ביקור נשיא ארצות הברית מר דונלד טראמפ בישראל

לקראת הגעת הנשיא דונלד טראמפ לישראל

פורום כאן נעים

מבצע "מגן כחול" לרגל ביקור נשיא ארצות הברית

מבצע "מגן כחול" יוצא לדרך לרגל ביקור נשיא ארצות הברית מר דונלד טראמפ בישראל

הפועל תל אביב נגד הפועל אשקלון 6.5.2017 | 0:0

הפועל תל אביב נגד הפועל אשקלון 6.5.2017 | 0:0

קסם הגולן – רמת הגולן

אבי בהרי, צילם וערך סרטון טבע פסטורלי המתעד את נופיה הפראיים של רמת הגולן.

למבוגרים: על חיתול ויאגרה וחתול…

זקן מבקש חיתולים למבוגרים וויאגרה | שחקנים: ורד פלדמן אלברט כהן.

מרואן ברגותי – נתפס בפעם השניה עם המכנסים למטה

מרואן ברגותי - נתפס פעם אחת על ידי כוחות הביטחון בתחתוניו ובפעם השנייה, שובת רעב וטורטית במלתעותיו.

מפעל הפיס

נעים לעקוב אחרי

יום הזיכרון לשואה ולגבורה מופעים

'אמונה פצועה-אחר לכתו של אלי ויזל' ערב מיוחד

במהלך הערב, יוקרנו קטעי ווידאו וארכיונים ייחודיים, בליוויים המוסיקלי של להקת הלב והמעיין, עם עיבודים מיוחדים לניגונים חסידיים ולשירים מבית אביו של ויזל. הערב "אמונה פצועה - אחר לכתו של אלי ויזל" הוא ערב מיוחד לציון יום הזיכרון לשואה ולגבורה, שיתקיים, כאמור בבית אבי חי, ביום ראשון, כ'ז בניסן, התשע"ז, 23/4) בשעה 20:00.
"אמונה פצועה - אחר לכתו של אלי ויזל"- ערב מיוחד לציון זכרו וליום הזיכרון לשואה ולגבורה, ב'בית אבי חי'
"אמונה פצועה – אחר לכתו של אלי ויזל"- ערב מיוחד לציון זכרו וליום הזיכרון לשואה ולגבורה, ב'בית אבי חי'

"אמונה פצועה – אחר לכתו של אלי ויזל"- ערב מיוחד לציון יום הזיכרון לשואה ולגבורה, יתקיים ביום ראשון, כ'ז בניסן, התשע"ז) ב'בית אבי חי' מרכז רב-תחומי לתרבות בירושלים, העוסק בנושאים מרכזיים בתחומי התרבות, המחשבה והיצירה בחברה היהודית והישראלית, בשעה 20:00. הכניסה, ללא תשלום, על בסיס מקום פנוי.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו ל’כאן נעים’ ב’פייסבוק’ או בטוויטר.

אלי ויזל היה עיתונאי, פילוסוף, אינטלקטואל וסופר יהודי – אמריקאי, ניצול השואה. הוא גם היה חתן פרס נובל לשלום שאותו קיבל על פעילותו למען זכויות אדם (1986) ועסק בפעילויות חינוכיות להנצחת זכר השואה ומניעת מקרי רצח עם אחרים ברחבי העולם.

הוא נולד ברומניה להורים יהודים חרדים. בחודש מאי 1944, לאחר שסופחה עירם להונגריה החל גירוש יהודי העיר למחנה אושוויץ וביניהם משפחת ויזל, אשר מתוכה שרדו רק אלי ויזל ושתי אחיותיו הגדולות.

לאחר המלחמה היה ויזל לעיתונאי והחל לכתוב את ספרו "והעולם שתק", על זיכרונותיו ממחנה הריכוז. בשנת 1956 הוא הגיע לעיר ניו יורק, שם החל בפעילות ציבורית להנצחת מורשת השואה והפך לדמות המרכזית והמוכרת ביותר בארצות הברית בתחום זה.

█ 'בית אבי חי' יקדיש אירוע מיוחד לדמותו של אלי ויזל ולציון יום הזיכרון לשואה ולגבורה

תמונה משחרור מחנה הריכוז בוכנוואלד. אלי ויזל שוכב בשורה השנייה מלמטה, שביעי משמאל.
תמונה משחרור מחנה הריכוז בוכנוואלד. אלי ויזל, שוכב בשורה השנייה מלמטה, שביעי משמאל.

ויזל, עודד ניצולי שואה אחרים לספר את סיפוריהם ופרסם בעצמו למעלה מ-40 ספרים וגם זכה בפרסים ספרותיים רבים.

כעת, כשנה לאחר פטירתו (ב- 2 ביולי 2016, בגיל 87, הוא נפטר בעיר ניו יורק, עיר מגוריו), יקדיש 'בית אבי חי' אירוע מיוחד לדמותו ולציון יום הזיכרון לשואה ולגבורה.

האירוע, בהנחיית חיה גלבוע, מנהלת תוכנית "חברותא" מ-מכון שלום הרטמן, יתקיים ביום ראשון הבא, ערב יום השואה (23.4) והוא יעסוק ב-תיאולוגיית השואה, שורשים חסידיים ובמאבק ב'רוע האנושי'.

עוד ישתתפו באירוע, הרב פרופ' דוד הלבני, חתן פרס ישראל בתלמוד וחבר ילדות של ויזל וכן ניצול שואה שיספר על ויזל ועל תפיסתו "על אלוהים לאחר השואה" וד"ר יואל רפל, מנהל ארכיון אלי ויזל ואחד האנשים הקרובים אליו ביותר.

במהלך הערב, יוקרנו קטעי ווידאו וארכיונים ייחודיים, בליוויים המוסיקלי של להקת הלב והמעיין, עם עיבודים מיוחדים לניגונים חסידיים ולשירים מבית אביו של ויזל.

הערב "אמונה פצועה – אחר לכתו של אלי ויזל" הוא ערב מיוחד לציון יום הזיכרון לשואה ולגבורה, שיתקיים, כאמור ביום ראשון, כ'ז בניסן, התשע"ז, 23/4) בשעה 20:00.

ב'בית אבי חי' (רחוב המלך ג'ורג' 44, ירושלים, טלפון: 02-621-5300) מרכז רב-תחומי לתרבות בירושלים, העוסק בנושאים מרכזיים בתחומי התרבות, המחשבה והיצירה בחברה היהודית והישראלית. הכניסה תהייה ללא תשלום, על בסיס מקום פנוי.

תגובות • אודות הכותב

  כתב כאן נעים

  כתב כאן נעים, הוא חבר מערכת ו/או מידע שהובא / נשלח על ידי פרטיים ואו מוסדות ואו על ידי כותב שבחר להישאר בעילום שם ונבדק לפני פרסומו על ידי מערכת האתר. פניות בדואר האלקטרוני אל כתב אתר כאן נעים: kannaim2017@gmail.com

  הוסף תגובה

  לחצו פה להוסיף תגובה

  שינוי גודל גופנים