פורום כאן נעים

ראש הממשלה בנימין נתניהו בנאום בגני התערוכה

ראש הממשלה בנימין נתניהו ב'נאום גני התערוכה'.

רונאלדו, מגן דוד אדום ו’אבוט ישראל’ למען תרומות דם

הכדורגלן כריסטיאנו רונאלדו, תורם דם קבוע, קורא לציבור להצטרף לעידוד תרומות דם בישראל

הפצצת הכור הסורי – הסרט המלא

הסרט חושף את המותחן הדרמטי שעמד מאחורי הפצצת הכור הסורי. מי נתן את ההוראה על מה דיברו אולמרט ובוש? והיכן בילה גבי אשכנזי בזמן ההפצצה הקטלנית?

מיכאל בְּרִיזוֹן קורע את יאיר לפיד

מיכאל בְּרִיזוֹן הידוע בשם-העט ב. מיכאל והסאטיריקן והפובליציסט, קורע את יאיר לפיד לגזרים מפוצץ את הבלוף.

ארץ נהדרת | הטורטלים מארחים חברים לשבת

ארץ נהדרת | הטורטלים מארחים חברים לשבת.

חמש עובדות מדעיות על פסח

5 עובדות מדעיות שלא ידעת על פסח והשלכותיו עליך.

סחלב טעים וחמים | ליהי קרויץ

סחלב טעים וחמים-tasty and warm sahcla | מטבח בקלי קלות- ליהי קרויץ - הערוץ המקורי קל ומהיר.

למי שהחמיץ ראיון מיוחד עם מר בנימין נתניהו

למי שהחמיץ ראיון מיוחד עם מר בנימין נתניהו האדם, האיש לא ראש הממשלה.

שלמה ארצי עם עומר אדם | לא הפסקתי לחפש אותך

שלמה ארצי עם עומר אדם - לא הפסקתי לחפש אותך | מילים ולחן: שלמה ארצי | עיבוד והפקה מוזיקלית: יעקב למאי.

ד”ר אופיר ארצי על נזקי עור הפנים

ד"ר אופיר ארצי מומחה ברפואת עור ומין, המרכז המשולב לאסתטיקה, מחלקת עור על נזקי עור הפנים. "חיים בריא" עם פרופ' קרסו.

מפעל הפיס

נעים לעקוב אחרי

יום האישה הבינלאומי

איגוד לשכות המסחר: עליה בשנת 2010 של 20.3% במספר הנשים המנהלות

לדברי ישראלה שטיר, נשיאת קבוצת שטיר, וחברת נשיאות לשכת המסחר; “הנתונים המורים על גידול כמות הנשים העצמאיות בארץ ועל גידול בכמות הנשים בתפקידי ניהול, בהחלט מהווים מקור לאופטימיות בכל הקשור למעמד האישה המנהלת בארץ.
איגוד לשכות המסחר: עליה בשנת 2010 של 20.3% במספר הנשים המנהלות
איגוד לשכות המסחר: עליה בשנת 2010 של 20.3% במספר הנשים המנהלות

בשורות טובות לקראת ’יום האישה הבינלאומי’, שיחול מחרתיים (שלישי, 8.3), פרסם איגוד לשכות המסחר, מניתוח שערך אגף הכלכלה באיגוד, עולה, כי מספר הנשים המוגדרות כעצמאיות גדל בשנת 2010 ב-3.8%, בהשוואה לשנת 2009. המדובר בעלייה של כ-3,700 נשים, שמספרן, הסתכם בלמעלה מ-99 אלף נשים. כאשר העלייה העיקרית נרשמה במקצועות החופשיים, דוגמת: עורכות דין, רואות חשבון, ועוד.

מספר הנשים העוסקות כעצמאיות מהווה כ-28% מסך העצמאים בישראל, העומד על כ-351 אלף. לשם ההשוואה, מספר הגברים העצמאים רשם שיעור גידול דומה של 3.3%, שהם 8,100 איש, והסתכם בכ -252 אלף.

מן הסקירה, עוד עולה, כי שיעור ההשתתפות של הנשים ב’כח העבודה’, רשם גידול של 1.2% בלבד, מ- 52.5% בשנת 2009 לכ-53.1% בשנת 2010. לעומת זאת, שיעור ההשתתפות של הגברים בכח העבודה רשם בשנת 2010, גידול של 2.7%, מ-61.3% בשנת 2009 ל-63% בשנת 2010.

מניתוח תעסוקת נשים לפי אזורים (על פי נתוני 2009), עולה, כי במרכז; 29% מהנשים מועסקות, בעיר תל אביב – 22% מהנשים מועסקות, בצפון הארץ 14% מועסקות, בדרום – 13% מועסקות, בעיר חיפה – 13% מהנשים מועסקות, ובעיר ירושלים – 9%.

מניתוח מספר הנשים המועסקות בשנת 2010, עולה, כי נרשמה עלייה של 3.5% במספר הנשים המועסקות, המהווה למעלה מ- 47 אלף, שהסתכמה ב- 1.38 מיליון מועסקות.

כמו כן, עיקר הגידול בתעסוקת נשים, נרשם במספר הנשים המועסקות ב’תפקידי ניהול’, אשר רשם עלייה מרשימה של 20.3%, שהם כ-11,200 נשים, והסתכם ב- 66,500 אלף מנהלות בשנת 2010.

סך הנשים המועסקות בתפקידי ניהול, מהווה 4.8% מסך המועסקות. לעומת זאת, סך הגברים המועסקים בתפקידי ניהול מהווה 8.8% מסך המועסקים, ומספרם עומד על 136,000.

לדברי ישראלה שטיר, נשיאת קבוצת שטיר, וחברת נשיאות לשכת המסחר; “הנתונים המורים על גידול כמות הנשים העצמאיות בארץ ועל גידול בכמות הנשים בתפקידי ניהול, בהחלט מהווים מקור לאופטימיות בכל הקשור ל’מעמד האישה’ המנהלת בארץ. ישראל, תמיד השתרכה אחור ביחס למדינות העולם, בכל הקשור לאחוז הנשים המנהלות והנתונים האחרונים מסמנים צמצום הפערים.

חשוב לציין, כי הנתונים הגלובליים, מורים, כי נשים בתפקידי מפתח בעולם, מהוות כ-15% מכלל הנושאים במשרות ניהול בכירות, כאשר נתון זה לא השתנה מזה 5 שנים”.

עוד לדברי שטיר; “מחקרים, הוכיחו, כי שילוב נשים בתפקידי ניהול משפר את הביצועים של החברות, נשים בדרך כלל מעמיקות ויסודיות יותר מהגברים, הן בעלות אינטליגנציה רגשית המאפשרת להן לראות מעבר למקרו. אך לצערי, בישראל וכנראה בעולם כולו, לא מספיק מאמצים את הגישה הזו, הנתמכת ע”י מחקרים רבים וברוב החברות שולטת עדיין, הדעה המסורתית, כי אישה פחות מתאימה בכישוריה לשמש בתפקידי ניהול בכירים. כאשת עסקים, הפועלת שנים בעולם העסקים בארץ ובחו”ל נתונים אילו לא מספקים”.

מירה מינס, מנכ”ל ברליץ ישראל, וחברת נשיאות בלשכת המסחר

לדברי מירה מינס, מנכ”ל ברליץ ישראל, וחברת נשיאות בלשכת המסחר; “נתונים אלו, מחזקים את המגמה העולמית ולפיה מקומן של הנשים בשוק התעסוקה ובכלל זאת ברמות הגבוהות ביותר הולך וגדל.

כמי שמנהלת את הסניף הישראלי של רשת בינלאומית גדולה וותיקה, אני יכולה לציין שישראל נמצאת במקום מוביל, ואני גאה על כך”.

עלייה של 2.5%, נרשמה במספר הנשים המועסקות כפקידות, שהם כ- 10,000 נשים, שהסתכמה ב- 356 אלף. מספר המועסקות כ’סוכנות מכירות’, ו’עובדות בענפי השירותים’, רשם עלייה של 2.8% שהן 9,200 נשים והסתכם ב- 335 אלף.

בנוסף, נרשמה עלייה של 10.3% במספר המועסקות כ’עובדות בלתי מקצועיות’ (ניקיון, שליחות, אבטחה, וכדומה), שהן 9,200 נשים, ומספרן בשנת 2010, הסתכם ב- 98.7 אלף.

בשנת 2010, לא חל שינוי במספר המועסקות כעובדות מקצועיות בתחום ה’חקלאות’, שנותר על 4,900 נשים. מספר המועסקות כעובדות מקצועיות בתחום ה’תעשייה והבניין’, ירד ב- 6.9%, שהן 3,300 נשים, והסתכם ב- 45 אלף.

יצוין, כי בנשיאות לשכת המסחר ת”א והמרכז, מכהנות 5 נשות עסקים; ישראלה שטיר, נשיאת קבוצת שטיר; מירה אלטמן, מנכ”ל בניניי האומה; מירה מינס, מנכ”ל ברליץ ישראל; טלי גיל קמיר, סמנכ”ל חברת י. גיל מדיקל בע”מ; נגה קובץ, מנכ”ל חברת עיצוב אונליין.
 • אודות הכותב

  כתב כאן ישראל

  כתב כאן ישראל | כאן נעים, הוא חבר מערכת ו/או מידע שהובא / נשלח על ידי פרטיים ואו מוסדות ואו על ידי כותב שבחר להישאר בעילום שם ונבדק לפני פרסומו על ידי מערכת האתר. פניות בדואר האלקטרוני אל כתב אתר כאן נעים: kanisrael2018@gmail.com

  הוסף תגובה

  לחצו פה להוסיף תגובה

  שינוי גודל גופנים