פורום כאן נעים

דברי ראש הממשלה בנימין נתניהו חונך כביש 31 בערד

ראש הממשלה בנימין נתניהו, יחד עם שר הביטחון אביגדור ליברמן ושר התחבורה והמודיעין ישראל כץ, חונכים את כביש 31 באזור ערד.

כיצד להתנהג באירוע טביעה סרטון מד"א

כיצד להתנהג באירוע טביעה | סרטון בשפה העברית באדיבות מד"א.

שלישיית הגשש החיוור בחוף הים

הגשש החיוור בתכנית "סופסופ" בשנת 1988, מנחה גבי גזית. ערוץ 1.

אודטה שוורץ האמנתי לו | עוד גבר מתחזה

העיתונאית אודטה שוורץ, על גבר מתחזה שהייתה עמו ביחסים: האמנתי לו | הכתב חיים אתגר, ערוץ 2.

המורה התמוטט בשיעור – התלמיד הציל את חייו

המורה דר' "מרקוס הילסנרט" התמוטט באמצע השיעור - התלמיד מתנדב נוער מד"א "אולי רפאלי" ביצע בו פעולות החייאה בהדרכה טלפונית של חובשת במוקד שרי קליין - כתבתו של פוראת נאסר - המהדורה המרכזית - ערוץ 2.

שום פלפל ושמן זית עם חיים כהן – קרין גורן

שום פלפל ושמן זית עם חיים כהן - קרין גורן.

פיתות מתנפחות. מאלף עד תיו

מתכון לפיתות מתנפחות ונפתחות בקלות. בתנור ביתי רגיל. קל, פשוט, ברור ומפורט. מפי מקס מלכיאל.

למי שהחמיץ ראיון מיוחד עם מר בנימין נתניהו

למי שהחמיץ ראיון מיוחד עם מר בנימין נתניהו האדם, האיש לא ראש הממשלה.

תרקוד היא אמרה לו… תרקוד

תרקוד היא אמרה לו... תרקוד. שווה אולי תלמד משהו יא גבר.

ד"ר אופיר ארצי על נזקי עור הפנים

ד"ר אופיר ארצי מומחה ברפואת עור ומין, המרכז המשולב לאסתטיקה, מחלקת עור על נזקי עור הפנים. "חיים בריא" עם פרופ' קרסו.

מפעל הפיס

נעים לעקוב אחרי

מבקים כאן ישראל

A feed could not be found at http://kanisrael.co.il/?feed=rss2. A feed with an invalid mime type may fall victim to this error, or SimplePie was unable to auto-discover it.. Use force_feed() if you are certain this URL is a real feed.
חקלאות ישראל קיבוץ

קיבוץ מבוא-חמה חנך רפת לשירותי חליבה עם רפת גשור

מזכ"ל התנועה הקיבוצית, ניר מאיר: "ממשלת ישראל הנוכחית מנהלת כלכלה אנטי ציונית וזונחת את פיתוח הכלכלה והחקלאות המקומית" ◄ אני מפציר בכם לנהל סיכונים באופן זהיר ולא להיחשף להשקעות כבדות מדי. תאמינו לי - אין על מי לסמוך לא בהתנהלות ולא בהשקעות, ואני אומר זאת כמי שליווה את הקמת רפת החלב האחרונה ב-מגזר הקיבוצי".
ילדי קיבוץ מבוא-חמה ברפת החדשה שנחנכה עם שירותי חליבה עם רפת קיבוץ גשור | צילום: ינון ברגיל
ילדי קיבוץ מבוא-חמה ברפת החדשה שנחנכה עם שירותי חליבה עם רפת קיבוץ גשור | צילום: ינון ברגיל

יש סיבה לגאווה; חמישים שנה להתיישבות בגולן; מְבוֹא חַמָּה קיבוץ של תנועת התק"ם הנמצא בדרום רמת הגולן הנחשב היישוב הדרומי ביותר בגולן השוכן על רמה בחלקה הדרומי של רמת הגולן. ביום שישי האחרון בטקס מכובד ומרגש נחנכה רפת קיבוץ מבוא-חמה. שירותי החליבה; יהיו משותפים לרפת החדשה ולרפת הוותיקה בקיבוץ גשור. בהקמת הרפת הושקעו למעלה  מ- 10 מיליון שקלים חדשים. כאשר מכסת החלב היא כ- 3.3 מיליון ליטר בשנה.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו לכאן נעים’ בפייסבוק’ או בטוויטר.

הפתרון היצירתי עלה לאחר שהתברר בסוף שנות ה-90 של המאה הקודמת שבכל קיבוצי הגולן, פרט למבוא חמה נבנו רפתות (עצמאיות או בשותפות) ורק קיבוץ מבוא חמה, נותרו ללא פתרון. ראובן טנא זכרו לברכה, שהיה באותם הימים מרכז המשק בקיבוץ מבוא חמה, התמיד בתפקידיו השונים במשך השנים לפנות לגורמים הרלוונטיים ולתבוע מימוש ההבטחה למבוא חמה – רפת חדשה.

בין השאר פנה בתחילת שנות האלפיים אל ניר מאיר ששימש אז כמרכז ועדת המשק בתק"מ/תק"צ. לאחר 17 שנים הושלם בסופו של דבר המהלך. טנא, לא זכה לראות את חלומו מתגשם, והוא נפטר לפני שנתיים. ברפת החדישה נבנתה פינת זכרון לראובן טנא זכרו לברכה,.

 מזכיר כללי של התנועה הקיבוצית, ניר מאיר
מזכיר כללי של התנועה הקיבוצית, ניר מאיר

ניר מאיר, כיום מזכיר כללי של התנועה הקיבוצית, שהיה ראשון הדוברים בטקס העלה על נס את פועלו של ראובן טנא ואמר, כי מבחינתו מדובר בסגירת מעגל. מזכיר כללי של התנועה הקיבוצית, הוסיף; "זוהי תקופה קשה לחקלאות בכלל ולחקלאות בצפון, בפרט.

ממשלת ישראל הנוכחית מנהלת כלכלה אנטי ציונית וזונחת את פיתוח הכלכלה והחקלאות המקומית בניסיון להפחית אחוז או כמה פרומילים מיוקר המחיה. לכן, אני מפציר בכם לנהל סיכונים באופן זהיר ולא להיחשף להשקעות כבדות מדי. תאמינו לי – אין על מי לסמוך לא בהתנהלות ולא בהשקעות, ואני אומר זאת כמי שליווה את הקמת רפת החלב האחרונה במגזר הקיבוצי".

█ ניר מאיר: קיומה של רפת חלב היום בישראל ובטח ברמת הגולן הוא לא דבר מובן מאליו

יושב ראש קיבוץ מבוא-חמה החבר אסא גיארי, העלה על נס את תרומתם  של רבים לבניית הרפת וביניהם טנא זכרו לברכה, שלמה גלעד (קשת) מרכז המשק הנוכחי וכן לראש המועצה האזורית גולן, מר אלי מלכה וכמובן לאנשי מועצת החלב.

גיארי, הוסיף: "קיומה של רפת חלב היום בישראל ובטח ברמת הגולן הוא לא דבר מובן מאליו. האיומים על הענף רבים, רמת אי הוודאות גבוהה ומקשה על היכולת לתכנן לטווח ארוך. נדרשת התייעלות מתמדת והשקעות כבדות וזאת על מנת לקיים רפת יעילה, המייצרת חלב באיכות גבוהה, וגם מקפידה על רווחת הפרה ובריאותה.

לשם כך, נדרשת רמת ניהול גבוהה". כמו כן ציין גיארי את תרומתם של הארגון האזורי משקי עמק הירדן ושל קרן קמ"ע בתנועה הקיבוצית בראשות המנהל הכללי דגן לוין שסייעו במימון הפרויקט.

תגובות  • אודות הכותב

    כתב כאן ישראל

    כתב כאן ישראל | כאן נעים, הוא חבר מערכת ו/או מידע שהובא / נשלח על ידי פרטיים ואו מוסדות ואו על ידי כותב שבחר להישאר בעילום שם ונבדק לפני פרסומו על ידי מערכת האתר. פניות בדואר האלקטרוני אל כתב אתר כאן נעים: kanisrael2018@gmail.com

    שינוי גודל גופנים