פורום כאן נעים

הצהרות ראש הממשלה נתניהו ונשיא ארגנטינה

הצהרות ראש הממשלה מר בנימין נתניהו ונשיא ארגנטינה מר מאוריסיו מאקרי לאחר פגישתם היום (שלישי).

כיצד להתנהג באירוע טביעה סרטון מד”א

כיצד להתנהג באירוע טביעה | סרטון בשפה העברית באדיבות מד"א.

שלישיית הגשש החיוור בחוף הים

הגשש החיוור בתכנית "סופסופ" בשנת 1988, מנחה גבי גזית. ערוץ 1.

אודטה שוורץ האמנתי לו | עוד גבר מתחזה

העיתונאית אודטה שוורץ, על גבר מתחזה שהייתה עמו ביחסים: האמנתי לו | הכתב חיים אתגר, ערוץ 2.

איך ניצחו הצמחוניים (פיל ו-תאו) את הטורף אריה

איך ניצחו הצמחוניים (פיל ו-תאו) את הטורף הלביאה

ילד מיוחד, וסוס מיוחד | חובה לצפות

כשהגעתי הביתה וצפיתי בסרטון הבנתי את העוצמה של אותו רגע של בני ארז הלוקה ב'תסמונת ויליאמס' והסוס הרגיש.

מפעל הפיס

צהל איתם – ולמענם

צהל איתם - ולמענם | כך נראה ההאקתון הצה"לי שמפתח פתרונות לקשיים של ילדים אוטיסטים. עוד טכנולוגיות שפותחו בפרויקט המיוחד, עכשיו באתר צה"ל: http://bit.ly/2vsq4w7

שום פלפל ושמן זית עם חיים כהן – קרין גורן

שום פלפל ושמן זית עם חיים כהן - קרין גורן.

נעים לעקוב אחרי

חג אהבה ♥ ולנטיין דיי

מה זאת אהבה? 6 מפורסמים, הגו בעבורנו בשאלה הנצחית הזו

יהודה עמיחי כתב: "אהבה היא להשחיל בדידות בבדידות" 💖 נקודת מבטה של לאה גולדברג הייתה פסימית הרבה יותר. בשיר "אהבתה של תרזה דה-מון" כתבה: "קללה נמרצת זו שבה קוללתי / שהתמימים קוראים לה אהבה" 💖 מפורסמים, כיום, הגו בעבורנו בשאלה הנצחית, אהבה מהי וחזרו עם מסקנות קצרות ומחכימות.

לאהבה כידוע תפקידים רבים בחיינו וקיימות אינסוף דרכים להתייחס לרעיון שהאהבה מייצגת, כך שכל ניסיון להגדיר אותה הוא מורכב לאין שיעור ומכיל בתוכו מושגים מעולמות תוכן משלימים; פיזיולוגיים, פסיכולוגיים, חברתיים ורוחניים.

מי שהייתה סופרת ומתרגמת ישראלית, כלת פרס ישראל המשוררת דליה רביקוביץ’ תרמה בספר “מים רבים” לניסיון להגדיר מהי אהבה בשירה העברית. משוררים ממעטים להגדיר ‘אהבה’ מפני שהגדרתה עלולה לבטל את הקסם שבה. בניגוד למדען ולפילוסוף, המשורר הרומנטי, ניזון דווקא מהכישלון להגדיר את האהבה, ממש כשם שהמשורר הדתי ניזון מקוצר לשונו לתאר את גדולת האל.

💖 יהודה עמיחי, כתב: “אהבה היא להשחיל בדידות בבדידות

מגדולי המשוררים העבריים בעת החדשה, מסאי, סופר, מתרגם ועורך שהשפיע רבות על התרבות היהודית המודרנית המכונה המשורר הלאומי חיים נחמן ביאליק, ששאל “מה זאת אהבה?”, לא התמודד עם השאלה הזאת, כמו משוררים שקדמו לו בשירה העברית.

המשורר יהודה עמיחי, זוכה פרס ישראל לשירה, הנחשב לפורץ דרך ומחולל מהפכה בשירה העברית החדשה ונמנה עם הבולטים בשירה הבינלאומית במאה ה-20, כתב; “אהבה היא להשחיל בדידות בבדידות“, ונקודת מבטה של לאה גולדברג משהייתה מהמשוררים העבריים המפורסמים ביותר בעת החדשה, סופרת מבוגרים וילדים, מתרגמת, מבקרת וחוקרת ספרות, כלת פרס ישראל לספרות לשנת 1970, פרופסור לספרות כללית והשוואתית הייתה פסימית הרבה יותר בנושא האהבה.

מה זאת אהבה? 6 מפורסמים, הגו בעבורנו בשאלה הנצחית הזו
מה זאת אהבה? 6 מפורסמים, הגו בעבורנו בשאלה הנצחית הזו | זוג ביום האהבה | צילום ארכיון

בשיר “אהבתה של תרזה דה-מון” כתבה, גולדברג; “קללה נמרצת זו שבה קוללתי / שהתמימים קוראים לה אהבה”. גם אלכסנדר פן, ענה: “א-ה-בה?! – / זה מצרך, שאצלנו הרדיו / מחלק בלילות / לזוגות אומללים.  אצלו הגדרת האהבה היא מעשה שייתכן רק לרובוטים.

כך או אחרת, פרופ’ ג’ורג’ וליאנט מאוניברסיטת הארווארד ערך מחקר בנושא במשך 75 שנה והגיע למסקנה ברורה אחת; “אושרהוא אהבה. סוף פסוק”. אגב, המחקר שהתחיל ב-1938, עקב אחר 268 בוגרי הארווארד במשך 75 שנה ומדד מכלול עצום של מאפיינים פסיכולוגיים, אנתרופולוגיים ופיזיים – החל מסוג אישיות ומנת משכל וכלה בהרגלי שתייה וקשרים משפחתיים – בניסיון לזהות מהם הגורמים התורמים לאושר האנושי.

💖 אהבה פירושה לעולם לא לומר “אני מצטער”

לקראת הוולנטיין דיי, עלתה השאלה העתיקה ביותר, מה זאת אהבה? שישה מפורסמים, הגו בעבורנו בשאלה הנצחית הזאת וחזרו אלינו עם מסקנות קצרות;

💖 דוקטור דב קליין, בעל מרכז רפואי, על שמו; “אהבה בשבילי היא לקבל את האחר כמו שהוא, בלי בכלל לשים לב שיש לו אילו שהן מגרעות. לא להתעלם מהן, אלא פשוט לא לדעת על קיומן. זו בעיניי העדות הטובה ביותר לקיומו של ענן הטשטוש הרגשי שנקראאהבה…”.

💖 שרון איילון, שגרירת מותג הטיפוח Promise; “אהבה היא שהזמן עובר מהר ורק רוצים לעצור, שהחיבוק מחמם ועוטף ונותן ביטחון, שלמילים שנאמרות יש משמעות וגם לשתיקה, שנמצאים באוהל ומרגישים בארמון, שאפשר רק להניח את הראש והכל כבר לא חשוב”.

💖 בועז שטיין, גורו מייק אפ ובעל מותג איפור; “אהבה בהגדרתה  היא קבוצת רגשות וחוויות הקשורות לתחושה של חיבה עזה  לאדם, בעל-חיים, חפץ ואף רעיון. אני תמיד אוהב לתת את הדוגמה הבאה; ילדה קטנה שואלת את אחיה, מה זו אהבה? האח עונה;אהבה זה שאני יודע שאת גונבת לי כל יום את השוקולד מהתיק שלי, אבל אני ממשיך לשים אותו באותו המקום….”.

💖 רוית אסף, דוגמנית בדימוס ובעלת רשת בתי ספר למקצועות האיפור; “אהבה מבחינתי זה למצוא את האחד שחיפש אותך כל חייו! אני מסתבר מצאתי, כי המדד  הכי נכון לאהבה הוא כי גם אם אתה נמצא עם אדם כל היום – בשנייה שהוא הולך אתה כבר מתחיל להתגעגע”.

💖 רזיאלה גרשון, מעצבת אופנה; “אחד מסרטי האהבה הגדולים בכל הזמנים הוא “סיפור אהבה” שנעשה ב-1970 על פי ספרו האלמותי של אריך סגל. השחקנית אלי מגרו אומרת שם לשחקן ששיחק לצידה כבן זוגה ראיין אוניל, כי; “אהבה פירושה לעולם לא לומר “אני מצטער“. בעיני, אין יותר מדויק מזה”.

💖 חלי ממן, מייסדת קבוצות תמיכה לאורח חיים בריא; “עבורי אהבה היא קודם כל קבלה של עצמי, היא לדעת לקבל את עצמי בלי שיפוטיות ובלי שום כעס, כאחת שחיה לא מעט שנים והתמודדה עם בעיית השמנה, אני  זוכרת לא מעט רגעים של כעס נוראי ושיפוטיות, אני אדם שאוהב אנשים ומאז שלמדתי לאהוב את מי שאני האהבה שלי לאחר התחזקה עוד יותר…”

גילוי נאות; מבין המצוטטים בועז שטיין, הוא המיוצג היחיד של כותב שורות אלו.

תגובות  • שינוי גודל גופנים