יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל

פורום כאן נעים

איגרת שר הביטחון מר אביגדור ליברמן | יום הזיכרון

איגרת שר הביטחון מר אביגדור ליברמן | יום הזיכרון התשע"ז 2017

בערך – כל "על האש" נראה אותו דבר

מה יותר ישראלי מיום העצמאות? ה"על האש" שאחרי יום העצמאות ;) וגם - יש לנו מופע סטנדאפ חגיגי ומיוחד בתאטרון הבימה בערב עצמאות
פרטים וכרטיסים - bit.ly/beerech

ראש הממשלה נתניהו עם מזכיר ההגנה האמריקני מאטיס

פגישת ראש הממשלה בנימין נתניהו עם מזכיר ההגנה האמריקני ג'יימס מאטיס

מכבי תל אביב נגד הפועל ב"ש 29.4.2017 / 2:1

מכבי תל אביב נגד הפועל ב"ש 29.4.2017 | 2:1 משחק האליפות! תקציר המשחק באיכות גבוהה.

קסם הגולן – רמת הגולן

אבי בהרי, צילם וערך סרטון טבע פסטורלי המתעד את נופיה הפראיים של רמת הגולן.

מציאות נושכת | על פליטי הריאליטי

מציאות נושכת - הסרט המלא (על פליטי הריאליטי)

מפעל הפיס

כאן בית שמש נדל"ן

בעיר בית שמש ייבנו למעלה מ-17,000 יחידות דיור

במסגרת הסכם הגג ייבנו למעלה מ-17,000 דירות חדשות וכ-530 דונם יוקצו לטובת שטחי תעסוקה, מסחר ומלונאות.  בנוסף יועברו תקציבים לפיתוח התשתיות, שיפור התחבורה הציבורית ופארקים עירוניים ◄ שר האוצר, משה כחלון: "אני מוכן לשלם מחיר פוליטי עבור הזוגות הצעירים. לצערי הרב, לא כולם חשבו שזו הזוגות הצעירים הם סיבה מספיק טובה כדי למנוע בחירות״.
ראש עיריית בית שמש מר משה אבוטבול בעיר בית שמש ייבנו למעלה מ-17,000 יחידות דיור חדשות
ראש עיריית בית שמש מר משה אבוטבול בעיר בית שמש ייבנו למעלה מ-17,000 יחידות דיור חדשות | עיבוד: שולי סונגו©

השמש שוב זרחה שלשום (שני, ז' ניסן תשע"ז) עם קיומו של טקס משמעותי ביותר במסגרת הסכם גג נוסף בעיר בית שמש, במסגרתו, ייבנו למעלה מ-17,000 דירות חדשות וכ-530 דונם יוקצו לטובת שטחי תעסוקה, מסחר ומלונאות.  בנוסף יועברו תקציבים לפיתוח התשתיות, שיפור התחבורה הציבורית ופארקים עירוניים.

רוצים עוד עדכונים? הצטרפו לכאן נעיםבפייסבוקאו בטוויטר.

הטקס להסכם גג נוסף בעיר בית שמש, נחתם שלשום (שני, ז' ניסן תשע"ז) במעמד ראש הממשלה מר בנימין נתניהו, שר האוצר, מר משה כחלון, שר הבינוי והשיכון חבר הכנסת מר יואב גלנט, ובהשתתפות; ראש מטה הדיור הלאומי, מר אביגדור יצחקי, מנכל רשות מקרקעי ישראל מר עדיאל שמרון, ראש עיריית בית שמש מר משה אבוטבול ובכירים במשרד האוצר וכן רשות מקרקעי ישראל.  

כיום ישנן מעל ל-3,000 יחידות דיור, כבר בשלבי מכרזים משווקים והתכנון הוא לעמוד ביעד שיווקי של 2,500 יחידות דיור בשנה אשר ישווקו לאוכלוסיות מגוונות. במסגרת הסכמי הגג, יוקמו מוסדות ציבוריים וביניהם; 41 מעונות יום, 229 כיתות גני ילדים, 1,483 כיתות בבתי ספר יסודיים, 52 כיתות חינוך מיוחד, 91 בתי כנסת, 8 מתנ"סים, 8 אולמות ספורט, 5 ספריות ועוד.

בנוסף, במסגרת החשיבה לעתיד, יבוצעו עבודות הכנת תשתית ל"עיר חכמה", קרי; הנחת צנרת למערכת שתותקן בעתיד על ידי העירייה. עיר חכמה היא עיר אשר דואגת לשיפור השירות לתושב תוך התייעלות וחסכון במשאבים באמצעות טכנולוגיות מתקדמות.

מיקומה הנהדר של בֵּית שֶׁמֶשׁ, הממוקמת במרכז הגאוגרפי של מדינת ישראל, בין המטרופולין התל אביבי ובין המטרופולין הירושלמי – בין הרי ירושלים לשפלת החוף, מהסיבות להחלטה, כי מתוך 17,000 יחידות הדיור שישווקו בעיר בית שמש, אלפי דירות ישווקו במסגרת פרויקט "מחיר למשתכן", כאשר עד כה ישנם 1,849 זכאים במסגרת הפרויקט בעיר.

 שר האוצר, מר משה כחלון; אם היינו הולכים לבחירות אף אחד לא היה כאן היום…

כנגזרת מהגדלת יחידות הדיור בעיר, יסופקו גם פתרונות תחבורתיים וביניהם מספר צעדים שיינקטו במטרה להקל על התחבורה אל ומתוך העיר. פתיחת כביש 38 לתנועה דו-מסלולית, הקמת מחלף חדש, הקמת גשרים, סלילת דרכים ראשיות והקצאת תקציב לשם בניית נתיב תחבורה ציבורי חדש בכביש מרכזי פנימי בבית שמש על מנת להקל על התחבורה הציבורית אל העיר. צעדים אלו, ינקטו בנוסף למאות מיליוני שקלים שהוקצו עד כה לשם הרחבת והסדרת התנועה באזור.

טקס חתימה להסכם גג נוסף בעיר בית שמש, במעמד ראש הממשלה מר נתניהו, שר האוצר, מר כחלון, שר הבינוי והשיכון מר גלנט, ראש עיריית בית שמש מר אבוטבול ובכירים נוספים
טקס חתימה להסכם גג נוסף בעיר בית שמש, במעמד ראש הממשלה מר נתניהו, שר האוצר מר כחלון, שר הבינוי והשיכון מר גלנט, ראש עיריית בית שמש מר אבוטבול ובכירים נוספים

שר האוצר, מר משה כחלון; "עברנו משבר בשבועות האחרונים. אם היינו הולכים לבחירות אף אחד לא היה כאן היום. הזוגות הצעירים היו הולכים לקרוא תהילים. גם הנכים היו צריכים לחכות שנה נוספת להעלאת הקצבאות. בבחירות אתה יודע איך אתה נכנס, אבל אתה לא יודע איך אתה יוצא. ‏האחריות שגילינו פה הייתה מתבקשת ומחויבת וגם שילמתי עליה מחיר פוליטי. כמו שאמרתי בעבר, אני מוכן לשלם את המחיר בשביל הזוגות הצעירים. לצערי הרב, לא כולם חשבו שזו הזוגות הצעירים הם סיבה מספיק טובה כדי למנוע בחירות.

שר הבינוי והשיכון, חבר הכנסת מר יואב גלנט; ״בית שמש היא העיר הראשונה, בה נותן הסכם הגג מענה משולב לאוכלוסייה הכללית ולאוכלוסייה החרדית. אנו פועלים מתוך הבנה כי חיוני לקיים רב תרבותיות ולפעול מתוך המאחד ולא להיבנות זה על חשבון זה מתוך ניכור וקיטוב. זמן ומחשבה רבים הושקעו במציאת פתרון ייחודי לכלל האוכלוסיות בבית שמש. זהו מקרה בוחן עבור החיים המשותפים של האוכלוסייה הכללית והאוכלוסייה החרדית במקומות רבים ברחבי הארץ. תקוותי היא כי מודל זה יצליח ויהווה מופת לחיים של שותפות והדדיות״

█ ראש עיריית בית שמש, מר אבוטבו: "בית שמש תקבלכמיליארד ש"ח לתשתיות ופרויקטים ברחבי העיר"

מנכ״ל רשות מקרקעי ישראל, מר עדיאל שמרון; ״הסכמי הגג בשילוב 'מחיר למשתכן' הופכים את שיווקי רשות מקרקעי ישראל לאפקטיביים בהתמודדות עם משבר הנדל"ן. הסכם הגג בבית שמש מייצר מענה עבור הציבור החרדי, הסובל זה שנים ממחסור בדיור".

ראש עיריית בית שמש, מר משה אבוטבול; "במסגרת ההסכם תקבל בית שמש כמיליארד ש"ח לתשתיות ופרויקטים ברחבי העיר". יושב ראש ועדת תכנון ובניה בעירית בית שמש, מר משה מונטג; "זוהי הכרזה ממשלתית רשמית כי בית שמש היא הפתרון הריאלי העיקרי למצוקת הדיור לכלל המגזרים".

יצוין, כי הסכם הגג הוא המשך ישיר של תכנית שר האוצר לדיור, המתחברת גם לתכנית לפיתוח הצפון והתקציבים התוספתיים שאושרו לאחרונה. הסכם זה, משלים למעשה את את העיקרון המנחה של הסכמי הגג לספק לרשות המקומית את האמצעים והגיבוי הממשלתי להקמת שכונות ענק של אלפי יחידות דיור.

מודל זה של הסכם הגג בא לענות במהירות יחסית על הצורך ההולך וגובר בקרב הציבור והזוגות הצעירים לדיור זמין. הסכמי הגג רותמים מראש את כל משרדי הממשלה הרלוונטיים לשיווק זמין, ממוקד ואפקטיבי באזורי הביקוש, בשיתוף הרשויות המקומיות שעמן נחתמו ההסכמים.

תגובות  • שינוי גודל גופנים