פורום כאן נעים

פגישת ראש הממשלה עם המאבטח ששב מירדן

נתניהו: "שמחתי לפגוש הבוקר את השגרירה עינת ואת המאבטח זיו. הם מייצגים את מדינת ישראל - ומדינת ישראל לא שוכחת את זה אפילו לרגע אחד".

כיצד להתנהג באירוע טביעה סרטון מד"א

כיצד להתנהג באירוע טביעה | סרטון בשפה העברית באדיבות מד"א.

שלישיית הגשש החיוור בחוף הים

הגשש החיוור בתכנית "סופסופ" בשנת 1988, מנחה גבי גזית. ערוץ 1.

יוסי ביטון הפקת קיץ 2017

יוסי ביטון הפקת קיץ 2017 | איפור קיץ.

איך ניצחו הצמחוניים (פיל ו-תאו) את הטורף אריה

איך ניצחו הצמחוניים (פיל ו-תאו) את הטורף הלביאה

ילד מיוחד, וסוס מיוחד | חובה לצפות

כשהגעתי הביתה וצפיתי בסרטון הבנתי את העוצמה של אותו רגע של בני ארז הלוקה ב'תסמונת ויליאמס' והסוס הרגיש.

מפעל הפיס

צהל איתם – ולמענם

צהל איתם - ולמענם | כך נראה ההאקתון הצה"לי שמפתח פתרונות לקשיים של ילדים אוטיסטים. עוד טכנולוגיות שפותחו בפרויקט המיוחד, עכשיו באתר צה"ל: http://bit.ly/2vsq4w7

שום פלפל ושמן זית עם חיים כהן – קרין גורן

שום פלפל ושמן זית עם חיים כהן - קרין גורן.

נעים לעקוב אחרי

לאישה

הצעת חוק לעידוד שילוב וקידום נשים והתאמתם למקומות עבודה אושרה בקריאה שנייה ושלישית

ח"כ דותן: התאמה אמיתית של מקומות עבודה לנשים, פירושה – השקעה באמצעים טכנולוגים דוגמת שיחת ועידה בוידיאו, כדי לאפשר לנשים להשתתף בישיבות מהבית • ח"כ שמטוב: "מתן תמריץ למעסיקים, יעודדם לקדם ולשלב נשים"
הצעת חוק לעידוד שילוב וקידום נשים והתאמתם למקומות עבודה אושרה בקריאה שנייה ושלישית
הצעת חוק לעידוד שילוב וקידום נשים והתאמתם למקומות עבודה אושרה בקריאה שנייה ושלישית

הועדה לקידום מעמד האישה אישרה היום פה אחד, לקריאה שנייה ושלישית את הצעת חוק לעידוד של שילוב וקידום של נשים בעבודה ושל התאמה של מקומות עבודה לנשים, התשס"ח-2008, שהגישה ח"כ עמירה דותן. בישיבה השתתפו, ח"כ ליה שמטוב – יו"ר הוועדה, ח"כ עמירה דותן, נציגי משרד המשפטים, התמ"ת, האוצר, לשכת עורכי הדין, הנהלת בתי המשפט, הסתדרות העובדים הלאומית וארגוני נשים.

נשים, מהוות כיום כ-47% מכוח העבודה בישראל. שיעור השתתפותן של נשים בשוק העבודה ורמת השכלתן עולים בהתמדה בעשורים האחרונים. למרות נתונים אלה נשים עדיין רחוקות ממימוש הפוטנציאל שלהן בשוק העבודה בייחוד בענפי עבודה מסוימים הנחשבים "גבריים".

כמו כן, קיימים פערים משמעותיים בין נשים לגברים בגובה השכר, בתנאי ההעסקה ובקידומן לתפקידים בכירים ולעמדות ניהול.
תופעות אלו נובעות בין היתר מכך ששוק העבודה אינו מותאם לנשים ולהורות.

מטרת הצעת החוק להגביר ולטפח מודעות ציבורית ולהביא לשינוי התרבות העסקית בישראל, על מנת לעודד שילוב וקידום נשים בעבודה תוך התאמת מקומות העבודה לנשים ולהורות.

הצעת החוק, קובעת, כי תוקם במשרד התמ"ת "מועצה ציבורית לקידום ושילוב נשים בעבודה", בת 11 חברים ובראשה תעמוד שופטת בדימוס של בית המשפט העליון, בית המשפט המחוזי או בית הדין הארצי לעבודה. חברי המועצה יהיו נציגי משרדי ממשלה, ארגוני נשים, ארגוני מעסיקים ונציגי אקדמיה מתחום המיגדר.

תפקיד המועצה לקבוע אמות מידה ולייעץ לשר התמ"ת בכל הנוגע להענקת אותות הכרה ומענקים למעסיקים אשר פעלו להתאמת מקום העבודה לנשים, לשילובן ולקידומן בעבודה. אמות המידה ייקבעו על ידי השר, על פי המלצת המועצה הציבורית ובאישור הוועדה לקידום מעמד האישה של הכנסת.

בנוסף, מוסמכת המועצה הציבורית לייעץ לשר בעניין עריכת מחקרים ותוכניות ניסיוניות לשם בחינת דרכים להתאמת מקומות עבודה לנשים ולהורות ושילוב וקידום של נשים בעבודה, וכן בעניין סיוע וייעוץ למעסיקים המעוניינים לפעול בדרכים כאמור.

ההצעה תועלה לאישור סופי בקריאה שנייה ושלישית במליאת הכנסת מחר, יום ג’, (1/4/08).

ח"כ ליה שמטוב, יו"ר הועדה: "הצעה זו המצטרפת להצעות נוספות, תבטיח קידום ושילוב נשים בשוק התעסוקה בישראל. מתן תמריץ בצורת אותות הכרה ומענקים למעסיקים, יעודד מעסיקים לקדם ולשלב נשים מחד ולבצע התאמה של מקום העבודה לנשים ולהורות מאידך".

ח"כ שמטוב, הוסיפה: "זוהי בשורה לציבור הנשים וההורים בישראל, אני מברכת על הצעת החוק ומאמינה שבדרך זו תושג המטרה".

ח"כ עמירה דותן: "התאמה אמיתית של מקומות עבודה לנשים פירושה למשל: השקעה באמצעים טכנולוגים דוגמת שיחת ועידה בוידיאו, כדי לאפשר לנשים להשתתף בישיבות מהבית, ואינה מסתכמת בקיצור שעות העבודה והתקנת פינות הנקה…".

תגובות • אודות הכותב

  כתב כאן נעים

  כתב כאן נעים, הוא חבר מערכת ו/או מידע שהובא / נשלח על ידי פרטיים ואו מוסדות ואו על ידי כותב שבחר להישאר בעילום שם ונבדק לפני פרסומו על ידי מערכת האתר. פניות בדואר האלקטרוני אל כתב אתר כאן נעים: kannaim2017@gmail.com

  הוסף תגובה

  לחצו פה להוסיף תגובה

  שינוי גודל גופנים