יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל

פורום כאן נעים

איגרת שר הביטחון מר אביגדור ליברמן | יום הזיכרון

איגרת שר הביטחון מר אביגדור ליברמן | יום הזיכרון התשע"ז 2017

הפסקת אוכל: ארוחות בוקר עם שי לי ליפא

רותי רוסו וקבוצת ילדים מארחים במטבח של "הפסקת אוכל" את מנחת תוכניות הבישול שי לי ליפא.

ראש הממשלה נתניהו עם מזכיר ההגנה האמריקני מאטיס

פגישת ראש הממשלה בנימין נתניהו עם מזכיר ההגנה האמריקני ג'יימס מאטיס

בני סכנין נגד הפועל ב"ש | 3:1 | 22.4.2017

בני סכנין נגד הפועל ב"ש | 3:1 | 22.4.2017 | תקציר המשחק באיכות גבוהה

קסם הגולן – רמת הגולן

אבי בהרי, צילם וערך סרטון טבע פסטורלי המתעד את נופיה הפראיים של רמת הגולן.

מציאות נושכת | על פליטי הריאליטי

מציאות נושכת - הסרט המלא (על פליטי הריאליטי)

מפעל הפיס

חקלאות ישראל קיבוץ

קיבוץ מבוא-חמה חנך רפת לשירותי חליבה עם רפת גשור

מזכ"ל התנועה הקיבוצית, ניר מאיר: "ממשלת ישראל הנוכחית מנהלת כלכלה אנטי ציונית וזונחת את פיתוח הכלכלה והחקלאות המקומית" ◄ אני מפציר בכם לנהל סיכונים באופן זהיר ולא להיחשף להשקעות כבדות מדי. תאמינו לי - אין על מי לסמוך לא בהתנהלות ולא בהשקעות, ואני אומר זאת כמי שליווה את הקמת רפת החלב האחרונה ב-מגזר הקיבוצי".
ילדי קיבוץ מבוא-חמה ברפת החדשה שנחנכה עם שירותי חליבה עם רפת קיבוץ גשור | צילום: ינון ברגיל
ילדי קיבוץ מבוא-חמה ברפת החדשה שנחנכה עם שירותי חליבה עם רפת קיבוץ גשור | צילום: ינון ברגיל

יש סיבה לגאווה; חמישים שנה להתיישבות בגולן; מְבוֹא חַמָּה קיבוץ של תנועת התק"ם הנמצא בדרום רמת הגולן הנחשב היישוב הדרומי ביותר בגולן השוכן על רמה בחלקה הדרומי של רמת הגולן. ביום שישי האחרון בטקס מכובד ומרגש נחנכה רפת קיבוץ מבוא-חמה. שירותי החליבה; יהיו משותפים לרפת החדשה ולרפת הוותיקה בקיבוץ גשור. בהקמת הרפת הושקעו למעלה  מ- 10 מיליון שקלים חדשים. כאשר מכסת החלב היא כ- 3.3 מיליון ליטר בשנה.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו לכאן נעים’ בפייסבוק’ או בטוויטר.

הפתרון היצירתי עלה לאחר שהתברר בסוף שנות ה-90 של המאה הקודמת שבכל קיבוצי הגולן, פרט למבוא חמה נבנו רפתות (עצמאיות או בשותפות) ורק קיבוץ מבוא חמה, נותרו ללא פתרון. ראובן טנא זכרו לברכה, שהיה באותם הימים מרכז המשק בקיבוץ מבוא חמה, התמיד בתפקידיו השונים במשך השנים לפנות לגורמים הרלוונטיים ולתבוע מימוש ההבטחה למבוא חמה – רפת חדשה.

בין השאר פנה בתחילת שנות האלפיים אל ניר מאיר ששימש אז כמרכז ועדת המשק בתק"מ/תק"צ. לאחר 17 שנים הושלם בסופו של דבר המהלך. טנא, לא זכה לראות את חלומו מתגשם, והוא נפטר לפני שנתיים. ברפת החדישה נבנתה פינת זכרון לראובן טנא זכרו לברכה,.

 מזכיר כללי של התנועה הקיבוצית, ניר מאיר
מזכיר כללי של התנועה הקיבוצית, ניר מאיר

ניר מאיר, כיום מזכיר כללי של התנועה הקיבוצית, שהיה ראשון הדוברים בטקס העלה על נס את פועלו של ראובן טנא ואמר, כי מבחינתו מדובר בסגירת מעגל. מזכיר כללי של התנועה הקיבוצית, הוסיף; "זוהי תקופה קשה לחקלאות בכלל ולחקלאות בצפון, בפרט.

ממשלת ישראל הנוכחית מנהלת כלכלה אנטי ציונית וזונחת את פיתוח הכלכלה והחקלאות המקומית בניסיון להפחית אחוז או כמה פרומילים מיוקר המחיה. לכן, אני מפציר בכם לנהל סיכונים באופן זהיר ולא להיחשף להשקעות כבדות מדי. תאמינו לי – אין על מי לסמוך לא בהתנהלות ולא בהשקעות, ואני אומר זאת כמי שליווה את הקמת רפת החלב האחרונה במגזר הקיבוצי".

█ ניר מאיר: קיומה של רפת חלב היום בישראל ובטח ברמת הגולן הוא לא דבר מובן מאליו

יושב ראש קיבוץ מבוא-חמה החבר אסא גיארי, העלה על נס את תרומתם  של רבים לבניית הרפת וביניהם טנא זכרו לברכה, שלמה גלעד (קשת) מרכז המשק הנוכחי וכן לראש המועצה האזורית גולן, מר אלי מלכה וכמובן לאנשי מועצת החלב.

גיארי, הוסיף: "קיומה של רפת חלב היום בישראל ובטח ברמת הגולן הוא לא דבר מובן מאליו. האיומים על הענף רבים, רמת אי הוודאות גבוהה ומקשה על היכולת לתכנן לטווח ארוך. נדרשת התייעלות מתמדת והשקעות כבדות וזאת על מנת לקיים רפת יעילה, המייצרת חלב באיכות גבוהה, וגם מקפידה על רווחת הפרה ובריאותה.

לשם כך, נדרשת רמת ניהול גבוהה". כמו כן ציין גיארי את תרומתם של הארגון האזורי משקי עמק הירדן ושל קרן קמ"ע בתנועה הקיבוצית בראשות המנהל הכללי דגן לוין שסייעו במימון הפרויקט.

תגובות  • אודות הכותב

    כתב כאן נעים

    כתב כאן נעים, הוא חבר מערכת ו/או מידע שהובא / נשלח על ידי פרטיים ואו מוסדות ואו על ידי כותב שבחר להישאר בעילום שם ונבדק לפני פרסומו על ידי מערכת האתר. פניות בדואר האלקטרוני אל כתב אתר כאן נעים: kannaim2017@gmail.com

    שינוי גודל גופנים