פורום כאן נעים

ראש הממשלה מר נתניהו בפתח ישיבת הממשלה

דברי ראש הממשלה מר נתניהו בפתח ישיבת הממשלה השבועית.

חדרה בחקירה: שלושה עשורים של שחיתות

זה אחר זה, נקראו ראשי העיר לחדרי החקירות, בחשד שקיבלו שוחד מקבלנים. המשטרה שתלה מצלמות ומיקרופונים בלשכת ראש העירייה צבי גנדלמן כדי לבדוק אם נתן שוחד בחירות לקבלן סמי לוי. כתבתה של איטה גליקסברג. מתוך חדשות השבוע 08.06.18

הפצצת הכור הסורי – הסרט המלא

הסרט חושף את המותחן הדרמטי שעמד מאחורי הפצצת הכור הסורי. מי נתן את ההוראה על מה דיברו אולמרט ובוש? והיכן בילה גבי אשכנזי בזמן ההפצצה הקטלנית?

מיכאל בְּרִיזוֹן קורע את יאיר לפיד

מיכאל בְּרִיזוֹן הידוע בשם-העט ב. מיכאל והסאטיריקן והפובליציסט, קורע את יאיר לפיד לגזרים מפוצץ את הבלוף.

לילת אל קאדר בעיר העתיקה בירושלים

לילת אל קאדר בעיר העתיקה בירושלים | במהלך חודש הרמדאן פקדו מדי שבוע המוני מבקרים את העיר העתיקה בירושלים. כך נראו האירועים במהלך חודש הרמדאן.

הרב יובל הכהן אשרוב – מגלה איך לרזות בלי דיאטה

הרב יובל הכהן אשרוב - מגלה לנו את הסוד איך לרזות בלי דיאטה.

סחלב טעים וחמים | ליהי קרויץ

סחלב טעים וחמים-tasty and warm sahcla | מטבח בקלי קלות- ליהי קרויץ - הערוץ המקורי קל ומהיר.

למי שהחמיץ ראיון מיוחד עם מר בנימין נתניהו

למי שהחמיץ ראיון מיוחד עם מר בנימין נתניהו האדם, האיש לא ראש הממשלה.

אנגלברט המפרדינק – הוולץ האחרון Live 2018 HD

זמר הפופ הבריטי הנודע אנגלברט המפרדינק - הוולץ האחרון Live 2018 HD

ד"ר אופיר ארצי על נזקי עור הפנים

ד"ר אופיר ארצי מומחה ברפואת עור ומין, המרכז המשולב לאסתטיקה, מחלקת עור על נזקי עור הפנים. "חיים בריא" עם פרופ' קרסו.

מפעל הפיס

נעים לעקוב אחרי

יום הזיכרון לשואה ולגבורה מופעים

'אמונה פצועה-אחר לכתו של אלי ויזל' ערב מיוחד

במהלך הערב, יוקרנו קטעי ווידאו וארכיונים ייחודיים, בליוויים המוסיקלי של להקת הלב והמעיין, עם עיבודים מיוחדים לניגונים חסידיים ולשירים מבית אביו של ויזל. הערב "אמונה פצועה - אחר לכתו של אלי ויזל" הוא ערב מיוחד לציון יום הזיכרון לשואה ולגבורה, שיתקיים, כאמור בבית אבי חי, ביום ראשון, כ'ז בניסן, התשע"ז, 23/4) בשעה 20:00.
"אמונה פצועה - אחר לכתו של אלי ויזל"- ערב מיוחד לציון זכרו וליום הזיכרון לשואה ולגבורה, ב'בית אבי חי'
"אמונה פצועה – אחר לכתו של אלי ויזל"- ערב מיוחד לציון זכרו וליום הזיכרון לשואה ולגבורה, ב'בית אבי חי'

"אמונה פצועה – אחר לכתו של אלי ויזל"- ערב מיוחד לציון יום הזיכרון לשואה ולגבורה, יתקיים ביום ראשון, כ'ז בניסן, התשע"ז) ב'בית אבי חי' מרכז רב-תחומי לתרבות בירושלים, העוסק בנושאים מרכזיים בתחומי התרבות, המחשבה והיצירה בחברה היהודית והישראלית, בשעה 20:00. הכניסה, ללא תשלום, על בסיס מקום פנוי.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו ל’כאן נעים’ ב’פייסבוק’ או בטוויטר.

אלי ויזל היה עיתונאי, פילוסוף, אינטלקטואל וסופר יהודי – אמריקאי, ניצול השואה. הוא גם היה חתן פרס נובל לשלום שאותו קיבל על פעילותו למען זכויות אדם (1986) ועסק בפעילויות חינוכיות להנצחת זכר השואה ומניעת מקרי רצח עם אחרים ברחבי העולם.

הוא נולד ברומניה להורים יהודים חרדים. בחודש מאי 1944, לאחר שסופחה עירם להונגריה החל גירוש יהודי העיר למחנה אושוויץ וביניהם משפחת ויזל, אשר מתוכה שרדו רק אלי ויזל ושתי אחיותיו הגדולות.

לאחר המלחמה היה ויזל לעיתונאי והחל לכתוב את ספרו "והעולם שתק", על זיכרונותיו ממחנה הריכוז. בשנת 1956 הוא הגיע לעיר ניו יורק, שם החל בפעילות ציבורית להנצחת מורשת השואה והפך לדמות המרכזית והמוכרת ביותר בארצות הברית בתחום זה.

█ 'בית אבי חי' יקדיש אירוע מיוחד לדמותו של אלי ויזל ולציון יום הזיכרון לשואה ולגבורה

תמונה משחרור מחנה הריכוז בוכנוואלד. אלי ויזל שוכב בשורה השנייה מלמטה, שביעי משמאל.
תמונה משחרור מחנה הריכוז בוכנוואלד. אלי ויזל, שוכב בשורה השנייה מלמטה, שביעי משמאל.

ויזל, עודד ניצולי שואה אחרים לספר את סיפוריהם ופרסם בעצמו למעלה מ-40 ספרים וגם זכה בפרסים ספרותיים רבים.

כעת, כשנה לאחר פטירתו (ב- 2 ביולי 2016, בגיל 87, הוא נפטר בעיר ניו יורק, עיר מגוריו), יקדיש 'בית אבי חי' אירוע מיוחד לדמותו ולציון יום הזיכרון לשואה ולגבורה.

האירוע, בהנחיית חיה גלבוע, מנהלת תוכנית "חברותא" מ-מכון שלום הרטמן, יתקיים ביום ראשון הבא, ערב יום השואה (23.4) והוא יעסוק ב-תיאולוגיית השואה, שורשים חסידיים ובמאבק ב'רוע האנושי'.

עוד ישתתפו באירוע, הרב פרופ' דוד הלבני, חתן פרס ישראל בתלמוד וחבר ילדות של ויזל וכן ניצול שואה שיספר על ויזל ועל תפיסתו "על אלוהים לאחר השואה" וד"ר יואל רפל, מנהל ארכיון אלי ויזל ואחד האנשים הקרובים אליו ביותר.

במהלך הערב, יוקרנו קטעי ווידאו וארכיונים ייחודיים, בליוויים המוסיקלי של להקת הלב והמעיין, עם עיבודים מיוחדים לניגונים חסידיים ולשירים מבית אביו של ויזל.

הערב "אמונה פצועה – אחר לכתו של אלי ויזל" הוא ערב מיוחד לציון יום הזיכרון לשואה ולגבורה, שיתקיים, כאמור ביום ראשון, כ'ז בניסן, התשע"ז, 23/4) בשעה 20:00.

ב'בית אבי חי' (רחוב המלך ג'ורג' 44, ירושלים, טלפון: 02-621-5300) מרכז רב-תחומי לתרבות בירושלים, העוסק בנושאים מרכזיים בתחומי התרבות, המחשבה והיצירה בחברה היהודית והישראלית. הכניסה תהייה ללא תשלום, על בסיס מקום פנוי.
 • אודות הכותב

  כתב כאן ישראל

  כתב כאן ישראל | כאן נעים, הוא חבר מערכת ו/או מידע שהובא / נשלח על ידי פרטיים ואו מוסדות ואו על ידי כותב שבחר להישאר בעילום שם ונבדק לפני פרסומו על ידי מערכת האתר. פניות בדואר האלקטרוני אל כתב אתר כאן נעים: kanisrael2018@gmail.com

  הוסף תגובה

  לחצו פה להוסיף תגובה

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  שינוי גודל גופנים