פורום כאן נעים

דברי ראש הממשלה בנימין נתניהו חונך כביש 31 בערד

ראש הממשלה בנימין נתניהו, יחד עם שר הביטחון אביגדור ליברמן ושר התחבורה והמודיעין ישראל כץ, חונכים את כביש 31 באזור ערד.

כיצד להתנהג באירוע טביעה סרטון מד"א

כיצד להתנהג באירוע טביעה | סרטון בשפה העברית באדיבות מד"א.

שלישיית הגשש החיוור בחוף הים

הגשש החיוור בתכנית "סופסופ" בשנת 1988, מנחה גבי גזית. ערוץ 1.

אודטה שוורץ האמנתי לו | עוד גבר מתחזה

העיתונאית אודטה שוורץ, על גבר מתחזה שהייתה עמו ביחסים: האמנתי לו | הכתב חיים אתגר, ערוץ 2.

המורה התמוטט בשיעור – התלמיד הציל את חייו

המורה דר' "מרקוס הילסנרט" התמוטט באמצע השיעור - התלמיד מתנדב נוער מד"א "אולי רפאלי" ביצע בו פעולות החייאה בהדרכה טלפונית של חובשת במוקד שרי קליין - כתבתו של פוראת נאסר - המהדורה המרכזית - ערוץ 2.

שום פלפל ושמן זית עם חיים כהן – קרין גורן

שום פלפל ושמן זית עם חיים כהן - קרין גורן.

פיתות מתנפחות. מאלף עד תיו

מתכון לפיתות מתנפחות ונפתחות בקלות. בתנור ביתי רגיל. קל, פשוט, ברור ומפורט. מפי מקס מלכיאל.

למי שהחמיץ ראיון מיוחד עם מר בנימין נתניהו

למי שהחמיץ ראיון מיוחד עם מר בנימין נתניהו האדם, האיש לא ראש הממשלה.

תרקוד היא אמרה לו… תרקוד

תרקוד היא אמרה לו... תרקוד. שווה אולי תלמד משהו יא גבר.

ד"ר אופיר ארצי על נזקי עור הפנים

ד"ר אופיר ארצי מומחה ברפואת עור ומין, המרכז המשולב לאסתטיקה, מחלקת עור על נזקי עור הפנים. "חיים בריא" עם פרופ' קרסו.

מפעל הפיס

נעים לעקוב אחרי

מבקים כאן ישראל

A feed could not be found at http://kanisrael.co.il/?feed=rss2. A feed with an invalid mime type may fall victim to this error, or SimplePie was unable to auto-discover it.. Use force_feed() if you are certain this URL is a real feed.
צבא | ביטחון קיבוץ

הקיבוצים הצדיעו ל'צביקה האבא של החיילים הבודדים'

אלופי צה"ל בהווה ובעבר, אנשי התנועה הקיבוצית, חברי כנסת ואנשי עמק יזרעאל, חגגו בסוף השבוע (שישי) יום הולדת 69 ל'אבא של החיילים הבודדים' ב-תנועה הקיבוצית' החבר; צביקה לוי ◄האלוף כוכבי: "התמסרותך יוצאת הדופן, הושטת היד והתחושה שכל חייל הוא בשבילך עולם ומלואו הם שהופכים אותך לאדם המדהים. אתה איש של השארה ורוח".
האלוף הרצי הלוי ראש אגף המודיעין בצבא הגנה לישראל, מברך את צביקה לוי | צילום: גלעד בן-שץ
האלוף הרצי הלוי ראש אגף המודיעין בצבא הגנה לישראל, מברך את צביקה לוי | צילום: גלעד בן-שץ

אנשי התנועה הקיבוצית, הוכיחו פעם נוספת מהי נאמנות לחבר. כשבסוף השבוע החולף (שישי, ט"ו טבת ה'תשע"ז) חגגו ברוב פאר ועם את יום ההולדת 69 ל'אבא של החיילים הבודדים בתנועה הקיבוצית' הלא הוא; צביקה לוי מקיבוץ יפעת, שחלה לפני יותר משנה ב-מחלת ALS וחרף מחלתו הקשה ממשיך ומסייע לחיילים הבודדים ביחד עם אנשי התנועה הקיבוצית.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו לכאן נעים’ בפייסבוק’ או בטוויטר

אל האירוע השמח והמרגש של החבר לוי, באו והסתופפו אלופי צה"ל בהווה ובעבר, אנשי התנועה הקיבוצית, חברי כנסת ואנשי עמק יזרעאל. המברכים, ציינו את פועלו של לוי ביחד עם עשרות קיבוצים ברחבי הארץ לצורך אימוץ של יותר מ-20,000 חיילים בודדים ביותר מ-20 שנים בהם היה אמון על התחום בתנועה הקיבוצית.

דובר התנועה הקיבוצית מר יאיר פז, מסר לפורטל 'כאן נעים | kan-naim | אתר האינטרנט של כל המדינה' כי את האירוע פתח ראש אכ"א לשעבר, האלוף (מיל.) יורם יאיר (יה-יה) שסיפר כיצד 'גייס' את צביקה לתפקיד לפני יותר מעשרים שנה.

האלוף אביב כוכבי: "צביקה, אתה איש השראה ורוח"

מפקד פיקוד הדרום וסגן הרמטכ"ל הנכנס, האלוף אביב כוכבי: "כבר בפעם הראשונה שהכרתי את שצביקה, הבנתי כמה אנרגיה ורוח יש בו ומאז נפגשנו עוד פעמים רבות. התמסרותך יוצאת הדופן, הושטת היד והתחושה שכל חייל הוא בשבילך עולם ומלואו הם שהופכים אותך לאדם המדהים שאתה כיום. אני בטוח שכל החיילים הבודדים רוצים למסור לך תודה עצומה מקרב לב, לא על סידורי המגורים או מכשירי החשמל – אלא על ההקשבה, האיכפתיות והביטחון. אתה איש השראה ורוח".

ראש אגף המודיעין בצבא הגנה לישראל, האלוף הרצי הלוי, אמר: "אנחנו חברים כבר הרבה שנים, אבל יש סיפור אחד שאני זוכר שממש קשר את ליבי בשלך וזה המקרה המצער של מייקל לוין מפילדלפיה.

חייל בודד, לשעבר: "צביקה, אתה מהווה דוגמא אמיתית לישראלים הטובים"

שמעתי ממייקל כל כך הרבה על צביקה וזה היה מדהים לשמוע ואח"כ ראיתי את צביקה מלווה את ההורים של מייקל אחרי פטירתו. אז פתאום הבנתי על מה מייקל דיבר".

מתיו אנדריאני, חייל בודד שאומץ על-ידי צביקה: "כבר מעל עשור שצביקה הוא כמו אבא שלי בארץ. גדלתי בזימבבואה, שם היו רק 15,000 יהודים והייתי חלק מקבוצת הבונים. רציתי לבוא לגור בישראל, הרבה בגלל ששמעתי כמה נחמדים ואכפתיים האנשים. לא חשבתי שבאמת יש אנשים כאלה עד שהגעתי לקיבוץ והכרתי את צביקה שעזר לי בכל מה שהייתי צריך, מקטן לגדול. צביקה, אתה מהווה דוגמה אמיתית לישראלים הטובים. זה לא ברור מאליו כעת שאתה חיובי ומחייך ואני מקווה שהאירוע של היום מהווה עבורך אור לאחר תקופה של חושך".

מזכ"ל התנועה הקיבוצית, ניר מאיר אמר: "אנחנו, בתנועה הקיבוצית, מבקשים את עזרת כל מי שהגיע לפה היום ומעריך את צביקה, עזרו לנו. לפני חודשיים התנועה הקיבוצית והקיבוץ הדתי הגישו את צביקה למועדות פרס ישראל למפעל חיים בתחום של תרומה לקהילה. אנו מאמינים שהוא מגיע לו מאוד".

  צביקה לוי 'האבא של החיילים הבודדים'; "אני פועל בדרך ציונות ואהבת הארץ"

ח"כ איתן ברושי (סיעת המחנה הציוני) ששימש כד לא מכבר כמזכ"ל התנועה הקיבוצית, אמר בהתרגשות, כי; "צביקה הוא איש של ההתיישבות והעמק. הסמל של אדם ואדמה. היית מגויס כל חייך גם ב-חקלאות גם ב-התיישבות וגם בחינוך של הדור הצעיר. הפכת את קליטת החיילים לאומנות".

ה'אבא של החיילים הבודדים' ב-תנועה הקיבוצית, החבר הנכבד והנערץ צביקה לוי, מקיבוץ יפעת שבעמק יזרעאל, חלה לפני יותר משנה במחלת ALS, אך חרף מחלתו המכבידה, ממשיך ומסייע ל"חיילים הבודדים" ביחד עם אנשי התנועה הקיבוצית.

טרשת אמיוטרופית צידית (Amyotrophic Lateral Sclerosis ‏(ALS); ידועה גם בכינוי מחלת לו גריג, על שם שחקן הבייסבול שלקה בה בשנות ה-30 של המאה ה-20, או בכינוי מחלת הנוירון המוטורי (MND), ולעתים בקיצור; ניוון שרירים) על פי ויקיפדיה, מדובר במחלה ניוונית הפוגעת בתאי מערכת העצבים המרכזית וההיקפית הקשורים לתנועה.

מקור המחלה אינו ידוע והיא חשוכת מרפא. מחלת 'ALS' היא מחלה ניוונית מתקדמת ופטאלית. שכיחות המחלה היא כאחד ל-100,000. ההערכה היא, כי בישראל, חיים כיום בין 600-700 חולי ALS.

צביקה לוי שנתבקש לסכם את האירוע דיבר אל הבאים כמעט בלחישה בשל מחלתו אך היה ברור וחד; "אני פועל בדרך של ציונות ואהבת הארץ, כי בסוף החיילים הבודדים הם השגרירים הכי טובים של מדינת ישראל.

אתמול נסעתי ל'מחווה אלון' וחילקתי 366 חבילות עטופות בשקיות דגל ישראל לחיילים הדומעים שעמדו על מגרש ההסדרים. בנאומי להם אמרתי להם; "אתם שדורכים על אדמת הארץ, אדמת קודש, היא הארץ היחידה בעולם לעם היהודי. כולנו אחים במדינה הזו".

"אני רוצה להגיד לכל חייל וחיילת אתם בוני צהל ובוני מדינת ישראל ואני אוהב כל אחד ואחת מכן. עזבתם בית, אימא, את תבשילי הבית ובאתם מעשרות מדינות שונות, כדי לשרת את מדינת ישראל".

תגובות • אודות הכותב

  משה נעים

  עורך האתר בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 64, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ולקצינה בקבע; חלי נעים, סבא מאושר לשתי נכדות אוריאן ול-מילה שרה. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שניה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות…".

  הוסף תגובה

  לחצו פה להוסיף תגובה

  שינוי גודל גופנים