פורום כאן נעים

ראש הממשלה בנימין נתניהו בנאום בגני התערוכה

ראש הממשלה בנימין נתניהו ב'נאום גני התערוכה'.

רונאלדו, מגן דוד אדום ו’אבוט ישראל’ למען תרומות דם

הכדורגלן כריסטיאנו רונאלדו, תורם דם קבוע, קורא לציבור להצטרף לעידוד תרומות דם בישראל

הפצצת הכור הסורי – הסרט המלא

הסרט חושף את המותחן הדרמטי שעמד מאחורי הפצצת הכור הסורי. מי נתן את ההוראה על מה דיברו אולמרט ובוש? והיכן בילה גבי אשכנזי בזמן ההפצצה הקטלנית?

מיכאל בְּרִיזוֹן קורע את יאיר לפיד

מיכאל בְּרִיזוֹן הידוע בשם-העט ב. מיכאל והסאטיריקן והפובליציסט, קורע את יאיר לפיד לגזרים מפוצץ את הבלוף.

ארץ נהדרת | הטורטלים מארחים חברים לשבת

ארץ נהדרת | הטורטלים מארחים חברים לשבת.

חמש עובדות מדעיות על פסח

5 עובדות מדעיות שלא ידעת על פסח והשלכותיו עליך.

סחלב טעים וחמים | ליהי קרויץ

סחלב טעים וחמים-tasty and warm sahcla | מטבח בקלי קלות- ליהי קרויץ - הערוץ המקורי קל ומהיר.

למי שהחמיץ ראיון מיוחד עם מר בנימין נתניהו

למי שהחמיץ ראיון מיוחד עם מר בנימין נתניהו האדם, האיש לא ראש הממשלה.

שלמה ארצי עם עומר אדם | לא הפסקתי לחפש אותך

שלמה ארצי עם עומר אדם - לא הפסקתי לחפש אותך | מילים ולחן: שלמה ארצי | עיבוד והפקה מוזיקלית: יעקב למאי.

ד”ר אופיר ארצי על נזקי עור הפנים

ד"ר אופיר ארצי מומחה ברפואת עור ומין, המרכז המשולב לאסתטיקה, מחלקת עור על נזקי עור הפנים. "חיים בריא" עם פרופ' קרסו.

מפעל הפיס

נעים לעקוב אחרי

ירושלים תערוכות | מוזיאונים

החברה לשיקום הרובע היהודי היכן היית כשהכותל שוחרר

החברה לשיקום ופיתוח הרובע היהודי בירושלים, חוגגת 50 שנה לאיחוד העיר עם תערוכה ייחודית ומרגשת "לגעת ברגע" ומזמינה את הקהל לקחת חלק ולהעביר חפצים, פריטים, מסמכים, הקלטות, תמונות וכל דבר שקשור לרגע השחרור של העיר ירושלים.
תמונת הצנחנים בכותל המערבי, מ-7 ביוני 1967, עת כיבוש ושחרור העיר העתיקה והכותל המערבי בידי צהל במלחמת ששת הימים. מימין: אושרי, לא זוהה בוודאות (מאחור), יפעת וקרסנטי | צילם דוד רובינגר | לשכת העיתונות הממשלתית
תמונת הצנחנים בכותל המערבי, מ-7 ביוני 1967, עת כיבוש ושחרור העיר העתיקה והכותל המערבי בידי צהל במלחמת ששת הימים | צילם: דוד רובינגר | לע”מ

לרגל 50 שנים לשחרור העיר העתיקה, מזמינה החברה לשיקום ופיתוח הרובע היהודי בירושלים את הציבור הרחב לקחת חלק בתערוכה חדשה; “לגעת ברגע” המתמקדת במלחמת ששת הימים ובמיוחד ברגע המרגש של שחרור העיר העתיקה והכותל המערבי.

רוצים עוד עדכונים? הצטרפו לכאן נעיםבפייסבוקאו בטוויטר.

התערוכה “לגעת ברגע” תציג חפצים, פריטים, מסמכים, ותיעוד אודיו- ויזואלי ולצידם- תספר את סיפורם של האוספים, המשמרים והמתעדים זיכרון ותנהל דיאלוג עם באי התערוכה, איפה הם היו כששחררו את העיר העתיקה.

התערוכה, שתפתח לקראת יום העצמאות, תספר ותנגיש את הרגע המיוחד של שחרור הכותל למנעד רחב של קהלים, מבני דור שחרור ירושלים שראו וחוו את הרגע, לאלה שגדלו על הסיפור ההרואי ולדור הצעיר ממש.

התערוכה “לגעת ברגע” תציג את אותם אייקונים תרבותיים, לאומיים ודתיים שהפכו את המעמד לעצום ומשמעותי ותזמין את כלל עם ישראל והאורחים מחוץ לארץ להביט בסיפור שמאחוריהם, דרך מבטם של האישים הנוגעים בהם שעיצבו את הזיכרון של כולנו.

בין החפצים שיוצגו ב’תערוכה לגעת ברגע’; השופר של הרב גורן, פסקול של שדורי קול ישראל מרגע הפריצה, תמונת הצנחנים בכותל, כתב היד המקורי של כלת פרס ישראל לזמר עברי, הפזמונאית, מלחינה, מתרגמת והזמרת נעמי שמר (13 ביולי 1930, י”ז בתמוז ה’תר”ץ – 26 ביוני 2004, ז’ בתמוז ה’תשס”ד) של השיר; “ירושלים של זהב” ועוד.

 החברה לשיקום ופיתוח הרובע היהודי: ליצור פסיפס זיכרון המאגד את הזיכרונות מאיחוד ירושלים והעיר העתיקה

מרום תקשורת משרד יחסי הציבור הגדול בעיר ירושלים, מסר לפורטל כאן נעים | kan-naimאתר האינטרנט של כל המדינהכי החברה לשיקום ופיתוח הרובע היהודי בירושלים, אשר מארחת את התערוכה במרכז המבקרים שבגן הארכיאולוגי מרכז דוידסון, מזמינה את הקהל הרחב לשתף ולחלוק את הזיכרונות האישיים והמשפחתיים בשחרור הכותל, וביחד ליצור פסיפס זיכרון המאגד את הזיכרונות מאיחוד ירושלים והעיר העתיקה.

מי שהיה עד, לקח חלק, לחם והשתתף, או שבני משפחתו ומכריו לקחו חלק במאורע ההיסטורי – מוזמן להעביר בהקדם לחברה לשיקום ופיתוח הרובע, את פרטי העדות והחפצים שבידו לצורך הצגה בתערוכה.

אוצרי התערוכה, ייבחנו את כלל הפריטים שיגיעו, ויפרסמו בתערוכה את הפריטים הנבחרים על פי שיקול דעתם. הצעות לפריטים והסיפורים העומדים מאחוריהם.

ניתן לשלוח עד סוף חודש מרץ 2017 אל כתובת הדוא”ל: 50@jqc.org.il או באמצעות פניה בטופס מקוון באתר: www.1967.co.il בשילוב פרטי קשר.

תגובות  • אודות הכותב

    משה נעים

    עורך האתר בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 64, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ולקצינה בקבע; חלי נעים, סבא מאושר לשתי נכדות אוריאן ול-מילה שרה. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שניה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

    שינוי גודל גופנים