פורום כאן נעים

דברי ראש הממשלה בנימין נתניהו חונך כביש 31 בערד

ראש הממשלה בנימין נתניהו, יחד עם שר הביטחון אביגדור ליברמן ושר התחבורה והמודיעין ישראל כץ, חונכים את כביש 31 באזור ערד.

כיצד להתנהג באירוע טביעה סרטון מד"א

כיצד להתנהג באירוע טביעה | סרטון בשפה העברית באדיבות מד"א.

שלישיית הגשש החיוור בחוף הים

הגשש החיוור בתכנית "סופסופ" בשנת 1988, מנחה גבי גזית. ערוץ 1.

אודטה שוורץ האמנתי לו | עוד גבר מתחזה

העיתונאית אודטה שוורץ, על גבר מתחזה שהייתה עמו ביחסים: האמנתי לו | הכתב חיים אתגר, ערוץ 2.

המורה התמוטט בשיעור – התלמיד הציל את חייו

המורה דר' "מרקוס הילסנרט" התמוטט באמצע השיעור - התלמיד מתנדב נוער מד"א "אולי רפאלי" ביצע בו פעולות החייאה בהדרכה טלפונית של חובשת במוקד שרי קליין - כתבתו של פוראת נאסר - המהדורה המרכזית - ערוץ 2.

שום פלפל ושמן זית עם חיים כהן – קרין גורן

שום פלפל ושמן זית עם חיים כהן - קרין גורן.

פיתות מתנפחות. מאלף עד תיו

מתכון לפיתות מתנפחות ונפתחות בקלות. בתנור ביתי רגיל. קל, פשוט, ברור ומפורט. מפי מקס מלכיאל.

למי שהחמיץ ראיון מיוחד עם מר בנימין נתניהו

למי שהחמיץ ראיון מיוחד עם מר בנימין נתניהו האדם, האיש לא ראש הממשלה.

תרקוד היא אמרה לו… תרקוד

תרקוד היא אמרה לו... תרקוד. שווה אולי תלמד משהו יא גבר.

ד"ר אופיר ארצי על נזקי עור הפנים

ד"ר אופיר ארצי מומחה ברפואת עור ומין, המרכז המשולב לאסתטיקה, מחלקת עור על נזקי עור הפנים. "חיים בריא" עם פרופ' קרסו.

מפעל הפיס

נעים לעקוב אחרי

מבקים כאן ישראל

A feed could not be found at http://kanisrael.co.il/?feed=rss2. A feed with an invalid mime type may fall victim to this error, or SimplePie was unable to auto-discover it.. Use force_feed() if you are certain this URL is a real feed.
כאן כסף מדבר

ישראל ראשונה בעולם בתחרות לחקירת הלבנת ההון

ראש הרשות לאיסור הלבנת הון ומימון טרור, ד"ר שלומית ווגמן-רטנר: "המקרה הזוכה ממחיש את תפקידה המשמעותי של הרשות בחקירות הלבנת הון, יכולתה לזהות ולנתח פעילות חריגה ותרומתה להעלאת המודעות לתחומי הלבנת הון בסיכון".
דוקטור שלומית ווגמן-רטנר, ראש הרשות לאיסור הלבנת הון ומימון טרור
דוקטור שלומית ווגמן-רטנר, ראש הרשות לאיסור הלבנת הון ומימון טרור

הרשות לאיסור הלבנת הון ומימון טרור ב'משרד המשפטים' זכתה במקום הראשון בתחרות בין לאומית  ל'חקירת הלבנת ההון הטובה בעולם' הבעיה יחידה שלנו אל קוראי 'אתר כאן נעים' שלא נוכל למסור את שם החקירה ופרטים נוספים אודותיה. זאת ומאחר והרשות לאיסור הלבנת הון ומימון טרור הינה רשות מודיעינית וחקירותיה… חסויות.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו ל’כאן נעים’ ב’פייסבוק’ או בטוויטר.

ובכל זאת, עולה, כי במהלך הכנס השנתי של ארגון ה-"אגמונט" (EGMONT) הנחשב ארגון הגג הבינלאומי של רשויות לאיסור הלבנת הון ומימון טרור בו חברות 152 מדינות. הוכרזה זכייתה של הרשות לאיסור הלבנת הון ומימון טרור של ישראל במקום הראשון בתחרות לחקירת הלבנת ההון הטובה בעולם.

התחרות היוקרתית מתקיימת זו השנה השישית ובמסגרתה הגישו מספר רב של רשויות לאיסור הלבנת הון ומימון טרור מרחבי העולם דוגמאות לחקירות הלבנת הון מהשנים האחרונות, במטרה לזכות בתואר החקירה הטובה בעולם.

הרשות לאיסור הלבנת הון ומימון טרור של משרד המשפטים, הציגה מקרה של חשיפת רשת בינלאומית של מלביני הון מקצועיים, אשר הלבינה כספי פשיעה בהיקפים של מיליארדי שקלים חדשים.

דוברת מחוז מרכז של משרד המשפטים עורכת הדין רוני ליבנה, מסרה לפורטל כאן נעים | kan-naim | אתר האינטרנט של כל המדינה, כי; חקירת הפרשה החלה ברשות לאיסור הלבנת הון ומימון טרור, אשר זיהתה אינדיקציות מחשידות לפעילות הלבנת הון בהיקפים של מיליארדי ₪, במתווה של פעילות מורכב ומתוחכם. במסגרת החקירה הכלכלית שביצעה הרשות, אותרו ובוססו חשדות משמעותיים להלבנת הון.

לפיכך, העבירה הרשות מידע רלוונטי אל משטרת ישראל אשר פתחה בחקירה משולבת, בשיתוף פעולה פורה עם מכלול גופי האכיפה, במסגרת פעילותו של כח משימה ייעודי לפעילות מלביני הון מקצועיים אשר כלל את נציגי משטרת ישראל – לה"ב 433, רשות המסים – יחידת יהלום והיחידה לנותני שירותי מטבע, פרקליטות מחוז ת"א (מיסוי וכלכלה) והרשות לאיסור הלבנת הון ומימון טרור.

 הרשות הדגישה את הקושי בחשיפת פרשיות מלביני הון מקצועיים

בפרשה זו בוצעו גם שיתופי פעולה בינלאומיים נרחבים עם רשויות לאיסור הלבנת הון מקבילות ברחבי העולם וגם עם גופי אכיפה רבים במדינות שונות. הקריטריונים לזכייה בתחרות הנם הצגת חקירות כלכליות של פרשות הלבנת הון מתוחכמות בהן הרשות לאיסור הלבנת הון המקומית ממלאת תפקיד משמעותי, לצד קיומם של שיתופי פעולה אפקטיביים במישור המקומי והבינלאומי.

כמו כן, נבחנת מורכבות הפרשה, הקושי בגילויה ומידת החשיפה של דפוסי פעולה חדשות ומורכבות של הלבנת הון או מימון טרור. לאחר הצגת המקרים, נבחר התיק הזוכה בהצבעה של כל המדינות החברות בארגון.

במסגרת הצגת המקרה, הדגישה הרשות את הקושי בחשיפת פרשיות מלביני הון מקצועיים, מורכבות החקירה הקונקרטית אשר התפרשה על פני מספר שנים, היתרונות בפעילות משולבת של מכלול גופי האכיפה במתכונת פעילות של כוחות משימה, המומחיות הרבה הנדרשת בביצוע חקירות כלכליות וכן פרו אקטיביות רשויות לאיסור הלבנת הון בחשיפת פרשות.

ההצלחה המיוחדת עשתה לה כנפיים גם במסדרונות משרדי הממשלה. שרת המשפטים, חברת הכנסת איילת שקד; "אני מברכת את הרשות לאיסור הלבנת הון ומימון טרור על ההישג. הזכייה בתחרות היוקרתית ממשיכה את מגמת ההכרה הבינלאומית בישראל כמדינה מובילה בתחום המאבק בהלבנת הון ומימון טרור וכן הכרה במקצועיותה ומומחיותה במישור העולמי של הרשות לאיסור הלבנת הון למאבק זה."

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו ל’כאן נעים’ ב’פייסבוק’ או בטוויטר.

 נחשפה רשת בינלאומית של מלביני הון מקצועיים שהלבינה כספי פשיעה בהיקפים של מיליארדי

מנכ"לית משרד המשפטים, עורכת הדין אמי פלמור, בירכה על הזכייה; "ההצלחה הבינלאומית של הרשות לאיסור הלבנת הון ומימון טרור היא תוצר ישיר של תהליכי התמקצעות במשרד המשפטים, ועדות נוספת למומחיותה של הרשות בטיפול בפרשיות כלכליות מורכבות, ולעצמתה כגורם מרכזי במסגרת המאבק העולמי בפשיעה החמורה, בהלבנת ההון ובמימון הטרור".

ראש הרשות לאיסור הלבנת הון ומימון טרור, ד"ר שלומית ווגמן-רטנר; "המקרה "הזוכה" ממחיש את תפקידה המשמעותי של הרשות ב-חקירות הלבנת הון, יכולתה לזהות ולנתח פעילות חריגה ותרומתה להעלאת המודעות לתחומי הלבנת הון בסיכון.

חקירות הלבנת הון הינן לרב מורכבות ומסועפות, חוצות גבולות ודורשות מומחיות ייחודית ושיתופי פעולה הדוקים בין גופי האכיפה בארץ ובעולם.

הרשות לאיסור הלבנת הון ומימון טרור תמשיך ותפעל ללא לאות, בשילוב ידיים עם רשויות האכיפה בארץ ובעולם, ובפעילותה יזומה, בכדי להילחם בעבריינות מלביני ההון בישראל.

תגובות  • אודות הכותב

    משה נעים

    עורך האתר בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 64, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ולקצינה בקבע; חלי נעים, סבא מאושר לשתי נכדות אוריאן ול-מילה שרה. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שניה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות…".

    שינוי גודל גופנים