ערוץ הכנסת | עובדים בכנסת, יוצאים לפגרה

ערוץ הכנסת - עובדים בכנסת, 23.3.17, מתוך שידורי ערוץ הכנסת - ערוץ 99.

הכנר, מנצח ומלחין הולנדי אנדרה ריו בהופעה

הכנר, מנצח ומלחין הולנדי אנדרה ליאון מארי ניקולס ריו לפני פחות מחודש עם נעימות לשנת הלילה ואחר הצהרים.

ישראל נגד ספרד 4:1 תקציר השערים

נבחרת ישראל נגד נבחרת ספרד 4:1 תקציר השערים. למי שרוצה להתעצבן.

הגרלת הלוטו מפעל הפיס

הפנים האמיתיות של עולם המין במגזר החרדי

העיתונאי אמנון לוי בתחקיר מזעזע מפחיד ומאיים על הפנים האמיתיות של עולם המין במגזר החרדי.

השף ארז קומורובסקי: חלה חמימה ומפנקת לשבת

השף ארז קומורובסקי ילמד אתכם להכין חלה חמימה ומפנקת שתאיר לכם את השבת.

פורום גינון אורגני ואקולוגי כאן נעים

דין דין, מבצעת את השיר: "אם תלך"

ג'אם סשן באולפן גל"צ, יוני 2006. דין דין, מבצעת את השיר שהביא אותה לתודעה: "אם תלך". מילים ולחן: עידן רייכל. מתוך התכנית "מוזיקה היום".

כאן מדע | טכנולוגיה כנסת ישראל

המאגר הביומטרי: טביעות האצבע, ימחקו בתום 5 שנים

חבר כנסת אורי מקלב: אנחנו נשנה את הוראת השעה ונכניס את זה לתוקף". יושב ראש הועדה, הוסיף בדיון: "מטבע הדברים הפקידות מרגישה שזו ארץ שתושביה מזייפים. אני לא חי באווירה שיש כל כך הרבה זיופים. אין אווירה כזו או מכת מדינה של זיופים. אני לא רואה שזו ארץ שיושביה זייפנים" ◄ עורך דין קלינגר, מהתנועה לזכויות דיגיטליות; "המדינה רוצה להעניש את מי שלא יתן לה טביעות אצבע ולטרטר אותו...".
חבר כנסת אורי מקלב, יושב ראש ועדת המדע והטכנולוגיה ויושב ראש הוועדה הביומטרית, חבר הכנסת מטעם סיעת יהדות התורה
חבר כנסת אורי מקלב, יושב ראש ועדת המדע והטכנולוגיה ויושב ראש הוועדה הביומטרית, חבר הכנסת מטעם סיעת יהדות התורה

עוד קיצוץ ב'מאגר הביומטרי'. בישיבת הועדה הביומטרית בכנסת, שהתקיימה היום (יום שני, י"ז בשבט התשע"ז) הודיע, חבר כנסת אורי מקלב, יושב ראש ועדת המדע והטכנולוגיה ויושב ראש הוועדה הביומטרית, חבר הכנסת מטעם סיעת "יהדות התורה", כי בתום 5 שנים ימחקו טביעות האצבע מן המאגר.

רוצים עוד עדכונים? הצטרפו לכאן נעיםבפייסבוקאו בטוויטר.

מקלב, אמר בדיון, כי; "הגענו להסכמה שאחרי חמש שנים נמחק את טביעות האצבע מהמאגר. אנחנו נשנה את הוראת השעה ונכניס את זה לתוקף". יושב ראש הועדה, הוסיף בדיון: "מטבע הדברים הפקידות מרגישה שזו ארץ שתושביה מזייפים. אני לא חי באווירה שיש כל כך הרבה זיופים. אין אווירה כזו או מכת מדינה של זיופים. אני לא רואה שזו ארץ שיושביה זייפנים".

הכוונה למחוק את טביעות האצבע אחרי חמש שנים מתווספת לשני הקיצוצים ב'מאגר הביומטרי' שכבר בוצעו. על פי החוק המקורי, אמורים, היו להישמר שתי טביעות האצבע ותצלום הפנים במאגר מרכזי. בחוק שעולה להצבעה הוצאו טביעות האצבע, ונותרו רק צילומי הפנים; כאשר אזרח שרוצה זאת, יוכל לבקש להכליל את טביעות האצבע שלו במאגר.

 עורך דין קלינגר, מהתנועה לזכויות דיגיטליות; המדינה רוצה להעניש את מי שלא יתן לה טביעות אצבע ולטרטר אותו

עם זאת, מבהירים בתנועה לזכויות דיגיטליות, כי תוקף הדרכון ותעודת הזהות, יקוצר לחמש שנים כעונש על כך שלא נתן טביעות אצבע, למי שיבקש שלא להיכנס למאגר הביומטרי.

עורך דין יהונתן קלינגר, מן התנועה לזכויות דיגיטליות, הוסיף, כי "מדינת ישראל רוצה להעניש את מי שלא יתן לה טביעות אצבע ולטרטר אותו ללשכות כל 5 שנים במקום כל עשר, וזאת בניגוד להמלצת גורמי המקצוע במשרד ראש הממשלה.

אנחנו קוראים לחברי הכנסת לא להפלות בין אזרחים שרוצים לשמור על פרטיותם לבין אלו שיתנו טביעות אצבע למדינה, ועל כן לתת לכל אזרחי ישראל תעודות זהות ודרכונים בעלי תוקף אחד". סיכם עורך דין קלינגר.

 קשה לי לראות אנשים שמעל גיל שבעים, נכנסים לתפקיד ומנסים להונות את המערכת

ממלא מקום ראש הרשות הביומטרית מר אבי חליבה, אמר בישיבה, כי: "עמדת שר הפנים ברורה. אנחנו מבקשים לבסס מאגר על תמונות פנים וטביעות אצבע וולונטריות.

שר הפנים, יצטרך לחזור אחרי חמש שנים. הרי זה ברור שאם עוד חמש שנים תתקבל או תפוג הוראת השעה, אז זה ברור שאם לא יהיו טביעות אצבע".

עוד הוסיף, יושב ראש הועדה, כי הוא מבקש החרגה של אנשים מבוגרים וכי יתאפשר להם לחדש תעודות זהות אחת לעשור מבלי להכניס את טביעות האצבע למאגר; "בעיני רוחי אני רואה את המבוגרים נשרכים כל 5 שנים ללשכות האוכלוסין.

קשה לי לראות אנשים שמעל גיל שבעים, נכנסים לתפקיד ומנסים להונות את המערכת. אני מבקש לבדוק החרגה של אנשים מבוגרים".

תגובות  • שינוי גודל גופנים