקידום נושא ה- IPv6, אך נראה, כי המהלך לא יושלם ללא תמיכה ופעולה מצד הממשלה, שצריכה לסייע לפתרון הכשל…".
איגוד האינטרנט הישראלי אל שר התקשורת: חייב ספקי האינטרנט לתת לציבור שירות IPv6
איגוד האינטרנט הישראלי אל שר התקשורת: חייב ספקי האינטרנט לתת לציבור שירות IPv6

איגוד האינטרנט הישראלי, פנה אתמול (חמישי) במכתב אל שר התקשורת מר משה כחלון, בעקבות צמצום מדאיג של מרחב כתובות ה-IP ברשת (מסוג; IPv4), והצורך להתחיל ליישם את הטכנולוגיה המחליפה, המכונה; IPv6.

האיגוד, התריע בפני שר התקשורת, כי היום אין בישראל, ולו ספק אינטרנט אחד אשר מוכן כיום לספק את שירות ה- IPv6, ללקוחות המבקשים זאת. המשמעויות הן; כשל, שעלול לפגוע בשוק כולו, עיכוב ביכולת ההתפתחות של הרשת, חוסר יכולת להוסיף שירותים חדשים, ויכולות חדשות (למשל, במגזר המובייל) ועוד.

איגוד האינטרנט הישראלי, ציין, במכתבו, לשר כחלון, כי; "לאור התפתחות הרשת, מאגר הכתובות הזמינות במערך הקיים (IPv4), הולך ומצטמצם בקצב מואץ והמועד בו תיווצר מצוקת כתובות של ממש, מתקרב והולך. נושא זה, עומד על סדר היום ברוב מדינות המערב, בהן שיטת ה- IPv6 מחליפה את ה- IPv4 בתהליך הדרגתי, ובכך גדל מרחב הכתובות".

בארץ, למעט מחב"א (מפעיל הרשת הבין-אוניברסיטאית), ו’איגוד האינטרנט’ (במחלף האינטרנט הישראלי, IIX), שום ספק אינטרנט עדיין לא מציע IPv6, זמין או מציג לציבור תכנית למעבר כזה, וגם ארגונים מסחריים, ככל הידוע, אינם נערכים ליישום כזה.

ב-8 ביוני 2011, יצוין בעולם; "יום IPv6 העולמי", ובו יציעו ארגונים גדולים ברשת (כגון; גוגל (Google), פייסבוק (Facebook), אקמאי (Akamai – המספקת פתרונות הפצת תוכן לאתרים בעולם), ועוד, את כלל שירותיהם באמצעות IPv6, לבחינת תפעול גלובאלי וליצירת מוטיבציה; לפי מצב הדברים כרגע, לא יוכלו משתמשים ישראליים, אפילו להגיע לאתרים אלה, שלא לדבר על הצטרפות אתרים ישראליים למיזם.

שר התקשורת מר משה כחלון: האם ירים את הכפפה ויטפל בספקי האינטרנט

איגוד האינטרנט, אם כך קורא לשר התקשורת, לחייב את ספקי האינטרנט המסחריים, כחלק מתנאי הרישיון שלהם, לספק שירות IPv6 לטובת הצרכנים, במחיר זהה או דומה למחיר אותו שירות ב- IPv4.

כמו כן, קורא איגוד האינטרנט לממשלה לפעול למען קידום השימוש ב-IPv6, ובמוצרים התומכים בו, בכל ההתקשרויות הממשלתיות, תוך קביעה, כי עד לתאריך מסוים, קרוב ככל האפשר, יחויבו כל הספקים הממשלתיים לתמוך ב-IPv6.

דורון שקמוני, סגן נשיא איגוד האינטרנט הישראלי, אמר בפנייתו אל שר התקשורת, כי; "איגוד האינטרנט הישראלי, פעל לא מעט לקידום נושא ה- IPv6, אך נראה, כי המהלך לא יושלם ללא תמיכה ופעולה מצד הממשלה, שצריכה לסייע לפתרון הכשל בתהליך דומה לזה המתרחש בארה"ב ובמדינות אחרות.

מספר הגורמים המחוברים כיום ב-IPv6 בארץ הוא אפסי. גם כאשר יש לקוח המעוניין ברכישת קישור מבוסס IPv6, אף אחד מספקי האינטרנט המסחריים בישראל, אינו מוכן לספק לו שירות כזה".

אל נייר עמדה בנושא; משבר כתובות האינטרנט וIPv6 – לחץ כאן

תגובות • אודות הכותב

  כתב כאן ישראל

  כתב כאן ישראל | כאן נעים, הוא חבר מערכת ו/או מידע שהובא / נשלח על ידי פרטיים ואו מוסדות ואו על ידי כותב שבחר להישאר בעילום שם ונבדק לפני פרסומו על ידי מערכת האתר. פניות בדואר האלקטרוני אל כתב אתר כאן נעים: kanisrael2018@gmail.com

  הוסף תגובה

  לחצו פה להוסיף תגובה

  שינוי גודל גופנים